FOTBAL: AFC UTA ARAD - ACS SUPORTER CLUB OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (13.11.2023)
Video UTA - Oțelul 3-1. Mircea Rednic îl învinge pe Dorinel Munteanu, iar arădenii urcă pe primul loc în play-out
Video După ce a învins-o pe ”U” Cluj de două ori în patru zile, Dorinel Munteanu a spus ce discurs a ținut în vestiar
Fotbalistul de la FCSB care e ”net peste Rrahmani”

• 85 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Bară pentru Gaz Metan! Alexandru Munteanu urcă excelent la 11 metri, la o centrare de pe stânga, dar reluarea sa lovește bara transversală a porții apărate de Grahovac
  • 83 | Schimbări
    Ultima modificare la gazde: iese Eric de Oliveira, înlocuit de Cristian Todea
  • 72 | Schimbări
    A doua schimbare la Gaz Metan: iese Thaer Bawab și intră Alex Munteanu. Eric va fi avansat în locul lui Bawab și Munteanu va juca pe postul de mijlocaș la închidere
  • 68 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie pentru Gaz Metan! Dan Roman a primit la limita offside-ului o pasă de al Eric, dar l-a luat la țintă pe portarul Grahovac, care a respins în aut
  • 63 | Schimbări
    Prima schimbare la Oțelul: iese Vancea, înlocuit de Antunes
  • 59 | Goluri
    GOOOOL Oțelul! Robert Vancea îi aduce pe gălățeni în avantaj pentru prima dată în această seară. Popescu a centrat de pe stânga, iar Vancea, aflat la colțul scurt, a deviat către bara a doua, iar mingea a lovit stâlpul stâng al porții apărate de Pleșca și a intrat în plasă
  • 51 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Gol marcat de medieșeni prin Bawab, dar anulat pentru un presupus fault comis de Vitinho, cu câteva secunde înainte. Decizie discutabilă a arbitrului central Dragoș Teodor
  • 49 | Goluri
    GOOOOL Oțelul! Benga egalează pentru oaspeți. Mingea a ajuns la fundașul gălățenilor, după o lovitură de colț, iar acesta a preluat și a șutat fără speranțe pentru portarul Pleșca
  • 47 | Goluri
    GOOOOL Gaz Metan! Vitinho deschide scorul pentru gazde cu o lovitură de cap din șase metri
    Prima schimbare a partidei este efectuată de Gaz Metan Mediaș: iese Ciprian petre și intră Vitinho
    Începutul reprizei secunde
    Fluier de pauză la Mediaș, acolo unde Gaz Metan și Oțelul Galați se află la egalitate, scor 0-0
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Gabriel Paraschiv încasează primul cartonaș galben al meciului
  • 42 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Ciprian Petre centrează periculos, dar Grahovac respinge. Faza continuă, dar Paraschiv faultează în marginea careului
  • 37 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Fază fixă lângă careul oaspeților, dar centrarea se duce lung, apoi Sergiu Muth finalizează cu un șut puternic, din unghi, dar nu trimite deloc precis, iar mingea trece cu mult peste
  • 30 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Astafei primește liber în careu, dar nu face o preluare ideală și pierde un tempo, iar apărarea medieșeană respinge
  • 29 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Gaz Metan apare periculos în careul gălățenilor, dar Ciprian petre este blocat de apărătorii oaspeților
  • 25 | Faze meci
    Gazdele au mai echilibrat meciul și au început să se apropie de poarta lui Grahovac
  • 19 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Încă o bară pentru Oțelul! Iorga a primit liber, în partea dreaptă a careului și a șutat pe lângă portarul Pleșca, ieșit în întâmpinare. Mingea se îndrepta către gol, dar Markovic, ajuns pe linia porții, a respins-o în bara transversală, cu piciorul stâng. Spectacol total la Mediaș!
  • 16 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Bară pentru Oțelul! După un corner de pe stânga, apărătorii medieșeni au respins neconvingător, iar Sîrghi a fost la un pas să recupereze în șase metri. Mingea a ajuns la iorga, în marginea careului, iar acesta a șutat din prima, pe jos, în stâlpul drept al porții apărate de Pleșca
  • 15 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Cursă a lui Astafei pe dreapta, care pierde, însă insistă foarte bine, iar mingea ricoșează la Paraschiv, în marginea careului. Decarul oaspeților a șutat din prima, către vinclu, dar mingea a trecut cu puțin peste poartă
  • 12 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Șansă de gol pentru Oțelul! Victoraș Astafei șutează din interiorul careului, la colțul lung, dar portarul Pleșca plonjează și prinde cu siguranță
  • 11 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Oțelarii ies cu greu din propria jumătatea. Pleacă pe contraatac, iar mingea ajunge la Paraschiv, care șutează de la peste 35 de metri, dar peste poartă
  • 4 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazii pentru Gaz Metan! Eric trage din colțul careului, Grahovac respinge în față, până la Breeveld. Acesta a șutat și el, din prima, dar de această dată portarul oapseților a prins în doi timpi
    Fluier de început al meciului dintre Gaz Metan Mediaș și Oțelul Galați, din etapa a 31-a a Ligii 1
Petre GrigorașOțelul Galați

**VIDEO** Gaz Metan - Oțelul 1-2. Prima victorie în deplasare după 2 luni pentru gălățeni

La mai puțin de o zi de când a aflat că a luat licența pentru sezonul viitor, Oțelul Galați și-a trecut în cont încă o victorie, pe terenul lui Gaz Metan Mediaș, scor 2-1.

După o primă ocazie a gazdelor (4), gălățenii au luat cu asalt careul medieșean și i-au dat de furcă portarului Pleșca. Au trimis în bară de două ori în trei minute, Iorga (16, 19). Gazdele au echilibrat jocul, și au amenințat la câteva faze fixe, dar la pauză s-a intrat la egalitate, scor 0-0.

Repriza a doua a început într-un ritm nebunesc. Elevii lui Gheorghe Mulțescu au deschis scorul la un minut și jumătate de la reluare, prin Vitinho, intrat la pauză (47), iar egalitatea s-a restabilit două minute mai târziu, când fundașul central Benga a punctat din careu, după ce a preluat o minge centrată din corner (49). Robert Vancea a marcat pentru trei puncte cu o reluare suberbă la colțul lung, în minutul 59, când a fructificat o minge trimisă de pe stânga de Dan Popescu. La 1-1, gazdele au avut și un gol anulat, pentru un presupus fault în atac comis de Vitinho. Și-au trecut și ei în cont o bară, în minutul 85, când Alex Munteanu (intrat pe parcursul reprizei secunde) a trimis direct în transversală, din mijlocul careului.

Robert Vancea este al șaptelea jucător din Liga 1 care punctează pentru două echipe diferite în acest sezon. Pentru Vitinho a fost primul gol al actualei stagiuni.

Gaz Metan Mediaș a jucat 11 partide în 2013, în care s-au marcat 36 de goluri, adică o medie de 3,3 reușite pe meci. Doar în partidele Petrolului s-a înscris mai mult.

Oțelul este la prima victorie în deplasare în ultimele două luni. Ultimul succes data de pe 2 martie, 1-0 pe terenul lui CFR Cluj, iar de atunci mai înregistrase două remize și două înfrângeri. Pentru Gaz Metan este primul meci pierdut după șapte meciuri pe teren propriu, în care adunase cinci victorii.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar