smith buuun

Video Will Smith, show de zile mari la AO. "Mă uit la filmele tale pe mobil"

"Sunt aproape moartă"! Primele declaraţii ale Simonei, după ce a intrat în istoria Australian Open

sim

Cea mai tare reacţie: "Opriţi meciul ăsta, e inuman! Într-un film, Simona ar fi trebuit să arate ca Rocky, plină de sânge"

simona halep crampe davis
Getty Images

20.01.2018, 06:55
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Simona Halep a intrat în istorie la Australian Open. Prin victoria dramatică în faţa lui Lauren Davis (4-6, 6-4, 15-13), numărul unu mondial a egalat meciul cu cele mai multe game-uri disputat vreodată în turneul feminin la primul Grand Slam al anului, 48.

La finalul unui maraton de trei ore şi 45 de minute, în care a salvat trei mingi de meci consecutive, sportiva de 26 de ani a declarat că se află la capătul puterilor, fără să mai simtă vreo durere.

"Evident a fost un meci foarte greu. Un meci atât de lung. Nu am jucat niciodat un set decisiv atât de lung. Sunt atât de fericită că am rămas în meci şi că l-am câştigat. Sunt aproape moartă. A fost drăguţ că am putut arăta un asemenea tenis. Sper că le-a plăcut fanilor. Vă mulţumesc că ne-aţi încurajat.

Nu ştiu cât am alergat azi, dar simt că muşchii mei au dispărut. Glezna nu ştiu cum e pentru că nu o mai simt. E bine că sunt din nou în optimile acestui turneu", a declarat Simona, la finalul meciului, în care a alergat 4,5 kilometri.

Acesta a fost al treilea cel mai lung meci de pe tabloul feminin din istoria Australian Open. de asemenea, partida a a avut 48 de game-uri, egalând astfel recordul din sfertul de finală al ediţiei 1996 de la Melbourne, dintre Chanda Rubin şi Arantxa Sanchez Vicario (4-6, 6-2, 14-16).

Site-ul Ministerului Justiţiei, care a picat încă de aseară, nu funcţionează nici acum. Între timp...

Veste excelentă pentru Simona Halep: Andrei Pavel a confirmat participarea la Indian Wells