FOTBAL:FCSB-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (25.02.2024)
Exclusiv 200 de minute! Atât a jucat la FCSB, iar Gigi Becali a luat decizia: ”Nici nu l-am văzut”

• 90+4 | OcaziiPandurii
    Bud a trimis cu capul, din interiorul careului, dar mingea a trecut foarte puțin peste transversală.
  • 85 | Goluri
    GOOOOL CONCORDIA: 0-1, WELLINGTON. Atacantul a finalizat elegant pe lângă Gliwa, după o mare eroare a lui Doru Bratu, o pasă, de peste 80 de metri, primită chiar de la Râmniceanu
  • 84 | OcaziiPandurii
    BARĂ PANDURII. Gusti, din interiorul careului, a tras in transversală.
  • 82 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA PANDURII. A ieșit Ungurușan, a intrat BUD
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Dos Santos a primit un cartonaș galben, ca urmare a faptului că a intrat dur asupra lui Râmniceanu
  • 80 | Ocazii
    Breveeld a tras de la distanță, Râmniceanu n-a prins balonul din prima, a revenit apoi, dar a fost faultat de Dos Santos și s-a dictat fault în atac.
  • 64 | Faze meciPandurii
    Nicoară și-a prelungit prea mult balonul, dar cu un ultim efort a reușit centrarea din alunecare de pe linia de corner, însă Râmniceanu a prins.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Bambara a primit un cartonaș galben în urma unui duel cu Distefano
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Ungurușan a primit un cartonaș galben, ca urmare a unui fault comis asupra lui Serediuc.
  • 57 | Faze meciPandurii
    Nicoară a centrat în careu, dar Râmniceanu a prins.
  • 55 | Ocazii
    Dos Santos a reluat cu capul din interiorul careului, puțin cu boltă, dar Râmniceanu, atent, a prins.
  • 54 | Ocazii
    RATARE PANDURII. Dos Santos a plecat bine de la limita ofsaidului, a intrat în careu, lateral dreapta, după care a tras la colțul lung, dar Râmniceanu a deviat cu vârful degetelor în corner
    PRIMA SCHIMBARE LA PANDURII. A ieșit Shamsin, a intrat ALEX DOS SANTOS
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45 | Faze meci
    De la margine s-au arătat două minute de prelungire
  • 38 | Faze meci
    Ispir a tras din afara careului, dar mingea s-a dus puțin pe lângă stâlpul din stânga porții lui Gliwa.
  • 35 | Ocazii
    Shamsin și-a trecut în cont A TREIA RATARE. De data aceasta, tot din pasa lui Nicoară, atacantul a încercat o reluare cu capul, într-o fază în care și Rîmniceanu a gafat, dar a lovit grețit balonul, care s-a dus peste transversală.
  • 34 | Ocazii
    OCAZIE CONCORDIA. Leca a reluat cu capul, din interiorul careului, dar Gliwa a boxat de pe linia porții
  • 31 | Faze meciPandurii
    Momcilovic, aflat în poziție foarte bună, a încercat să facă o preluare cu pieptul, dar n-a controlat cum trebuie balonul și acesta s-a dus afară, spre disperarea băncii tehnice a gorjenilor.
  • 27 | OcaziiPandurii
    RATARE MONUMENTALĂ PANDURII. Shamsin a ratat din trei metri, cu capul, după o centrare perfectă venită de la Nicoară, dar mingea s-a dus peste poartă.
  • 18 | OcaziiPandurii
    Giusti a primit o minge la marginea careului, a făcut câțiva pași, un dribling scurt, a intrat în interior și a tras la poartă, dar mingea s-a dus peste transversală.
  • 13 | OcaziiPandurii
    RATARE URIAȘĂ PANDURII. Shamsin a ratat din poziție centrală! A reluat cu latul o pasă venită din stângă, dar mingea s-a dus pe lângă bara din dreapta portarului.
  • 3 | Ocazii
    Dan Nistor a executat o lovitură liberă, de la aproximativ 30 de metri, dar fără nicio emoție pentru Râmniceanu
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Concordia.

VIDEO Pandurii - Concordia 0-1. Gafă uriaşă Doru Bratu

La debutul lui Marius Şumudică pe banca tehnică, Concordia Chiajna a câştigat la Târgu Jiu, contra Pandurilor.

Minutul 13 a fost cu ghinion pentru gazde. Shamsin a ratat o ocazie imensă de gol, singur cu Râmniceanu. Giusti a reluat apoi peste poartă din careu, iar Shamsin şi-a continuat recitalul ratărilor.

Mai întâi, mingea trimisă cu capul de jucătorul libanez a şters transversala, apoi reluarea sa a trecut mult peste poartă. Introdus la pauză în locul lui Shamsin, Alex dos Santos a avut şansa golului după opt minute, însă Râmniceanu a respins în corner.

Portarul Chiajnei s-a opus în doi timpi şi la şutul lui Breeveld. Deşi jocul curgea spre 0-0, a urmat un minut nebun. Mai întâi, Giusti a zguduit bara cu un şut din careu, apoi Râmniceanu a degajat ideal pentru Wellington, care a profitat de ezitarea lui Bratu şi a marcat golul victoriei.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

• 13:15 Fotbal Club
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul