thiem halle

Video Victorie în două seturi pentru Dominic Thiem, în primul său meci pe iarbă din 2017

Video Meciul principalei favorite de la Mallorca Open, întrerupt în setul decisiv

nastase halep

Decizie radicală a lui Ion Țiriac, după scandalul iscat de premierea Simonei Halep de către Ilie Năstase

pavlyuchenkova mallorca

19.06.2017, 23:28
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

A doua ediţie a turneului WTA de la Mallorca a debutat luni, în direct la Digi Sport 2. În primul meci, a doua favorită, Anastasija Sevastova, a trecut în trei seturi întinse pe durata a două ore, de belgianca Elise Mertens, cu scorul de 7-6(2), 5-7, 6-1.

Apoi, Kristyna Pliskova a câştigat a doua întâlnire de la malul Mării Mediterane, în fața unguroaicei Timea Babos şi va da piept în runda următoare cu învingătoarea meciului dintre Eugenie Bouchard şi Francesca Schiavone. Cehoaica s-a impus în primul set cu 6-2, l-a pierdut pe al doilea cu 3-6, dar s-a impus în decisiv cu 6-3 şi a obţinut a doua victorie din tot atâtea întâlniri cu maghiara.

Partida dintre principala favorită a competiţiei, Anastasia Pavlyuchenkova, şi Sara Sorribes Tormo a fost întreruptă în setul al treilea din cauza întunericului.

Deţinătoarea unui wild-card, jucătoarea din Spania a câştigat cu 6-4 primul set şi l-a pierdut pe al doilea cu 5-7. Pavlyuchenkova a cerut suspendarea partidei când conducea cu 3-2 în decisiv.

Digi Sport transmite, în această săptămână, ÎN DIRECT și ÎN EXCLUSIVITATE, turneele WTA de la Birmingham și Mallorca (International).

PROGRAMUL TRANSMISIUNILOR DIGI SPORT

Fiul unui om important, el s-ar fi aflat sub influența drogurilor.

Video Spectacol total! Punctul cu care Halep a încheiat meciul cu Sevastova a ridicat publicul în picioare