FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (25.04,2024)
Florin Prunea a cerut la națională un jucător după Craiova - CFR Cluj 0-1, iar acesta a venit cu replica
Screenshot 2024-04-26 001230
Costel Gâlcă a recunoscut superioritatea CFR-ului: ”Am fost prea respectuoși cu ei”
laca
Exclusiv Marius Lăcătuș a spus de ce ”Șumudică nu ar putea face acum pasul la Rapid”

• 90+3 | Faze meciCFR Cluj
    Anton a centrat de pe dreapta, din corner, dar Gnohere a lovit greșit balonul, care s-a dus în aut.
  • 90+2 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE DINAMO. A ieșit Palic, a intrat MARC
  • 90 | Faze meciCFR Cluj
    Coelho a centrat, dar Filip a blocat bine și a acordat corner.
  • 88 | Faze meciCFR Cluj
    Acțiune rapidă de atac a roș-albilor, Fai a centrat de pe dreapta în careu spre Gnohere, dar Larie, atent și mai rapid, a respins în corner.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Anton pentru că l-a ținut de mână pe Petrucci
  • 72 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE CFR CLUJ. A ieșit Jakolis, a intrat PĂUN
  • 72 | Faze meciCFR Cluj
    Palic a mai avut o acțiune personală, și-a făcut loc prin apărarea ardelenilor, a șutat, dar mingea a fost deviată în corner.
  • 70 | Faze meciCFR Cluj
    Gnohere a pasat bine cu Anton, acesta l-a văzut bine demarcat în față pe Palic, i-a trimis acestuia, dar croatul a șutat cu stângul și a trimis pe lângă.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    COELHO pentru un atac întârziat asupra lui Palic
  • 67 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE CFR CLUJ. A ieșit Roșu, a intrat BELECK
  • 66 | Faze meciCFR Cluj
    Gnohere a șutat din afara careului, dar exact pe direcția lui Mincă, astfel că acesta a reținut fără probleme.
  • 64 | OcaziiCFR Cluj
    OCAZIE CFR! Petrucci a trimis de la marginea careului de 16 metri foarte puțin peste transversală. Faza a plecat de la Jakolis, care a dat o pasă excelentă în față lui Roșu, iar acesta din urmă a întors pentru ”decarul” ardelenilor.
  • 44 | Faze meciCFR Cluj
    Lopez a schimbat bine cu Roșu, ultimul a încercat o psă cu un lob de efect, dar Cerniauskas a reținut.
  • 43 | OcaziiCFR Cluj
    CFR PUTEA PRIMI PENALTY! Lopez a intrat în careu, dar a fost contrat de Puljic. Ardelenii au cerut penalty, dar Marius Avram nu a dictat nimic.
  • 41 | Faze meciCFR Cluj
    Petrucci a încercat un șut de la marginea careului de 16 metri, dar nu a lovit cum trebuie balonul, care s-a dus teleghidat în aut de poartă.
  • 39 | Faze meciCFR Cluj
    Cristian Lopez a câștigat un duel la cap cu Puljic, a rămas la minge, dar Cerniauskas a fost atent și a ieșit rapid in poartă pentru a reține balonul.
  • 32 | Faze meciCFR Cluj
    Petrucci a șutat de la marginea careului de 16 metri, la colțul lung, dar Cerniauskas a reținut.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    LARIE pentru un fault asupra lui Essombe
  • 20 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO: 1-1, PALIC. Faza a plecat de la Rotariu, care a recuperat un balon din fața lui Coelho, după care a pasat în fața porții iar Palic a finalizat la colțul scurt.
  • 17 | Cartonaşe Galbene
    FILIP pentru un fault asupra lui Jakolis
  • 16 | Faze meciCFR Cluj
    Frumoasă acțiune de atac a celor de la CFR, Roșu a combinat bine cu Jakolis iar autorul golului a șutat, dar mingea a fost deviată în corner.
  • 10 | Goluri
    GOOOOOL CFR CLUJ: 1-0, JAKOLIS. Neluț Roșu a primit o pasă în interiorul careului, i-a pasat subtil lui Lopez, acesta a șutat, Cerniauskas a respins în față, după care Jakolis a reluat în plasă chiar dacă pe linia porții se mai afla și Filip.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Dinamo. Înaintea partide s-a ținut un moment de reculegere în memoria victimelor din clubul ”Colectiv”.
Mircea RednicDinamo

VIDEO CFR Cluj - Dinamo 1-1. Scor stabilit în numai 10 minute. Roș-albii au terminat anul pe podium

CFR Cluj şi Dinamo şi-au împărţit punctele în Gruia în ultima etapă din 2015.

Gazdele au avut nevoie de zece minute pentru a deschide scorul. Jakolis a profitat de o respingere în faţă a lui Cerniauskas, dar clujenii nu s-au bucurat decât zece minute de avantaj.

Dorin Rotariu s-a descurcat excelent în faţa lui Coelho şi i-a pasat lui Palic pentru 1-1. Echipa lui Conceicao a cerut penalty cu două minute înainte de pauză, când Puljic l-a blocat în careu pe Cristian Lopez, dar arbitrul a considerat că intervenţia a fost regulamentară.

Gnohere a intrat în locul lui Essombe după pauză, dar acţiunile ofensive ale alb-roşiilor nu au apărut. În schimb, ardelenii au fost aproape de a reveni în avantaj - Petrucci a tras peste transversală. Replica dinamoviştilor a venit imediat prin Gnohere, dar Mincă a reţinut uşor şutul atacantului. S-a terminat 1-1, a şaptea etapă fără înfrângere pentru Dinamo şi a tot a şaptea, dar fără victorie, pentru CFR.

Dinamo termină anul cu 41 de puncte, pe podiumul Ligii 1, în timp ce ardelenii au 24 de puncte după 23 de etape disputate.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”