Adrian Mititelu si Adrian Mititelu junior asista la meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si FC U Craiova, conta
Sediul Craiovei lui Mititelu a fost vandalizat fix înaintea derby-ului cu rivalii de la Universitatea

• 90+4 | Faze meciCS U Craiova
    Moise şutează de la distanţă, însă mult peste poartă.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Tiago împiedică repunerea balonului în joc şi vede cartonaşul galben
  • 89 | OcaziiCS U Craiova
    OCAZIE ASTRA! Dimitrov iese greşit din poartă, Moise încearcă să profite, însă şutul său trece pe lângă.
  • 65 | OcaziiCS U Craiova
    Dimitrov are o şansă bună de a pune în pericol poarta adversă, însă se lasă pe spate şi trimite peste buturile lui Iliev
  • 64 | Schimbări
    Schimbare Craiova: Iese Bărbuţ, intră Gustavo
    Schimbare Astra: Iese Nicoară, intră Piţian
  • 53 | Schimbări
    Schimbare Astra: Iese Chipirliu, intră Le Tallec
  • 51 | Goluri
    GOOOL CRAIOVA! Introdus în prima repriză, în locul lui Băluţă, Mitriţă egalează pentru Craiova cu un şut plasat de la marginea careului.
  • 49 | Faze meciCS U Craiova
    Craiova începe bine şi actul secund, iar Bejan are o intervenţie excelentă în careu şi acordă corner.
    Începe repriza secundă.
    Finalul primei reprize.
  • 42 | Faze meciCS U Craiova
    Un nou corner bătut de Mitriţă, Barthe apare la finalizare, însă reia imprecis. Oaspeţii au probleme mari la fazele fixe, fiind surprinşi în dese rânduri în această repriză.
  • 38 | OcaziiCS U Craiova
    OCAZIE CRAIOVA! Iliev este pe fază şi are o intervenţie excelentă în faţa lui Roman, după un corner al gazdelor.
  • 33 | OcaziiCS U Craiova
    OCAZIE CRAIOVA! Oltenii pun presiune şi Bărbuţ este şi el aproape de gol, cu un şut bun din careu, puţin pe lângă poarta Astrei
  • 32 | OcaziiCS U Craiova
    OCAZIE CRAIOVA! Mitriţă centrează bine din corner şi Roman reia cu capul peste poartă
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Dandea vede şi el cartonaşul galben
    Kelic este avertizat după un conflict între jucători, la mijlocul terenului
  • 22 | Schimbări
    Băluţă iese accidentat de pe teren şi acuză probleme la coapsă. Vedeta Craiovei nu vrea să rişte ceva mai grav şi este înlocuit cu Mitriţă
  • 16 | Faze meci
    Jocul este unul destul de modest, iar cele două echipe par extrem de obosite după cele două meciuri solicitante din Europa League, cu Milan şi Olexandria.
  • 10 | Cartonaşe Galbene
    Screciu este avertizat pentru un fault la Moise
  • 9 | Goluri
    GOOOL ASTRA! Nicoară pleacă pe contraatac, trimite în faţa porţii, Chipirliu ratează întâlnirea cu mingea, iar Balaure marchează pentru 1-0.
  • 5 | Faze meciCS U Craiova
    Oltenii au o acţiune promiţătoare de atac, însă Băluţă este surprins în offside.
  • 3 | Faze meciCS U Craiova
    INFO: Dacă la meciul cu Milan au fost 20.000 de oameni la Turnu Severin, acum doar câteva sute de spectatori asistă la duelul dintre Craiova şi Astra.
    Începe meciul de la Turnu Severin, dintre CS U Craiova şi Astra.
-Astra

Craiova - Astra 1-1. Oltenii, la a treia remiză consecutivă în Liga 1. A egalat Mitriţă!

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, CS U Craiova și Astra Giurgiu și-au împărțit punctele în primul meci disputat după eliminarea din cupele europene. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Pe un stadion aproape gol, oaspeții au deschis scorul în minutul 9, prin Balaure. Căpitanul oltenilor, Alexandru Băluță, a părăsit terenul în minutul 21, din cauza unei probleme musculare. El a fost înlocuit cu Alexandru Mitriță, autorul unor ratări incredibile în dubla cu Milan, din preliminariile Europa League.

Până la pauzã, Craiova a ratat trei ocazii mari în mai puțin de șase minute. Două i-au aparținut lui Mihai Roman și una lui Cristian Bărbuț.

Mitriță a reușit, însă, golul egalizator în minutul 51, iar echipa lui Devis Mangia a obținut a treia remiză consecutivă în campionat.

CSU Craiova a rămas fără victorie cu Astra Giurgiu, în meciurile considerate pe teren propriu.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...