Screenshot 2024-02-27 184116
Leo Grozavu a spus ce i-a lipsit echipei sale în eșecul de la Galați. ”Mai trebuie să vorbesc eu?”
”Trebuia să-l schimb în minutul 20”. Dorinel Munteanu, discurs furibund după 1-1 cu Poli Iași: ”Cea mai slabă repriză!”
Edi Iordănescu / Foto: Sport Pictures
Exclusiv După trei ani, s-a aflat adevărul despre trecerea lui Edi Iordănescu la FCSB

• 90 | OcaziiCSM Poli Iaşi
    Cristea reia modest dintr-o poziție bună, iar Stoian reține balonul.
  • 89 | Schimbări

Schimbare Iași: Iese Bădic, intră Panțîru

• 86 | Faze meci
    Ambele echipe par să aștepte finalul partidei, Juventus fiind conștientă că nu mai are cum să revină spectaculos în Copou.
  • 60 | Faze meciCSM Poli Iaşi
    Moldovenii dau senzația că mai pot marca în acest meci, în timp ce Juventus pare deja resemnată cu o nouă înfrângere în Liga 1.
  • 57 | Schimbări
    Schimbare Juventus: Iese Stoenac, intră Carabela
  • 50 | Goluri
    GOOOL IAȘI! Cisse punctează din careu pentru 3-1 și reușește, astfel, primul său gol în Liga 1.
  • 46 | Faze meciCSM Poli Iaşi
    GOL ANULAT IAȘI! Cisse marchează, însă moldovenii au al doilea gol anulat, de această dată pentru un henț comis de Cioinac.
    Începe repriza secundă.
    Finalul primei reprize. La pauză, CSM Poli Iași - Juventus 2-1.
  • 38 | OcaziiCSM Poli Iaşi
    OCAZIE IAȘI! Cristea trimite pentru Cisse, iar atacantul moldovenilor încearcă să finalizeze elegant, dar trimite modest, fără emoții pentru Stoian.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Frăsinescu este avertizat.
  • 35 | Faze meciCSM Poli Iaşi
    GOL ANULAT IAȘI! Cioinac marchează cu capul, însă golul este anulat după un fault în atac comis de Frăsinescu.
  • 28 | Goluri
    GOOOL IAȘI! Cristea trimite în careu pentru Sin, ultimul profită de o nouă gafă colectivă în defensiva nou-promovatei și marchează pentru 2-1.
  • 27 | Faze meciCSM Poli Iaşi
    INFO: Marius Baciu, omul care îl va înlocui pe Marin Barbu la Juventus, urmărește din tribune partida de la Iași.
  • 26 | Goluri
    GOOOL JUVENTUS! Oaspeții egalează prin Călințaru. Acesta înscrie printr-o lovitură de cap, după o fază fixă.
  • 20 | Faze meciCSM Poli Iaşi
    Moldovenii domină duelul cu nou-promovata, însă oaspeții, lipsiți de presiune, încearcă să surprindă în special la fazele fixe.
  • 11 | Goluri
    GOOOL IAŞI! Platini profită de o eroare mare în apărarea oaspeţilor şi înscrie din careu pentru 1-0.
  • 9 | Faze meciCSM Poli Iaşi
    Cei de la Iaşi au dominat primele minute, însă Juventus a avut o şansă de a înscrie prin Florin Ştefan. Şutul său modest nu a prins însă cadrul porţii.
-Juventus Bucureşti

VIDEO CSM Poli Iaşi - Juventus 3-1. Echipa lui Stoican speră iar la play-off!

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, CSM Poli Iaşi n-a avut emoţii în faţa lanternei roşii, Juventus Bucuresti, în ultima etapă din 2017. Gazdele s-au impus clar, 3-1.

Prima repriză a fost spectaculoasă: moldovenii au deschis scorul prin Platini, după o eroare mare în apărarea oaspeţilor. (11). Apoi, Călinţaru a marcat în urma unei faze fixe, dar egalitatea a durat doar două minute, până la reuşita de 2-1 a lui Sin.

În partea secundă, atacantul Salim Cisse a marcat în premieră în Liga 1, în minutul 50. Moldovenii au avut câte un gol anulat în fiecare repriză, iar în final s-au impus cu 3-1.

Ultima în clasamentului Ligii 1, Juventus a ajuns la a 5-a înfrângere consecutivă în campionat.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano