Întrebarea care l-a făcut pe Mircea Lucescu să plece din timpul interviului: ”Vedeți-vă de treabă, mă”
Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani

CSM Poli Iași CSM Poli Iași
Pandurii Pandurii
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! CSM Poli Iaşi câştigă cu 3-2 în faţa celor de la Pandurii, după o partidă nebună, şi pune capăt unei serii de şase jocuri fără victorie în campionat şi şapte în toate competiţiile.
  • 90+2 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Pandurii! Ţucudean a avut o şansă mare de a egala, dar atacantul gorjenilor a tras slab din poziţie foarte bună, iar Caparco a prins fără probleme.
  • 90 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Poli Iaşi, în 10. Ionuţ Voicu este eliminat, după ce a primit al doilea galben. Căpitanul gazdelor a fost sancţionat pentru că l-a lovit fără minge pe Valentin Alexandru.
  • 85 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Bosoi a intrat în locul lui Ciucur.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Ţucudean primeşte şi el cartonaşul galben, pentru un fault la mijlocul terenului.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Un avertisment şi pentru Unguruşan, după duelul cu Ţigănaşu.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Ţigănaşu.
  • 71 | Schimbări
    Ultima schimbare la Pandurii. Ţucudean a intrat în locul lui Herea.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Bădic a intrat în locul lui Vasile Gheorghe.
  • 62 | Goluri
    GOOOOOL, 3-2 Poli Iaşi! Continuă nebunia în Copou. Gazdele revin în avantaj, prin reuşita lui Piccioni. Italianul a înscris din apropiere, după ce Stanca a respins în faţă şutul centrare al lui Ţigănaşu.
  • 60 | Schimbări
    O nouă modificare la Pandurii. Sânmărtean i-a luat locul lui Răuţă.
    Schimbare la oaspeţi. Pârcălabu a intrat în locul lui Trifu.
  • 57 | Goluri
    GOOOOOL Pandurii, 2-2! Gorjenii au restabilit egalitatea, prin a doua reuşită a meciului pentru Valentin Alexandru. Atacantul echipei din Tg. Jiu a înscris cu capul, după o centrare foarte bună a lui Unguruşan.
  • 55 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Pandurii! Replica oaspeţilor nu se lasă aşteptată. Herea a fost aproape de egalare, după o pasă a lui Antal, dar şutul fostului rapidist a trecut peste poartă.
  • 53 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Poli Iaşi! Gazdele trec în avantaj, prin Boiciuc. Atacantul moldovenilor a marcat cu un şut din interiorul careului, după ce Ţigănaşu a pătruns pe stânga şi a întors inteligent în faţa porţii.
  • 52 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Poli Iaşi! Şansă uriaşă pentru moldoveni. Piccioni, plecat de la limita offside-ului, l-a lobat pe Stanca, dar mingea a lovit bara transversală, iar rezultatul rămâne neschimbat.
    PAUZĂ! CSM Poli Iaşi şi Pandurii sunt la egalitate, scor 1-1.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Ionuţ Voicu, după un fault asupra lui Grecu.
  • 34 | Goluri
    GOOOOOL Poli Iaşi, 1-1! La prima şansă cu adevărat importantă pe care au avut-o, gazdele au reuşit să înscrie. A marcat Ciucur, cu un şut cu piciorul stâng la colţul lung.
  • 31 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Pandurii! Buijs a executat foarte bine o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, dar Caparco a avut un reflex pe măsură şi a respins.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Un nou cartonaş galben. L-a primti Vasile Gheorghe, după un fault asupra lui Herea.
  • 26 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Pandurii! Contraatac foarte bun al oaspeţilor, cu Herea la finalizare, dar fostul rapidist a tras pe direcţia portarului, iar Caparco a reuşit să respingă.
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Herea, în urma faultului comis asupra lui Saric.
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Vasiljevic este avertizat la rândul său, pentru o intrare asupra lui Piccioni.
  • 8 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Boiciuc, după un fault asupra lui Antal.
  • 6 | Schimbări
    O primă schimbare la gazde. Ciucă, accidentat, a fost înlocuit de Saric.
  • 5 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Pandurii! Oaspeţii au deschis scorul la chiar prima ocazie. După o fază uşor confuză, Valentin Alexandru a tras violent din interiorul careului, iar mingea s-a dus în bara transversală, apoi a căzut dincolo de linia porţii.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Petre GrigorașPandurii

CSM Poli Iași - Pandurii 3-2. Moldovenii, la prima victorie în 7 etape, după un meci nebun

CSM Poli Iaşi a învins-o pe Pandurii într-un meci spectaculos, disputat pe teren propriu. Dubla lui Vali Alexandru nu a fost suficientă pentru oaspeți, iar moldovenii s-au impus cu 3-2 și au întrerupt seria neagră de şapte meciuri fără victorie, şase dintre ele în campionat.

Debut de meci a fost perfect pentru Pandurii. Gorjenii au deschis scorul la prima ocazie, în minutul 5, prin Valentin Alexandru, care a marcat spectaculos, cu ajutorul transversalei.

Oaspeţii puteau face 2-0, în minutul 26, dar șutul lui Herea l-a evidențiat pe Caparco. După o jumătate de oră de joc, olandezul Jordy Buijs a tras excelent din lovitură liberă, dar Caparco și-a salvat echipa cu un alt reflex foarte bun.

Gazdele au egalat în minutul 34, prin Ciucur, care a păcălit de unul singur apărarea adversă şi apoi a marcat cu un şut la colţul lung.

În repriza secundă, Boiciuc l-a găsit excelent pe Piccioni, dar italianul a trimis în bara transversală. În minutul 53, Ţigănașu l-a servit ideal pe Boiciuc, care a reușit primul gol din acest sezon şi i-a adus pe moldoveni în avantaj.

Oaspeții au reacţionat imediat, iar Herea, din pasa lui Antal, a fost la un pas de egalare. A fost ocazia care a anunţat al doilea gol marcat de Valentin Alexandru, în minutul 57, după centrarea foarte bună a lui Unguruşan.

Egalitatea a durat doar cinci minute, pentru că elevii lui Nicolo Napoli s-au aruncat în atac și au trecut din nou în avantaj, în minutul 62: Stanca a respins greșit șutul înșelător al lui Țigănașu, iar Piccioni a fost la locul potrivit şi a trimis în poartă pentru 3-2.

Revenit după suspendare, Ionuț Voicu a fost din nou eliminat, după ce a văzut al doilea galben , în minutul 90, dar CSM Poli Iași a rezistat și a obţinut a treia victorie consecutivă pe teren propriu în campionat în duelurile cu Pandurii.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!