profimedia-0820711433
Bayern Munchen, gata să plătească 40.000.000€ pentru fotbalistul cu doar 7 meciuri pentru Real Madrid
profimedia-0372611970
Ar fi schimbul anului: Liverpool renunță la un titular pentru un star de la Real Madrid!
ESP: Atletico de Madrid - UD Las Palmas. La Liga EA Sports. Date 25 Horatiu Moldovan of Atletico de Madrid during the La
Reacția spaniolilor, după ce Horațiu Moldovan a "debutat" pe Metropolitano, dar nu pentru Atletico

• 84 | OcaziiReal Madrid
    Ceballos a șutat din prima, de la marginea careului de 16 metri, cu dreptul, dar mingea a trecut foarte aproape de bara din dreapta porții lui Cillessen.
  • 81 | OcaziiReal Madrid
    Isco, intrat foarte bine în joc, a șutat, dar Cillessen este într-o zi mare
  • 77 | Cartonaşe GalbeneReal Madrid
    SAMPER pentru un fault asupra lui Hernandez
  • 74 | SchimbăriReal Madrid
    SCHIMBĂRI REAL! Au ieșit Benzema, Kovacic, Bale, Carvajal, Casemiro și  Marcelo, au intrat Ceballos, Theo Hernandez, Oscar, Mayoral, Marcos Llorente și Achraf.
  • 63 | SchimbăriReal Madrid
    SCHIMBĂRI BARCELONA! Au ieșit Aleix Vidal, a intrat SEMEDO, Umtiti, a intrat VERMAELEN, Messi, a intrat DENIS SUAREZ și  Luis Suarez, a intrat ALCACER
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    SUAREZ pentru un clinci cu Carvajal
    CARVAJAL pentru un clinci cu Suarez
  • 59 | OcaziiReal Madrid
    OCAZIE MARE REAL! Intervenție uluitoare a lui Cillessen, care a scos foarte bine, de pe colțul scurt expediat de Isco, după un contraatac fulgerător
    OCAZIE URIAȘĂ BARCELONA!! NACHO a scos de pe linia porții șutul bun trimis de Umtiti, dupo o minge deviată din centrarea lui Messi,
  • 57 | OcaziiReal Madrid
    Marcelo a  șutat de la marginea careului, dar Cillessen a reținut.
  • 56 | OcaziiReal Madrid
    Același Neymar a primit o pasă pe stânga, după care a șutat din prima, dar pe lângă poartă.
  • 55 | OcaziiReal Madrid
    RATARE MONUMENTALĂ BARCELONA! Neymar a primit o pasă bună de la Jordi Alba, l-a driblat pe Navas, după care a șutat pe lângă bară.
  • 50 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA: 2-3, PIQUE! Fundașul central a marcat, nestingherit, de pe linia careului de 6 metri, după o centrare a lui Nymar din lovitură liberă, din lateral stânga.
  • 46 | SchimbăriReal Madrid
    SCHIMBARE BARCELONA! A ieșit Iniesta, a intrat SERGI ROBERTO
    A început repriza a doua de pe Hard Rock Stadium, din Miami. În pauză, celebrul Marc Anthony a susținut un mini-concert, ovaționat de asistența extrem de numeroasă.
    SCHIMBĂRI LA REAL!  Au ieșit Ramos, Varane, Asensio și Modric și au intrat ISCO, NACHO, VALLEJO și VASQUEZ
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ 9 șuturi a avut Barcelona la poartă, dar doar 3 pe poartă. În schimb, Real a șutat de două ori și a marcat de două ori în primele 45 deminute.
  • 43 | OcaziiReal Madrid
    CATALANII AU CERUT PENALTY! Messi, într-o acțiune pe cont propriu, a intrat în careu și a căzut după ce acolo se afla și Casemiro, dar centralul a făcut semn ca partida să continue.
  • 36 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 2-2, ASENSIO! Atacantul ”galacticilor” a izbutit să restabilească egalitatea, cun șut sec, pe colțul scurt, din interiorul careului, după o pasă excelentă a lui Kovacic.
  • 29 | OcaziiReal Madrid
    OCAZIE BARCELONA! Neymar a primit o pasă bună, în interiorul careului, l-a driblat elegant pe Varane, după care a trimist extrem de aproape de bară.
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    VARANE pentru un fault asupra lui Neymar
  • 19 | OcaziiReal Madrid
    OCAZIE REAL! Benzema, bine deschis în atac, s-a descurcat bine în fașa lui Pique, după care a șutat pe lângă poartă. Asensio i-a reproșat că nu i-a pasat, mai ales că se afla în poziție bună de a marca.
  • 14 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 1-2, KOVACIC! Mijlocașul madrilenilor a luat o fază pe cont propriu, după care a finalizat superb, la colțul lung.
  • 8 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA: 0-2, RAKITIC! Start electrizant de meci. Rakitic a majorat diferența cu un șut din afara careului.
  • 4 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA: 0-1, MESSI! Starul argentinian a finalizat, din interiorul careului, dar mingea a fost și deviată de Varane
  • 2 | Faze meciReal Madrid
    PROBLEME PENTRU NEYMAR! Brazilianul acuză dureri la glezna stângă și a fost nevoit să iasă pe margine pentru îngrijiri
    A început primul El Clasico al sezonului. FC Barcelona a avut lovitura de start. 30 de grade sunt acum la Miami.
Ernesto ValverdeFC Barcelona

Real Madrid - FC Barcelona 2-3. Catalanii s-au impus după un meci spectaculos și au câștigat International Champions Cup!

Americanii au savurat pe ”Hard Rock Stadium”, din Miami, în fața a peste 60.000 de spectatori, primul ”El Clasico” din actualul sezon! Iar Real Madrid și Barcelona nu i-au dezamăgit! S-au marcat 5 goluri și s-a ratat cât pentru 3 partide în duelul care a fost transmis ÂN DIRECT la Digi Sport. Barcelona s-a impus cu 3-2, la fel cum o făcuse în ultimul meci din campionat și a câștigat International Champions Cup!

Cele două mari rivale se vor înfrunta din nou pe 13 și 16 august în partidele pentru Supercupa Spaniei, ÎN DIRECT și în EXCLUSIVITATE la Digi Sport!

Barcelona a început excelent derbyul cu Real Madrid de la International Champions Cup. În minutul 7, catalanii conduceau deja cu 2-0! Messi a deschis scorul în minutul 4, din pasa lui Busquets, pentru ca, mai apoi, Rakitic să facă 2-0 cu un șut perfect. În fața unei asemenea situații, Barca nu s-a oprit aici și croatul a fost aproape de dublă.

După un început slab, elevii lui Zidane s-au ”trezit din pumni”, mai ales la 0-2, astfel că Real Madrid a redus din diferență. Era minutul 14, când un alt croat a ieșit în prim plan: Kovacic a înscris la capătul unei acțiuni superbe.

Neymar, aflat aproape de un transfer la Paris Saint Germain, a ratat apoi o ocazie mare. Campionii Europei au profitat și au egalat în minutul 36, după un contraatac condus și finalizat de Asensio.

În repriza secundă, Barcelona a început din nou mai bine. Pique a readus trupa lui Valverde în avantaj după lovitura liberă executată de Neymar. Brazilianul, poate cel mai bun de pe teren, putea înscrie și el, dar și-a trecut în cont încă o ratare.

Ultima ocazie a acestui meci epic, cel mai frumos din ultimii 10 ani, a aparținut Realului, dar Isco nu l-a putut învinge pe Cillessen.

Barcelona s-a impus  astfel cu 3-2 și cu 3 victorii din tot atâtea posibile a câștigat International Champions Cup. Bilanțul ”galacticilor” este, în schimb, unul foarte slab: 3 înfrângeri în 3 partide.

Barcelona și Real Madrid se vor înfrunta din nou pe 13 și 16 august în meciurile pentru Supercupa Spaniei. Partidele vor fi ÎN DIRECT ȘI ÎN EXCLUSIVITATE la Digi Sport!

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano