După eliminarea din Champions League, Barcelona a mai primit o lovitură

Barcelona Barcelona
Malaga Malaga
Faze meci
  • 90+3 | Final repriza 2
    Final de partidă pe Camp Nou. Barcelona s-a impus cu 2-0 grație reușitelor semnate de Deulofeu și Iniesta
  • 90 | Ocazii
    Ocazie importantă și pentru Malaga. Ter Stegen a fost atent și a reținut mingea trimisă de Juanpi
  • 89 | Ocazii
    GOL ANULAT BARCELONEI! Messi a trimis cu capul în plasă, din 6 metri, după o centrare a lui Mascherano și o prelungire a lui Umtiti. Reușita decarului a fost însă anulată corect, fundașul francez fiind semnalizat în ofsaid
  • 88 | Ocazii
    Încă o oportunitate de gol pentru Paulinho. Șutul brazilianului se ducea lângă bară, dar Prieto s-a întins și a respins în corner
  • 85 | Faze meci
    Paulinho a trimis un șut din prima, după o respingere a portarului oaspeților, dar balonul s-a dus peste poartă
  • 75 | Ocazii
    L. Hernandez a avut cea mai mare ocazie a oaspeților în repriza secundă. Fundașul central a reluat cu capul, din 8 metri, dar mingea a trecut puțin pe lângă poarta lui Ter Stegen
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Umtiti are o intrare dură asupra unui adversar și vede cartonașul galben
  • 74 | Ocazii
    RATARE INCREDIBILĂ a lui Suarez! Atacantul Barcelonei a trimis pe lângă, din 6 metri, cu toată poarta goală în față
  • 72 | Schimbări
    Formația vizitatoare efectuează și ultima schimbare. Basto îi ia locul în teren lui Penaranda
    Prima modificare și în trupa lui Valverde. Nelson Semedo întră în locul lui Deulofeu
  • 68 | Schimbări
    A doua schimbare la Malaga. Rolon este înlocuit de Cecchini
  • 67 | Faze meci
    Digne e făcut knock out de șutul trimis de Keko de la doar câțiva metri distanță și partida este întreruptă pentru câteva momente. Fundașul dreapta poate continua însă meciul
  • 60 | Ocazii
    Luis Suarez a fost și el aproape să înscrie. Atacantul sud-american a pivotat excelent pe lângă adversarul său direct și a șutat la colțul scurt, dar a ratat ținta
  • 56 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! GOOOL INIESTA! Iniesta a marcat cu un șut deviat, după o pasă decisivă primită de la Messi. E primul gol al lui Iniesta în actualul sezon
  • 53 | Ocazii
    Messi trimite un șut în diagonală, pe jos, după o acțiune personală, dar portarul oaspeților are o intervenție bună și scorul rămâne neschimbat
    A început repriza secundă a meciului dintre Barcelona și Malaga
  • 46 | Schimbări
    Prima modificare în echipa vizitatoare. Juanpi a intrat în locul lui Diego Rolan
  • 45 | Final repriza 1
    Final de primă repriză pe Camp Nou. Barcelona conduce cu 1-0 după 45 de minute în care a dominat jocul, dar nu și-a creat mari ocazii de a marca. Unica reușită a echipei lui Valverde a venit după o eroare a brigăzii de arbitri
  • 39 | Cartonaşe Galbene

Adrian a fost avertizat pentru o intrare periculoasă la Busquets

• 30 | Ocazii
    Juan Carlos a centrat ideal din flancul stâng al ofensivei oaspeților, dar reluarea lui Chory din 6 metri nu a prins cadrul porții apărate de Ter Stegen
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Hernandez a văzut cartonașul galben pentru un henț, deși reluările au arătat că jucătorul oaspeților a lovit mingea cu umărul
  • 23 | Faze meci
    La jumătatea primei reprize, Barcelona domină clar la capitolul posesie: 75/25
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Roberto Rosales este primul jucător avertizat. Fotbalistul formației vizitatoare a văzut cartonașul galben pentru un fault din spate asupra lui Iniesta
  • 10 | Faze meci
    Rakitic s-a izbit de portarul oaspeților și a cerut lovitură de la 11 metri, centralul a lăsat jocul să continue
  • 2 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! Gerard Deulofeu a deschis scorul la prima fază de poartă, la capătul unei acțiuni în care jucătorii de la Malaga s-au oprit și au făcut semn că mingea a părăsit suprafața de joc înainte de centrarea lui Digne
    Fluier de start al meciului dintre Barcelona și Malaga, din etapa a 9-a din La Liga.
Jose Miguel GonzalezMalaga

Barcelona - Malaga 2-0. Goluri Iniesta și Deulofeu, ratare uriașă Suarez și gol anulat al lui Messi

ÎN DIRECT la Digi Sport, Barcelona s-a impus cu 2-0 în meciul cu Malaga şi şi-a consolidat primul loc în La Liga. Deulofeu şi Iniesta au marcat golurile catalanilor.

Doar două minute a fost linişte în meciul dintre Barcelona şi Malaga. Catalanii au deschis scorul cu un gol controversat. Oaspeţii de pe Camp Nou au protestat spunând că mingea a ieșit afară înainte de centrarea lui Digne, în urma căreia Deulofeu a marcat. Arbitrul a validat însă golul, iar Barca a avut avantaj minim la pauză.

În partea secundă, Iniesta a înscris al doilea gol al extratereştrilor. Luis Suarez a fost ghinionistul serii. A ratat ocazii incredibile şi a rămas cu doar trei goluri marcate în nouă etape. Malaga a încercat să reducă din handicap, însă fără succes. S-a terminat 2-0 pentru Barcelona, care păstrează patru puncte avans faţă de Valencia în fruntea ierarhiei din La Liga.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Hermannstadt - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Farul - CFR Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Juventusâ& x80;& x99;s Adrien Rabiot portrait in action during Hellas Verona FC vs Juventus FC, Italian soccer Serie A

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, ora 22:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român

xavi kovacs (20)

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Englezii au dezvăluit ce înseamnă gestul lui Araujo în America de Sud. Atac josnic la Kovacs