Manchester City v Newcastle United - Emirates FA Cup - Quarter Final - Etihad Stadium
Transfer surprinzător! Manchester City forțează prima mutare a verii
Verona, Italy. 17th Mar, 2024. Milan's Olivier Giroud portrait during Hellas Verona FC vs AC Milan, Italian soccer Serie A match in Verona, Italy, March 17 2024 Credit: Independent Photo Agency/Alamy Live News
Răsturnare de situație! Cu cine va semna Olivier Giroud
skriniar1
Atenție ”tricolori”! Starul unei adversare de la EURO 2024 a revenit la antrenamente

Inter MilanoInter Milano
3 - 2
AC MilanAC Milan
15 octombrie 2017, ora 21:45
Inter Milano Inter Milano
AC Milan AC Milan
    Final de meci pe Giuseppe Meazza. Inter a învins Milanul cu 3-2 după o partidă electrizantă.
  • 90+3 | Schimbări
    Schimbare la Inter. Mauro Icardi este înlocuit de Davide Santon.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Mauro Icardi a fost şi el avertizat.
  • 90 | Goluri
    Gooool Inter! Mauro Icardi a transformat penalty-ul şi i-a readus pe "nerazzurri" în avantaj.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Ricardo Rodriguez a primit şi cartonaşul galben pentru fault.
  • 89 | Penalty-uri
    Penalty pentru Inter, după un fault al lui Ricardo Rodriguez asupra lui D'Ambrosio.
  • 88 | Ocazii
    Ocazie Inter. Fază electrizantă a Interului, încheiată cu un şut deviat în corner al lui Eder.
  • 85 | Schimbări
    Schimbare la Inter. Borja Valero a fost înlocuit de Eder.
  • 81 | Goluri
    Goooool Milan! Giacomo Bonaventura a egalat pentru Milan, din centrarea lui Fabio Borini, în ciuda plonjonului disperat al lui Handanovic, care a respins mingea în bară, după care balonul a deviat în poartă din goalkeeperul Interului.
  • 78 | Schimbări
    Schimbare la Milan. Romagnoli este înlocuit de Locatelli.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Ivan Perisic.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare la Inter. Autorul primului gol, Antonio Candreva, a fost înlocuit de Joao Cancelo.
  • 71 | Ocazii
    Ocazie Milan. Alessio Romagnoli a reluat peste transversală din poziţie ideală, din şase metri.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Gagliardini a primit primul cartonaş galben al reprizei secunde.
  • 63 | Goluri
    Gooooool Inter! Voleu excelent al lui Mauro Icardi, de la opt metri, după o centrare foarte bună a croatului Ivan Perisic.
  • 60 | Ocazii
    Ocazie Inter. Prima şansă a Interului din repriza secundă a fost ratată de Vecino, care a reluat puţin pe lângă poarta lui Donnarumma.
  • 56 | Goluri
    Goooool Milan! Execuţie superbă a lui Suso, care a şutat excelent de la 18 metri la colţul lung, fără replică pentru Handanovic.
  • 51 | Ocazii
    Ocazie Milan. Încă o intervenţie excelentă a lui Handanovic, care a respins de lângă bară şutul lui Borini.
  • 50 | Ocazii
    Ocazie Milan. Şutul foarte bun al lui Suso a fost respins de sub bară de Handanovic.
  • 49 | Ocazii
    Bară şi gol anulat Milan! Andre Silva a nimerit bara, mingea a ricoşat la Musacchio, care a reluat în poartă, însă golul nu a fost validat din cauza ofsaidului în care a fost semnalizat fundaşul Milanului.
    A început repriza a doua în Derby della Madonnina.
    Prima schimbare la Milan. Kessie a fost înlocuit de Cutrone.
    Pauză pe Giuseppe Meazza. Inter conduce Milanul după 45 de minute, scor 1-0.
  • 44 | Ocazii
    Ocazie Milan. Dublă şansă de gol a lui Fabio Borini, al cărui şut a fost respins în faţă de Handanovic tot la Borini, care a reluat apoi, cu capul, în plasa laterală.
  • 42 | Ocazii
    Ocazie Inter. Şutul lui Matias Vecino, din interiorul careului mare, a fost reţinut cu siguranţă de Donnarumma.
  • 28 | Goluri
    Gooool Inter! Mauro Icardi a deschis scorul pentru Inter după ce a reluat perfect, la colţul lung, centrarea foarte bună a lui Antonio Candreva.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Vecino a primit cartonaşul galben pentru un fault asupra lui Bonaventura.
  • 23 | Ocazii
    Ocazie Inter! Lovitura de cap a lui Miranda a trecut foarte aproape de poarta lui Donnarumma.
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Alessio Romagnoli.
  • 20 | Ocazii
    Ocazie Milan. Şutul lui Suso a ocolit de puţin poarta apărată de Samir Handanovic.
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Miranda a primit cartonaşul galben al partidei.
  • 13 | Ocazii
    Bară Inter! Antonio Candreva a ratat prima ocazie importantp a meciului. Şutul său de la 16 metri a lovit bara transversală.
  • 2 | Faze meci
    Atmosferă incendiară pe Giuseppe Meazza. Partida se dispută cu "casa închisă". 78.000 de spectatori sunt prezenţi la meci, iar încasările se ridică la 4,6 milioane de euro, record pentru un meci jucat în Italia, indiferent de competiţie.
    A început derby-ul dintre Inter şi AC Milan.