Ce s-a întâmplat cu ”călărețul” Sergiu, la doi ani după ce a vândut casa primită de la Moroșanu! ”Nu-mi vine să cred”
articol scris de Digi Sport22.07.2023, 17:41
În primăvara anului 2020, Cătălin Moroșanu a fost impresionat de Sergiu Ciobotariu, un tată care a călărit 40 de kilometri pentru a fi alături de soție și copilul nou-născut, și a făcut tot ce i-a stat în putință pentru a-l ajuta să aibă un trai mai bun.
![sergiu si morosanu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMDQl/MkYxMiUyRjEzMTIxOTZfMTMxMjE5Nl9z/ZXJnaXUtc2ktbW9yb3NhbnUuanBnJnc9/MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTU0OGYwYmE3YjJiMjBiYmJhZTNjMmYxNjUyYWYxMjc1.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Luptătorul a pus la cale o campanie umanitară în urma căreia s-au strâns nu mai puțin de 43.000 de euro pentru ”tăticul călăreț” și familia sa. Cu acești bani, Cătălin Moroșanu a făcut toate demersurile pentru a le cumpăra o casă tinerilor, însă gestul său nu a fost apreciat.
Galerie Foto
”Călărețul” Sergiu și familia sa, înapoi în mizerie, după ce casa primită de la Moroșanu a fost vândută
Sergiu a vândut casa după doar un an, a cheltuit banii rămași din donații și a refuzat să se angajeze. Acum, la doi ani de când au rămas fără casă, tânărul, soția sa și cei trei copii, s-au mutat înapoi unde locuiau înainte de a fi ajutați și trăiesc în condiții inumane.
În plus, locuința primită de familia Ciobotaru din donații a rămas în paragină.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”Nu am mai văzut pe nimeni aici. Eu am aflat atunci de acest băiat care a primit casa cadou, însă, apoi, am auzit că a și vândut-o. La început a fost forfotă mare prin zonă.
Ulterior, după ce a vândut-o am mai văzut, o perioadă, alți oameni și de câteva luni bune nu mai vine nimeni. Este iarba crescută până la geamuri și cine știe ce mai este prin curte. Era o frumusețe de casă, nu-mi vine să cred ce a putut face”, a spus un vecin, potrivit bzi.ro.
”Călărețul” Sergiu l-a sunat pe Moroșanu pentru a-i cere ajutorul în vânzarea casei primite din donații: ”Nu vreau să mai aud de chestia asta”
Sergiu Ciobotariu a înstrăinat casa primită de la Cătălin Moroșanu, chiar dacă acest lucru îi era interzis în primii cinci ani de la recepționarea ei, fără semnătura luptătorului. Tânărul a găsit un tertip pentru a vinde locuința, însă nu înainte de a-i cere cu nonșalanță ”Morții din Carpați” să-și pună iscălitura pe actele de vânzare.
”M-a sunat că vrea să vândă casa, avea nevoie de semnătura mea. Cinci ani nu avea voie să vândă fără semnătura mea, dar a găsit un tertip. Nu mai vreau să mai aud de chestia asta”, a dezvăluit Cătălin Moroșanu, în urmă cu aproape 2 ani.
Cum a "reuşit" tânărul să înstrăineze imobilul? Printr-o "inginerie": a făcut un contract de închiriere pe o perioadă de 5 ani, când casa va ajunge şi în acte în proprietatea actualului "chiriaş". Casa pe care Cătălin Moroşanu i-a făcut-o cadou lui Sergio Ciobotariu avea 3 camere şi o bucătărie, îndeajuns pentru ca tânărul, soţia şi cei 3 copii să locuiască în condiţii decente, anunţa luptătorul în vara lui 2020.
Etichete: catalin morosanu , sergiu ciobotariu , calaretul sergiu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...