FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, SUPERLIGA SUPERBET (5.02.2024)
Doi fotbaliști de la FCSB nu vor juca în derby-ul cu Rapid! Elias Charalambous a făcut anunțul
becali
Starul pentru care Gigi Becali a oferit 1.500.000€ a fost făcut ”praf”: ”Joacă două meciuri pe an!”
meme stoica
Anunțul lui Mihai Stoica, înaintea derby-ului FCSB - Rapid. ”Îmi schimb numele, ca să scap”

• 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! FCSB obţine doar o remiză pe teren propriu cu CS U Craiova, scor 1-1, şi pierde primele puncte în actuala ediţie de campionat. Gnohere şi Băluţă au marcat golurile celor două echipe.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Bălaşa, după un fault asupra lui Bancu.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Dimitrov, avertizat pentru proteste.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Larie, după un fault asupra lui Băluţă.
  • 78 | Schimbări
    Ultima schimbare la olteni. Kelic i-a luat locul lui Tiago Ferreira.
  • 76 | Schimbări
    O nouă modificare la Craiova. Rossi a intrat în locul lui Spahija.
  • 72 | OcaziiFCSB
    Ocazie FCSB! O nouă lovitură liberă executată de Bălaşa, foarte bine de această dată, dar Calancea a fost mult mai decis de această dată şi a respins în corner. Portarul oltenilor a avut şi noroc, fiind ajutat de bară pentru a evita primirea unui nou gol.
  • 70 | Schimbări
    Ultima schimbare la FCSB. Daniel Benzar a intrat în locul lui Gnohere.
  • 62 | Goluri
    GOOOOOL FCSB, 1-1! Roş-albaştrii au reuşit să egaleze, prin Gnohere, care a marcat din apropiere. Calancea a respins neconvingător lovitura liberă executată de Bălaşa, apoi l-a blocat cu piciorul pe Momcilovic, înainte ca atacantul francez să trimită în poartă.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Spahija, după un fault asupra lui De Amorim.
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Bancu a intrat în locul lui Mitriţă.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Şi Băluţă a fost avertizat, în urma momentului încins.
    Cartonaş galben pentru Junior Morais, după un conflict cu Băluţă.
  • 49 | OcaziiFCSB
    Ocazie FCSB! Gazdele încep repriza a doua cu o şansă de egalare. Mingea a ajuns cu noroc la Man, care a fost, însă, blocat de Calancea.
    A doua modificare la gazde. William De Amorim i-a luat locul lui Teixeira.
    Schimbare la FCSB. Larie a intrat în locul lui Pintilii.
  • 45+3 | Final repriza 1
    PAUZĂ! CS U Craiova o conduce pe FCSB cu 1-0, pe Arena Naţională.
  • 45+2 | Cartonaşe Galbene
    Mitriţă a primit la rândul său cartonaşul galben, tot pentru prosteste.
  • 45+1 | OcaziiFCSB
    Ocazie FCSB! La un corner executat foarte bine de Florin Tănase, Momcilovic a trimis foarte bine cu capul, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.
  • 40 | OcaziiFCSB
    Ocazie FCSB! Acţiune frumoasă a gazdelor, care a dus mingea la Gnohere. Francezul a tras tare cu stângul, din interiorul careului, dar pe direcţia lui Calancea, care a respins.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Pintilii, pentru proteste.
  • 38 | OcaziiFCSB
    Ocazie FCSB! Contraatac al roş-albaştrilor, purtat de Teixiera, care a centrat la colţul lung pentru Man, a cărui reluare din prima, din voleu, a trecut departe de poartă.
  • 34 | OcaziiFCSB
    Ocazie FCSB! Florin Tănase a luat o acţiune pe cont propriu, dar în loc să paseze în faţa porţii, unde aşteptau mai mulţi coechipieri, a încercat să marcheze din unghi, fiind blocat de Calancea.
  • 28 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Craiova! Oltenii au deschis scorul, după o mare eroare a lui Ovidiu Popescu. Mijlocaşul gazdelor a pasat direct la Gustavo, care, fără să stea pe gânduri, l-a lansat excelent pe Băluţă, care a finalizat simplu, cu o execuţie elegantă.
  • 18 | OcaziiFCSB
    Ocazie FCSB! Acţiune frumoasă a gazdelor, pornită de la o pasă inspirată a lui Pintilii. Florin Tănase nu a reuşit, însă, să trimită în poartă din apropiere, în ciuda centrării excelente a lui Teixeira.
  • 12 | OcaziiFCSB
    Ocazie Craiova! Execuţie frumoasă a lui Zlatinski şi emoţii mari pentru gazde. Mijlocaşul bulgar a tras din prima, cu piciorul stâng, din afara careului, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Devis MangiaCS U Craiova

FCSB - Craiova 1-1. Primele puncte pierdute de roş-albaştri în noua ediţie a Ligii 1

FCSB a pierdut primele puncte în Liga 1, după 1-1 pe Arena Naţională cu CSU Craiova. Trei echipe au câte 7 puncte după primele trei etape de campionat.

Oltenii au condus cu 1-0, prin golul lui Alexandru Băluţă, însă roş-aşbaştrii au evitat primul eşec al sezonului datorită lui Harlem Gnohere, ajuns la a doua reuşită din actuala ediţie a Ligii 1.

Zlatinski le-a dat primele emoţii gazdelor după doar 12 minute, când a trimis puţin pe lângă poarta lui Niţă. Replica jucătorilor lui Dică a venit de la Florin Tănase, care nu a putut trimite în plasă centrarea foarte bună a lui Teixeira.

Cel mai în formă jucător din startul campionatului, Alexandru Baluţă, a spart gheaţa pe Arena Natională în minutul 28. Servit ideal de Gustavo, după o eroare a lui Ovidiu Popescu, "decarul" oltenilor a trimis mingea elegant pe lângă Niţă şi a ajuns la trei goluri în tot atâtea meciuri.

Fără Alibec, lăsat în afara lotului, FCSB putea restabili egalitatea la şutul lui Gnohere. Nici Momcilovic nu a fost mai inspirat, în prelungirile primei reprize.

După pauză, Calancea a intervenit salvator în faţa lui Dennis Man, dar a fost învins în minutul 62. La aceeaşi fază, portarul oltenilor a respins execuţiile lui Bălaşa şi Momcilovic, dar nu a mai avut ce face în faţa lui Gnohere.

Zece minute mai târziu, tot din fază fixă, acelaşi Bălaşa l-a pus la grea încercare pe Calancea, care a reuşit însă să respingă, iar FCSB - CSU Craiova s-a terminat 1-1.

Cu această remiză, echipa lui Nicolae Dică a ratat şansa să rămână prima în clasament. Are 7 puncte, la fel ca FC Botoşani şi CFR Cluj.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!