Video Exclusiv Discuție aprinsă între Vali Moraru și Florentin Pandele, primarul din Voluntari: ”Domnul Vlad, vă rog”
articol scris de Digi Sport19.04.2022, 23:38
Florentin Pandele, primarul din Voluntari, a intrat în direct la Digi Sport Special, după ce echipa ilfoveană a câștigat meciul tur din semifinalele Cupei României, cu FC Argeș, scor 2-0.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMDUl/MkYwNiUyRjEzMjIzNzFfMTMyMjM3MV9W/YWxpLU1vcmFydS5qcGcmdz0xMDYwJmg9/NjM2Jmhhc2g9OTkwNWQxZjEyOGI5MjE0MzgwNDkxZGZhMmU0Mjg5OGI=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Deranjat de comentariile făcute în jurul echipei ilfovene, Florentin Pandele a enumerat disciplinele în care excelează cei din Voluntari și cum poate ajuta statul român sportul, în opinia sa. În încercarea de a explica, edilul localității ilfovene l-a enervat pe Vali Moraru, realizatorul emisiunii Digi Sport Special.
Florentin Pandele l-a scos din sărite pe Vali Moraru: ”Nu sunt Vlad”
Florentin Pandele spune că și-ar fi dorit să fie primar în Sectorul 1 din București și să fi sprijinit clubul Rapid, revenit la începutul sezonul în Liga 1.
”În Voluntari investim în sport, în fotbal. Cât voi fi primar mi-am asumat acest risc de a investi în sport. Dacă statul nu va investi în sport, va fi mult mai jalnic decât până acum.
Că privatul nu poate investi, probabil că este o bilă neagră pentru sportul românesc. Dacă municipalitățile nu investesc în sport, cine să mai investească.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Avem 700 de copii la academia de fotbal, 200 la baschet. Avem campioni la atletism. Mi se frânge inima că de ce Voluntari e în Liga 1, în play-off. Nimeni nu a împins Voluntari în Liga 1. Unde e vina noastră că Brașov, Timișoara nu se găsesc în prima Ligă.
Cu ce sunt eu de vină ca primarul de la Sectorul 1 nu investește la Rapid. Cum de nu aveam eu șansa să fiu la Sectorul 1 să investesc la Rapid?", a spus Florentin Pandele, la Digi Sport Special.
În încercarea de a explica modul în care Voluntariul prosperă în sport și cum Ungaria se implică în România, Florentin Pandele i-a greșit numele moderatorului emisiunii Digi Sport Special, Vali Moraru, moment în care acesta a răbufnit, după ce greșeala se repetase în urmă cu câteva momente.
Dialogul dintre Vali Moraru și Florentin Pandele
V.M: Nu este un exemplu de urmat Ungaria, dați-ne altul. Spuneți-ne care primar din Londra negociază prelungirea contractului antrenorului de la Arsenal.
F.P: Domnul Vlad, vă rog.
V.M: Nu sunt Vlad, sunt Vali Moraru!
F.P: Domnule Vali Moraru, întrebați antrenorii de la FC Voluntari.
V.M: E în regulă.
F.P: Să întrebați la Voluntari dacă vreodată Pandele Florentin Costel a sunat să intre x sau y.
VIDEO cu dialogul dintre Vali Moraru și Florentin Pandele
Etichete: cupa romaniei , digi sport special , vali moraru , florentin pandele
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...