Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare

AstraAstra
03.12.2017, 18:00, Digi Sport 1
CSM Poli Iași CSM Poli Iași
Astra Astra
    FINAL DE MECI! Intrat pe teren după pauză, Andrei Cristea a adus un succes important pentru ieşeni, în lupta pentru calificarea în play-off.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Panţîru pentru comportament nesportiv.
    Cartonaş galben primit de Dandea pentru comportament nesportiv.
  • 88 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la gazde. Bosoi a intrat în locul lui Jo Santos.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Jo Santos, după un duel cu Alexandru Stan. Şi el va fi suspendat etapa viitoare.
  • 75 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Le Tallec a intrat în locul lui Mrzljak.
  • 74 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie CSM Poli! Moldovenii au fost aproape să-şi dubleze avantajul, dar Dandea a avut o intervenţie providenţială la şutul lui Cisse.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Frăsinescu. Fundaşul gazdelor a întârziat o aruncare de la margine a giurgiuvenilor.
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la Astra. Romario Moise a intrat în locul lui Polczak.
  • 69 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 CSM Poli! Abia intrat pe teren, Andrei Cristea a deschis scorul, în urma unei faze confuze, la care a reuşit să împingă mingea în poartă din apropiere.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Mihalache.
  • 64 | Schimbări
    Prima schimbare la Astra. Nyuiadzi a intrat în locul lui Ioniţă.
  • 63 | Schimbări
    A doua modificare la ieşeni. Andrei Cristea i-a luat locul lui Ştefănescu.
    Schibare la gazde. Cisse a intrat în locul lui Platini.
  • 60 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie CSM Poli! Şansă bună şi pentru gazde. Jagodinskis a trimis cu capul, iar Lazar a respins în bara propriei porţi, înainte ca mingea să revină în teren.
  • 47 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Astra! Oaspeţii au început decişi repriza a doua, iar Balaure a avut şansa de a marca. Şutul său a trecut, însă, puţin pe lângă poarta lui Koselev.
    PAUZĂ! CSM Poli Iaşi şi Astra sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză în care ocaziile au venit pe final.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Polczak, după un fault asupra lui Ştefănescu.
  • 44 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie CSM Poli! Replica moldovenilor vine prin Jo. Brazilianul a executat foarte bine o lovitură liberă de la 17-18 metri, dar mingea a trecut puţin pe lângă. Lazar s-a accidentat la umăr, în încercarea de a interveni, însă, din fericire, nu a fost vorba despre ceva grav.
  • 39 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Astra! Giurgiuvenii au fost aproape de deschiderea scorului, cu puţin timp înainte de pauză. Polczak a ratat complet execuţia, dintr-o poziţie foarte bună, şi a trimis la mare distanţă de poartă.
  • 30 | Faze meci
    După o jumătate de oră de joc confuz, meciul este lipsit de evenimente importante. Niciuna dintre echipe nu a reuşit să fie periculoasă, iar partida se dispută în special între cele două careuri.
  • 12 | Cartonaşe Galbene
    Pedro Mendes a primit un cartonaş galben, în urma unei intrări periculoase asupra lui Mrzljak. Mijlocaşul gazdelor e la al patrulea avertisment în actuala ediţie a Ligii 1 şi va fi suspendat etapa viitoare.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Edi IordănescuAstra

CSM Poli Iași - Astra 1-0. Andrei Cristea a adus un succes important în lupta pentru play-off

Playoff-ul nu pare un vis imposibil pentru CSM Poli Iaşi, după ce echipa lui Flavius Stoican s-a impus cu 1-0 pe teren propriu în faţa celor de la Astra Giurgiu. Andrei Cristea a marcat unicul gol al meciului şi a ajuns la cota 4 în acest sezon.

La Iaşi, atât Poli, cât şi Astra şi-au creat ocazii doar din faze fixe în prima repriză. Alex Ioniţă a bătut bine un corner, dar Polczak a ratat complet execuţia din poziţie ideală.

La cealaltă poartă, Jo a tras puţin pe lângă poartă din lovitură liberă, iar la pauză s-a intrat cu 0-0.

Oaspeţii au avut prima şansă după reluarea meciului, dar Balaure nu a prins spaţiul porţii. Replica echipei lui Stoican a venit prin Jagodinskis, a cărui lovitură de cap a fost respinsă de Lazar în transversală.

În minutul 69, la scurt timp după intrarea sa pe teren, Andrei Cristea a marcat unicul gol al meciului, la o fază confuză, şi moldovenii pot spera în continuare la prezenţa în play-off.

Etapa următoare, Astra joacă pe terenul ultimei clasate, Juventus Bucureşti, iar CSM Poli Iaşi are meci la Sepsi Sf. Gheorghe.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

fcsb-popescu

• 06:15 Fotbal Club
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Are peste 300 de meciuri în Premier League și a descris prestația lui Radu Drăgușin într-un singur cuvânt

Football - 2023 / 2024 Premier League - Everton vs Spurs - Goodison Park - Saturday 3rd February 2024 Radu Dragusin of T

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc