captura polo csm

Video CSM Digi Oradea - Steaua 9-8. Campioana, învinsă cu un gol marcat în ultimele secunde

Video CSM Digi Oradea - Steaua 6-7. "Roş-albaştrii" s-au revanşat după eşecul de sâmbătă

polo oradea

Video CSM Digi Oradea - Dinamo 8-5. Vicecampioana a început play-off-ul cu dreptul

polo oradea steaua

26.03.2017, 14:55

Steaua şi-a luat revanşa în faţa celor de la CSM Digi Oradea, după eşecul cu 9-8 de sâmbătă, şi a câştigat ultimul meci al sezonului regulat, în faţa marii rivale.

Campioana en-titre a condus după primele 8 minute cu 2-0, iar la pauza mare cu 3-2, după ce gazdele reuşiseră să egaleze.

În al treilea sfert, Digi Oradea a egalat din nou, la 4, prin Chioveanu, dar golul lui Delgado i-a redus în avantaj pe "militari", la finalul penultimului act.

Brazilianul născut în Spania a distanţat-o pe Steaua la 7-4 în sfertul al patrulea. Forcing-ul gazdelor le-a adus două goluri, dar, în final, CSM Digi Oradea - Steaua s-a terminat 6-7.

La începutul lunii aprilie, bihorenii vor juca în faza eliminatorie cu Dinamo, în timp ce Steaua va întâlni Corona Sportul Studenţesc.