profimedia-0849782741
Știm sferturile de finală UEFA Europa League! Cu cine au picat Liverpool, AC Milan și Bayer Leverkusen
Bayer 04 Leverkusen vs Qarabag FK - UEFA Europa League
Qarabag i-a avut de 3 ori ”în mână” pe regii din Bundesliga! Câte goluri a marcat Leverkusen în prelungiri
bataie 16
Exclusiv Decizia ”destul de costisitoare” luată în premieră de Dinamo, după sancțiunea dură primită

• 90+3 | Start a doua repriza
    Final de meci! Roma învinge cu 2-1 pe terenul lui Feyenoord şi se califică în optimile de finală din Europa League, la capătul unui meci încins, care a fost întrerupt pentru câteva minute în debutul părţii secunde.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Paredes.
  • 85 | OcaziiFeyenoord
    Ocazie pentru gazde. Toornstra a executat bine o lovitură liberă, dar Skorupski a respins în corner.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. A ieşit Vilhena şi a intrat Achahbar.
  • 82 | Schimbări
    Ultima schimbare efectuată de Rudi Garcia. Paredes a intrat în locul căpitanului Totti.
  • 74 | Schimbări
    O nouă modificare la oaspeţi. A ieşit Pjanic şi a intrat Nainggolan.
    Schimbare la Roma. Ljajic i-a lăsat locul lui Iturbe.
  • 60 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 2-1 Roma! Giallorossi revin imediat în avantaj, prin Gervinho, care a înscris din câţiva metri, după o nouă centrare excelentă a grecului Torosidis.
  • 58 | Cartonaşe Roşii
    Un nou roşu pentru gazde. L-a primit portarul de rezervă al gazdelor, Mulder.
  • 57 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL, 1-1! Feyenoord egalează imediat după reluarea jocului, prin Manu, abia intrat pe teren. Jucătorul gazdelor a profitat de o greşeală uriaşă în centrul apărării romane.
  • 56 | Faze meci
    Meciul s-a reluat.
  • 56 | Schimbări
    Schimbare la olandezi. A ieşit Boulahrouz şi a intrat Manu.
    Jucătorii celor două echipe au revenit pe teren.
  • 55 | Faze meci
    Clement Turpin a întrerupt meciul, din cauza incidentelor produse de fanii gazdelor, nemulţumiţi de eliminarea lui Te Vrede.
  • 54 | Cartonaşe Roşii
    Te Vrede, intrat în prima repriză, a primit cartonaşul roşu, după o intrare dură asupra lui Manolas.
  • 45+4 | Final repriza 1
    Pauză! Roma conduce cu 1-0 pe terenul lui Feyenoord, rezultat la care echipa lui Rudi Garcia este calificată în optimile de finală ale Europa League.
  • 45+3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Pjanic.
  • 45+2 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Roma! Ljajic a deschis scorul pentru giallorossi, trimiţând mingea în poartă din apropiere, după o centrare a lui Torosidis.
  • 43 | OcaziiFeyenoord
    O nouă şansă bună pentru italieni. În urma unui corner, mingea a ajuns la De Rossi, a cărui recentrare a trecut periculos prin faţa porţii lui Feyenoord.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Clasie, care va fi suspendat în meciul următor.
  • 38 | Faze meci
    Incident rasist în timpul meciului. O banană de plastic a fost aruncată pe teren de fanii gazdelor. Ţinta acestora a fost ivorianul Gervinho, în apărarea căruia a sărit Totti.
  • 37 | OcaziiFeyenoord
    Atac prelungit al Romei, care putea marca în două rânduri la aceeaşi fază, prin Pjanic şi Totti
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Torosidis.
  • 28 | Schimbări
    Schimbare forţată la Feyenoord. Kazim Kazim s-a accidentat şi a fost înlocuit cu Te Vrede.
  • 21 | OcaziiFeyenoord
    O primă şansă şi pentru gazde. Toornstra a tras periculos din afara careului, iar Skorupski a prins greu, în doi timpi.
  • 18 | OcaziiFeyenoord
    Încă o şansă uriaşă pentru Totti, care a tras puternic dintr-o lovitură liberă, iar mingea a lovit bara porţii lui Vermeer.
  • 17 | Cartonaşe Galbene
    Boulahrouz primeşte cartonaşul galben, pentru un fault comis asupra lui Holebas.
  • 15 | OcaziiFeyenoord
    Totti, aproape de o bijuterie de gol. El Ahmadi a greşit nepermis, iar mingea a ajuns la căpitanul Romei, care a încercat o scăriţă din afara careului. Execuţia decarului giallorosso a trecut însă puţin pe lângă poartă.
Rudi GarciaAS Roma

VIDEO Feyenoord - AS Roma 1-2. Italienii merg în optimile UEL, după un meci încins

Cel mai tensionat meci al serii de Europa League s-a jucat la Rotterdam! Roma s-a impus cu 2-1 în fața celor de la Feyenoord și s-a calificat în optimi, după o partidă cu multe incidente. Printre ele, unele care au dus la suspendarea jocului pentru aproape 20 de minute.

După 1-1 pe Olimpico, Roma a avut primele mari ocazii ale returului cu Feyenoord din șaisprezecimile Europa League. Totti a fost aproape să profite de o eroare a olandezilor după un sfert de oră de joc, dar scăriţa sa a trecut puţin pe lângă poartă.

Tot veteranul oaspeților a trimis apoi în bară, dintr-o lovitură liberă executată în forţă.

Feyenoord a dat replica prin Toornstra, al cărui şut a fost blocat de Skorupski, apoi De Rossi l-a lovit pe Kazim Richards, dar arbitrii nu au văzut, iar mijlocaşul giallorossilor nu a primit nici măcar cartonaşul galben.

Roma a deschis scorul în prelungirile primei reprize, când Torosidis a centrat perfect pentru golul cu capul al lui Ljajic.

În minutul 54, gazdele au rămas în 10, după ce Te Vrede a văzut roșu pentru un fault dur. După ce fanii olandezi au aruncat cu obiecte în teren, arbitrul Clement Turpin a decis suspendarea jocului.

Imediat după reluarea partidei, Manu, abia intrat pe teren, a egalat pentru Feyenoord. Roma a reacționat însă imediat și, în minutul 60, Gervinho i-a adus din nou în avantaj pe oaspeți. Pasa decisivă a venit din nou de la Torosidis.

Olandezii puteau reintra în cărțile calificării, dar Manu a fost blocat de Skorupski.

Roma s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Feyenoord și cu 3-2 la general și a obținut calificarea în optimi.

Pe romani îi așteaptă acum derby-ul cu Juventus din Serie A, luni, de la 21:45, în direct la Digi Sport 2.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano