Jucătoarea din România care a izbucnit după ce a fost ”umilită” de numărul 632 mondial: ”Urăsc acest sport din tot sufletul”
articol scris de Digi Sport08.12.2023, 19:37
Andreea Prisăcariu (23 de ani, 350 WTA) a fost învinsă clar în sferturile de finală ale turneului ITF de la Monastir (Tunisia) de o sportivă mult mai slab clasată, Diana Martynov (22 de ani, 632 WTA), scor 1-6, 2-6.
![prisacariu1](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTIl/MkYwOCUyRjE4NTY4NzNfMTg1Njg3M19w/cmlzYWNhcml1MS5wbmcmdz0xMDYwJmg9/NjM2Jmhhc2g9MzE4OTIzZDI1ZTliMmY1NjcwYWQ3YjY0OTYzMTM3OWM=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Andreea Prisăcariu: ”Pur și simplu îmi face rău”
Galerie Foto
Poreclită ”rebela tenisului românesc” datorită stilului său nonconformist, Prisăcariu nu a digerat bine eșecul și a răbufnit pe rețelele sociale.
”Am ales acest sport, nimeni nu m-a forțat. Astăzi îl urăsc din tot sufletul meu. Pur și simplu îmi face rău. Sunt zile în care îl iubesc foarte mult, dar azi nu e una dintre ele. Și e OK. Mă iert și merg mai departe. Amin”, a scris Andreea Prisăcariu pe contul ei de Twitter.
De curând, de la Dinamo, clubul ei de suflet, jucătoarea de tenis a făcut trecerea la Arc Pro Tenis, după cum chiar ea a precizat.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”Nu mai reprezint clubul Dinamo! M-am transferat la Arc Pro Tenis Club, unde am început să mă antrenez din luna februarie a acestui an”, a spus Andreea Prisăcariu.
Andreea Prisăcariu, mesaj pentru contestatari
Recent, Andreea Prisăcariu a dezvăluit că a primit mesaje în care anumite persoane s-au referit la aspectul ei fizic. Românca a reacționat într-un mod amuzant și a vrut să-și arate mușchii, la propriu!
“Unii mi-au spus că sunt mare. O iau ca pe un compliment și aleg să postez această fotografie ca să-i sperii pe băieți”, a scris Andreea Prisăcariu pe Twitter.
Etichete: andreea prisacariu , rebela tenisului romanesc
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...