Polo

Rezultate / Clasamente

Video Steaua - Alphen 9-8. A treia victorie în grupa B a Ligii Campionilor

Steaua polo

Video Steaua - Spandau Berlin 5-6. Un român i-a învins pe "roș-albaștri" în ultima secundă

Steaua Spandau Berlin polo

Video Poloiștii de la CSM Digi Oradea nu mai cred în titlu! ”O să fie foarte greu”

csm digi oradea polo

Video Steaua, a patra înfrângere la rând în Liga Campionilor

Steaua polo

CSM Digi a trecut la pas de Dinamo! Gata de derby-ul cu Steaua

polo Oradea

Video Steaua - Eger 3-8. Eşec la scor la debutul în Liga Campionilor, într-o atmosferă incendiară

Ştiri pe scurt

Fotbal: Marcelo şi Modric (Real Madrid), incerţi pentru returul cu PSG din Liga Campionilor

Baschet feminin: Arena Sepsi Sfântu Gheorghe va găzdui turneul Final 8 al Cupei României

JO 2018: Echipajul feminin de bob-2 al României, locul 16 după două manşe

JO 2018 - Biatlon: Franţa a câştigat aurul în proba de ştafetă mixtă pe echipe

JO 2018 - Curling: Rusia a confirmat testul pozitiv la meldonium al lui Aleksandr Kruşelniţki

JO 2018: Trei noi cazuri de norovirus, la Jocurilor Olimpice de la PyeongChang

JO 2018 - Biatlon: Germanul Schempp renunţă la ştafeta mixtă din cauz durerilor de gât

Fotbal: Bruno Labbadia, numit antrenor la Wolfsburg, după demiterea lui Martin Schmidt

Atletism: Campioana olimpică N. Thiam renunţă la CM în sală de la Birmingham (1-4 martie)

Fotbal: Un fan al echipei Eintracht Frankfurt a decedat în tribună la meciul cu RB Leipzig

Tenis, WTA Budapesta, turul 1: Mihaela Buzărnescu - Lara Arruabarrena Vecino 7-6, 6-1

Handbal masculin: Potaissa Turda va întâlni Fyllingen (Norvegia), în sferturile Challenge Cup

Handbal feminin: CSM Bucureşti o va întâlni pe HC Zalău în sferturile Cupei României

Handbal feminin: HC Dunărea Brăila o va întâlni pe CSM Bistriţa în sferturile Cupei României

Handbal feminin: CSM Roman o va întâlni pe CSU Danubius Galaţi în sferturile Cupei României

Handbal feminin: Corona Braşov va întâlni, în sferturile Cupei României, câştigătoarea dintre Rapid și HCM Râmnicu Vâlcea

Fotbal: Fiul lui Didier Drogba, Isaac (17 ani), a semnat cu Guingamp

Fotbal: Cristiano Ronaldo, nominalizat pentru titlul de cel mai bun jucător portughez în 2017

Atletism: A încetat din viaţă legendarul aruncător de ciocan Serghei Litvinov (60 de ani)

Hochei: Patru fani de la Chicago Blackhawks, interzişi la meciurile de acasă pentru scandări rasiste

Fotbal: Danny Barbir a semnat cu Astra Giurgiu

Ştiri

Teroare în Coreea de Nord! Sportivii care au participat la JO pot ajunge după gratii. Motivul este uimitor

Coreea de Nord

Video&Foto Un nou moment stânjenitor la JO: rochia i s-a desprins. "A fost cel mai mare coşmar al meu"

papadakis

Exclusiv OFICIAL - Gardoş e noul jucător al Craiovei. Prima imagine

gardos

Video Bălgrădean a semnat cu FCSB! "Nu am crezut că e o glumă! Vreau să iau titlu"

balgradean

Video&Foto Un nou moment stânjenitor la JO: rochia...

papadakis

Video Bălgrădean a semnat cu FCSB! "Nu am...

balgradean

Gluma zilei pe reţelele de socializare...

dinamovisti galerie

Video Viitorul - Botoșani 2-1. Gol de...

Captura 2-1

Știri

Video A început Superliga Națională de polo! Surpriză mare la Oradea

polo capt

Video CSM Digi Oradea a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor

polo oradea

Video CSM Digi Oradea - Steaua Roşie Belgrad 6-3. Debut ideal pentru bihoreni în preliminariile Ligii Campionilor

CSM polo

Video Steaua şi-a aflat adversarele din grupele Ligii Campionilor la polo

steaua polo

Video Pregătire pentru Universiadă: ”Este un lucru extraordinar. Se datorează rezultatelor foarte bune obținute de juniori”

polo

Video Poloiştii naţionalei României au fost modele pentru un calendar inedit

polo calendar
Live video & text
Captura 2-1

Viitorul - Botoșani 2-1. Gol de excepție marcat în prelungiri. Ianis Hagi a făcut spectacol

gol teixeira

Dinamo - FCSB 2-2. Roş-albaştrii au revenit în ultimele 10 minute şi au egalat în prelungiri

Iasi bucurie

ACS Poli Timişoara - CSM Poli Iaşi 1-2. Echipa lui Stoican visează la play-off

craiova deschdiere

FC Voluntari - CS U Craiova 0-1. Victorie cu scandal pentru olteni. Final tensionat

juventus gaz

Gaz Metan - Juventus 0-0. Al 12-lea meci fără victorie pentru medieșeni și retrogradarea e aproape

concordia dinamo

Chiajna - Dinamo 3-4. "Câinii" sunt pe loc de play-off după un meci nebun. 7 goluri în repriza a doua

FOTBAL:CSM IASI-FC BOTOSANI, LIGA 1 BETANO (12.02.2018)

CSM Poli Iaşi - FC Botoşani 1-0. Ieșenii au marcat prin Cristea și au mai avut o bară pe final

Bucurie Craiova

CS U Craiova - Sepsi 1-0. Oltenii se impun după golul superb al lui Gustavo, din lovitură liberă

barca

Barcelona - Getafe 0-0. Catalanii, care au avut și un gol anulat, au fost ținuți în șah pe teren propriu

FOTBAL:JUVENTUS BUCURESTI-FC VIITORUL, LIGA 1 BETANO (10.02.2018)

Juventus - Viitorul 0-1. Campioana e cu un pas mai aproape de play-off

Steaua a câştigat Cupa României la polo. Victorie clară în finala cu CSM Digi Oradea

steaua polo

CSM Digi Oradea este prima finalistă a Superligii Naţionale de polo

polo oradea-2

Video România - Germania 9-7. Victorie în ultimul meci din preliminariile Ligii Mondiale