Sepsi Sf. Gheorghe Sepsi Sf. Gheorghe
Viitorul Viitorul
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Sepsi s-a impus cu 1-0 în faţa campioanei Viitorul, datorită unui gol marcat în prelungiri de Hadnagy.
  • 90+4 | Schimbări
    Ultima schimbare la Sepsi. După ce a marcat, Hadnagy i-a lăsat locul lui Burlacu.
  • 90+3 | Goluri
    GOOOOOL. 1-0 Sepsi! Hadnagy dă lovitura pentru gazde în prelungirile partidei. Atacantul a înscris cu un şut la colţul lung, din unghi.
  • 90+2 | OcaziiSepsi Sf. Gheorghe
    Ocazie Sepsi! Acţiune frumoasă a gazdelor, finalizată de Hadnagy cu un şut de la marginea careului, care a trecut puţin pe lângă vinclul porţii lui Râmniceanu.
  • 90 | Schimbări
    A doua schimbare la gazde. Mitra a intrat în locul lui Claudiu Herea.
  • 88 | OcaziiSepsi Sf. Gheorghe
    Ocazie Viitorul! Într-un moment în care unul dintre jucătorii gazdelor era întins pe gazon, Florinel Coman a scăpat singur spre poarta lui Sepsi, dar a amânat prea mult momentul şutului, s-a încurcat în minge şi a fost în cele din urmă blocat.
  • 86 | OcaziiSepsi Sf. Gheorghe
    Ocazie Sepsi! Thiaw a tras puternic, din prima, de la marginea careului, dar Râmniceanu a reuşit să respingă în corner.
  • 78 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Boli a fost eliminat, după ce a primit al doilea galben, în urma unui fault asupra lui Hadnagy.
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Oros a primit cartonaşul galben, pentru o intrare dură asupra lui Florinel Coman.
  • 68 | Schimbări
    Ultima schimbare în echipa lui Hagi. Nedelcu i-a luat locul lui Eric.
    A doua modificare la Viitorul. Coman a intrat în locul lui Herea.
  • 60 | OcaziiSepsi Sf. Gheorghe
    Ocazie Sepsi! Claudiu Herea a executat periculos o lovitură liberă de la aproximativ 18 metri, dar Râmniceanu a respins în corner.
  • 58 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul. Cicâldău a intrat în locul lui Dumitrescu.
    Schimbare la gazde. Huiban a intrat în locul lui Papsys.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Dumitrescu, pentru un fault comis asupra lui Hadnagy.
  • 48 | Faze meciSepsi Sf. Gheorghe
    Ţucudean a înscris cu o execuţie spectaculoasă, dar golul său a fost anulat. De această dată, decizia asistentului a fost greşită, pentru că atacantul campioanei se afla în poziţie corectă.
    PAUZĂ! Sepsi şi Viitorul sunt la egalitate, scor 0-0.
  • 44 | OcaziiSepsi Sf. Gheorghe
    Ocazie Viitorul! Eric a tras foarte bine cu piciorul stâng, de la aproximativ 15 metri, dar Niczuly a respins de sub bară cu un reflex spectaculos.
  • 43 | OcaziiSepsi Sf. Gheorghe
    Ocazie Sepsi! Papsys s-a descurcat excelent în banda dreaptă şi a finalizat cu un şut puternic la colţul scurt, dar mingea nu a prins spaţiul porţii.
  • 38 | Faze meciSepsi Sf. Gheorghe
    Situaţie periculoasă la paorta campioanei. Oros a trimis cu capul în urma unui corner, dar mingea a trecut la mare distanţă de poartă, deşi fundaşul nou-promovatei se afla într-o poziţie bună.
  • 28 | OcaziiSepsi Sf. Gheorghe
    Ocazie Sepsi! Eroare pe faza de construcţie a celor de la Viitorul, care i-a permis lui Hadnagy să scape singur cu Râmniceanu. Veteranul din atacul gazdelor a fost, sînsă, blocat de portarul campioanei.
  • 26 | Faze meciSepsi Sf. Gheorghe
    Eric a luat o acţiune pe cont propriu, a trecut printre doi adversari şi a tras de la marginea careului, dar portarul gazdelor a prins fără emoţii.
  • 21 | Faze meciSepsi Sf. Gheorghe
    Viitorul a reuşit să marcheze, prin Ţucudean, dar reuşita sa a fost anulată corect pentru offside.
  • 2 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Boli, după un fault asupra lui Claudiu Herea.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Gică HagiViitorul

Sepsi - Viitorul 1-0. Campioana, învinsă în prelungiri. Al treilea eşec consecutiv în Liga 1

Campioana Viitorul este în cădere liberă. Echipa lui Gică Hagi a pierdut pe terenul nou-promovatei Sepsi şi a ajuns la trei eşecuri consecutive în Liga 1.

Nou-promovata Sepsi a fost la un pas să deschidă scorul cu Viitorul după 28 de minute, când Hadnagy a scăpat singur cu Râmniceanu.

Prima mare ocazie a campioanei a venit cu un minut înainte de pauză, la execuţia lui Eric. Apoi, Ţucudean nu a ajuns la centrarea lui Ganea, la ultima fază a primei reprize.

În debutul părţii a doua, Ţucudean a marcat, dar reuşita a fost anulată eronat pentru offside, iar decizia l-a făcut pe Hagi să-şi pună mâinile în cap.

La poarta cealaltă, Claudiu Herea a fost aproape să-l surprindă pe Râmniceanu la o lovitură liberă, după ce Eric s-a dat la o parte din zidul Viitorului.

Cu mai puţin de un sfert de oră înainte de final, Boli a lăsat-o pe Viitorul în zece, pentru că a primit al doilea galben şi a fost eliminat.

În minutul 88, Florinel Coman a scăpat singur spre poarta lui Sepsi, dar nu a reuşit decât să se facă de râs.În loc de 0-1, s-a făcut 1-0. În prelungiri, Hadnagy a marcat după o pasă excelentă a lui Patrick Petre.

Până la final nu s-a mai întâmplat nimic, iar Viitorul are trei înfrângeri în primele patru etape şi nu a mai marcat de 315 minute în toate competiţiile.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano