După ce a promovat cu Parma în Serie A, Dennis Man a spus care este obiectivul lui
Video Exclusiv Suporterii lui Dinamo au mers la jucători la antrenament. Dialogul care a urmat

AC MILANAC MILAN
7 februarie 2015, ora 21:45
JUVENTUS TORINO JUVENTUS TORINO
AC MILAN AC MILAN
    Final de meci la Torino. Juventus se impune cu 3-1 şi obţine a şasea victorie consecutivă în toate competiţiile împotriva rossonerilor. Tevez, Bonucci şi Morata au marcat pentru echipa lui Allegri, care are acum 10 puncte avans faţă de Roma, în timp ce Antonelli a înscris pentru Milan.
  • 90+2 | Schimbări
    O nouă schimbare la gazde. A ieşit Tevez, autorul primului gol, şi a intrat Llorente.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Tevez, care va rata meciul următor de campionat.
  • 84 | Schimbări
    Prima schimbare la Juve. Ogbonna a intrat în locul lui Marchisio.
  • 83 | OcaziiJUVENTUS TORINO
    Fază prelungită de atac a gazdelor, care l-a adus pe Marchisio într-o poziţie excelentă, însă Diego Lopez l-a blocat pe mijlocaşul torinez.
  • 78 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Rami a intrat în locul lui Zaccardo.
  • 65 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL Juventus! Morata înscrie cu o execuţie simplă din interiorul careului, după ce mingea trimisă de Marchisio de la distanţă a lovit bara porţii lui Diego Lopez. Faza a început de la o greşeală a lui Muntari, unul dintre cei mai slabi oameni ai rossonerilor.
  • 62 | Schimbări
    A doua schimbare la Milan. Bonaventura a intrat în locul lui Poli.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Padoin.
  • 54 | OcaziiJUVENTUS TORINO
    Ocazie uriaşă pentru Pazzini, blocat de Buffon cu o paradă superbă. Doar corner pentru Milan.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Torino. Juventus conduce cu 2-1, după o primă repriză pe care a controlat-o încă de la început. Tevez şi Bonucci au înscris pentru bianconeri, în timp ce Antonelli a punctat pentru Milan, care a rămas şi fără principalul marcator din acest sezon, francezul Menez, înlocuit de Pazzini.
  • 45+2 | OcaziiJUVENTUS TORINO
    Tevez, aproape de dublă. Şutul decarului torinez a fost însă respins în corner de Diego Lopez.
  • 37 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului, la Milan. Pazzini i-a luat locul lui Menez.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Essien.
  • 31 | Goluri
    GOOOOOOOOL Juventus! Bonucci îi readuce în avantaj pe bianconeri, în urma cornerului născut din intervenţia lui Diego Lopez la faza precedentă.
  • 31 | OcaziiJUVENTUS TORINO
    Diego Lopez salvează superb în faţa lui Marchisio, care a profitat de o greşeală uriaşă a lui Muntari.
  • 28 | Goluri
    GOOOOOOOOOL Milan! Antonelli reuşeşte să egaleze cu o lovitură de cap din interiorul careului, după o centrare excelentă din corner a lui Cerci. Fundaşul stânga este la primul gol pentru Milan, echipă care l-a adus de la Genoa în perioada de mercato din ianuarie.
  • 26 | Faze meciJUVENTUS TORINO
    Continuă presiunea lui Juventus, care domină autoritar meciul. Tevez a avut o şansă bună să facă 2-0, dar a tras pe lângă poartă.
  • 25 | Faze meciJUVENTUS TORINO
    Evra a trimis cu capul peste poartă, după o centrare foarte bună a lui Pirlo.
  • 14 | Goluri
    GOOOOOOOOL Juventus! Gazdele deschid scorul prin golgheterul Carlos Tevez, la prima acţiune importantă a meciului. Argentinianul a marcat pentru a 14-a oară în actuala ediţie de Serie A.
  • 6 | Faze meciJUVENTUS TORINO
    Vidal a ajuns într-o poziţie excelentă, însă şutul său a trecut la mare distanţă de poartă.
  • 2 | Faze meciJUVENTUS TORINO
    Primul şut pe poartă al meciului i-a aparţinut lui Morata. Diego Lopez a prins fără probleme.

VIDEO Juventus - Milan 3-1. A şasea victorie consecutivă în faţa rossonerilor

Juventus a câștigat pentru a şasea oară consecutiv derby-ul cu Milan, scor 3-1, şi şi-a consolidat poziţia de lider în Serie A.

Tevez a deschis scorul după o cursă de peste 40 de metri, la doar un sfert de oră de la startul partidei. A fost cel de-al 14-lea gol stagional al argentinianului, care conduce în clasamentul marcatorilor din Italia.

La primul meci în tricoul Milanului în acest sezon, Antonelli a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap, la un corner al oaspeților, în minutul 28.

Pippo Inzaghi n-a apucat însă să se bucure prea mult. Diego Lopez a intervenit excelent la șutul foarte bun al lui Marchisio, şi, din cornerul rezultat, Bonucci a readus-o pe Juve în avantaj, în minutul 31.

Golgheterul rossonerilor, Menez, a fost înlocuit de Pazzini încă din prima repriză, iar atacantul italian putea marca primul său gol în actuala ediţie de campionat la zece minute de la reluare, însă Buffon s-a opus cu un reflex superb.

Meciul a fost practic decis cu 25 de minute înainte de final. Marchisio a şutat foarte bine, mingea a lovit bara, iar de acolo a ajuns la Morata, care a reușit al cincilea său gol în acest sezon.

S-a încheiat 3-1, iar Juventus are 10 puncte şi un meci în plus faţă de a doua clasată, AS Roma, în timp ce Milan rămâne cu un singur succes în ultimele şapte etape.

Exclusiv A fost dat afară de la FCSB, s-a...

FOTBAL:FCSB-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (12.09.2022)

Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am...