polo steaua

VIDEO Sportul Studenţesc - Steaua 7-8. Roș-albaștrii, la o victorie de finala Superligii

VIDEO Sportul Studenţesc - Steaua 7-13. Oaspeţii s-au calificat în finala Superligii Naţionale

steaua csm digi oradea

CSM Digi Oradea a câştigat primul meci al finalei Superligii Naţionale

captura steaua polo

19.04.2015, 16:28
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Steaua a învins, cu 3-1 la general, Sportul Studenţesc şi s-a calificat în finala Superligii Naţionale. Poloiştii lui Ionuţ Angelescu au preluat rapid iniţiativa şi conduceau la finalul primului sfert cu 4-1.

Sportul a replicat prin Benic şi s-a apropiat la numai un gol de adversari, dar doar pentru puţin timp, pentru că "roş-albaştrii" au refăcut diferenţa până la pauza mare, 7-4. Dacă sfertul trei a fost echilibrat, iar fiecare echipă a punctat de câte trei ori, în ultimul act, steliştii s-au dezlănţuit.

S-a terminat 13-7 pentru echipa din Ghencea, care se va lupta pentru titlu cu CSM Digi Oradea. Bihorenii şi-au trecut în cont ultimele 8 trofee, în timp ce "roş-albaştrii" nu au mai câştigat campionatul din 2006.

Actrița Dorina Chiriac a publicat pe pagina sa de Facebook o scrisoare deschisă în care le cere...

Georgievski a rupt tăcerea! Fotbalistul s-a simțit umilit după experiența FCSB

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video Adversara FCSB e echipa momentului în Italia. Lazio are al patrulea cel mai prolific atac din Europa

atac lazio

Prioritatea numărul 1 la FCSB! ”Astea sunt meciurile care ne interesează foarte mult”