Monica Niculescu s-a calificat în sferturi la Guangzhou
17.09.2014, 11:35Monica Niculescu, locul 60 WTA, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-2, 6-1, pe japoneza Misaki Doi, locul 88 WTA, într-un meci care a durat o oră şi jumătate, în turul al doilea al turneului de la Guangzhou, cu premii în valoare totală de 500.000 de dolari.
![monica niculescu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTQl/MkYwOSUyRjE3JTJGMzE3OTM5XzMxNzkz/OV9tb25pY2FfbmljdWxlc2N1LmpwZyZ3/PTEwNjAmaD02MzYmaGFzaD1hOGVhMDcx/NDBlN2ViZTEzY2RjNmQ0NGMxZWMwNGE5Zg==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Pentru calificarea în sferturile de finală, Niculescu va primi 60 de puncte WTA şi un premiu de 8.898 de dolari.
Următoarea adversară a jucătoarei române va fi Monica Puig din Puerto Rico, locul 61 WTA, care a trecut în turul doi, cu scorul de 6-4, 6-4, de Ling Zhang din China, locul 220 WTA, sportivă venită din calificări.
Etichete: monica niculescu , sferturi , guangzhou
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...