Simona Halep i-a schimbat cariera Biancăi Andreescu, după o discuție purtată în mașină: "Da, i-am spus asta!"
28.10.2019, 10:40Simona Halep și-a amintit de prima întâlnire pe care a avut-o cu Bianca Andreescu. Cele două s-au întâlnit pentru prima dată la Rogers Cup, la insistențele organizatorilor, pe când canadianca de origini românești juca la juniori.
![simona halep bun](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTkl/MkYwOCUyRjEwJTJGMTEwMDg2M18xMTAw/ODYzX3NpbW9uYS1oYWxlcC1idW4ucG5n/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTY2YjBk/MzJkZTkwZGQ5NTkwZjJiOTRiMzFlNjE4ZmY5.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Cele două au vorbit preț de câteva minute în mașină. Halep și-a amintit că i-a transmis încă de atunci să renunțe la turneele de juniori.
”Îmi amintesc că am vorbit în mașină. Da, i-am spus că trebuie să renunțe la turneele de juniori pentru că este suficient de puternică pentru a face pasul spre senioare”, a spus Halep într-o conferință de presă.
Simona Halep, laude la adresa Biancăi Andreescu
Simona Halep a ținut să o laude pe Bianca Andreescu, înaintea duelului de la Turneul Campioanelor. ”Simo” a fost impresoantă de parcursul pe care l-a avut canadianca cu origini românești.
”E uimitor ce a relizat! Să câștigi un Grand Slam la 19 ani, să joci atât de puține turnee și să le câștigi... e uimitor! Vreau să-i spun că merită toate victoriile pentru că a jucat foarte bine. Sunt entuziasmată că o voi întâlni.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Va fi o mare provocare pentru mine acest meci pentru că anul 2019 a fost unul cu suișuri și coborâșuri. Am avut un varf la Wimbledon, însa în rest nu a fost așa grozav. Nu mă gândesc că pot câștiga sau pierde aici, vreau doar să pot să joc meciuri”, a mai spus Halep.
Partida dintre Simona Halep și Bianca Andreescu va începe de la ora 14:00 și va fi transmisă în direct pe Digi Sport 2, dar și pe digisport.ro, pentru abonații RCS-RDS.
Simona Halep și Bianca Andreescu fac parte din grupa Violet.
Grupa Violet
- Pliskova
- Andreescu
- Halep
- Svitolina
Etichete: simona halep , halep , turneul campioanelor , bianca andreescu , andreescu , halep andreescu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...