captura polo

VIDEO Sportul - Dinamo 8-8. Roș-albii au ratat victoria la ultima fază a partidei

VIDEO CSM Digi - Steaua 9-10. Paradă salvatoare a lui Stoenescu la ultima fază

polo Digi Oradea

CSM Digi Oradea - Steaua 9-10. Oaspeții sunt lideri și rămân fără înfrângere

csm digi steaua

20.11.2015, 21:41
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Steaua a câştigat cu 10-9 derbyul Superligii de polo, cu CSM Digi, chiar în Bazinul Olimpic ”Ioan Alexandrescu” din Oradea.

Roş-albaştrii s-au impus dramatic în primul meci al dublei de la Oradea, grație și golurilor reușite de doi stranieri. Primul poloist american din istoria Superligii, Alexander Bowen, a punctat de trei ori, la fel ca şi coechipierul său sârb, Djorge Filipovic.

La pauza mare, scorul a fost egal, 5-5. Totul s-a jucat în al patrrulea sfert. Steliştii s-au desprins la 9-7 şi 10-8. Cupic i-a apropiat pe orădeni la un singur punct. Gazdele au avut egalarea în mâna golgheterului din sezonul trecut, Tibi Negrean, scăpat singur cu portarul advers. Dragoş Stoenescu a avut o paradă salvatoare şi a adus victoria Stelei , cu 10-9.

Al doilea meci de la Oradea între cele două forţe ale polo-ului românesc se disuptă sâmbătă, de la ora 13:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 3.

Tânăra are câteva zeci de mii de fani pe YouTube și Instagram, așa că i-a făcut o propunere...

Video Poloiștii de la CSM Digi Oradea nu mai cred în titlu! ”O să fie foarte greu”