Ultimele stiri

Pariuri pe St. Etienne-Nantes şi alte echipe de top din Europa

featured2-1

In week-end in La Liga, Real Madrid cauta sa tina pasul cu Barcelona, de la distanta celor 8 puncte in clasament. Catalanii au un parcurs impresionant, insa "galacticii" inca spera sa nu piarda conexiunea cu lupta pentru titlu in campionat.

Video Primele critici pentru "Mbappe al României": "E singurul care m-a îngrijorat. Nu-mi plac lucrurile astea"

becali coman

FCSB a obţinut prima victorie după trei eşecuri consecutive fără gol marcat, 3-0 cu ACS Poli Timişoara, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

Exclusiv Golofca a dat gol și a scăpat. Altul va fi primul plecat în iarnă de la FCSB. Avantaj Șumudică!

amorim fcsb plecare transfer sumudica

Marius Șumudică este pe cale să facă al doilea transfer de la FCSB, după ce la începutul sezonului l-a luat la Kayserispor pe Fernando Boldrin. Țintește un nou jucător pe care l-a avut sub comandă la Astra Giurgiu și alături de care a câștigat titlul de campion în Liga 1 și Supercupa României.

Video "La mulți ani, România!" Mesajul Simonei Halep pentru toți românii, cu ocazia zilei naționale

De 1 decembrie, cu ocazia zilei naţionale, Simona Halep a ţinut să transmită un mesaj tuturor românilor - numărul unul mondial termină 2017 şi începe 2018 în direct la Digi Sport.

Dică a lămurit lucrurile cu Budescu: "Probabil la asta s-a referit!" Ce spune despre Alibec și Gnohere

dica 1

VIDEO Poli - FCSB 0-3. FCSB s-a calificat în sferturile Cupei, chiar și fără vedetele roș-albaștrilor, în frunte cu Budescu și Teixeira.

Video Gnohere: "Sperăm că cele trei înfrângeri au fost doar o pasă proastă"

gol gnohere

FCSB a pus capăt unei serii de trei înfrângeri fără gol marcat în toate competiţiile şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după 3-0 cu ACS Poli Timişoara.

Ionuț Popa cheamă conducerea la discuții. S-a luat de jucători: "Dacă nu vor să joace, să meargă să-și rezilieze contractele!"

Ionut Popa

Tehnicianul cheamă și conducerea la discuții lămuritoare cu privire la problemele echipei, în frunte cu cele financiare.

Video Primul gol al lui Golofca la FCSB! Gafă mare a timișorenilor și execuție pe măsură

gol golofca

VIDEO ACS Poli Timișoara - FCSB. Cătălin Golofca a "spart gheața" la FCSB și a marcat primul său gol în tricoul roș-albastru, la meciul cu ACS Poli Timișoara, care a încheiat faza optimilor de finală din Cupa României.

Video Villarreal - Ponferradina 3-0. Românul Dinu Moldovan a rezistat doar o repriză

Villarreal Cupa

Paradele portarului român Dinu Moldovan nu au reușit să o ducă pe Ponferradina în optimile Cupei Regelui!

Marele premiu din noiembrie, luat de un fotbalist pe care Contra l-a ocolit la ultima selecţie: Ioniţă, "Fotbalistul Lunii"

ionita-3

Victoria fără dubii, scor 2-0, obţinută de Astra împotriva celor de la FCSB, adică exact contra formaţiei la care s-au mutat Enache, de Amorim, Morais, Budescu şi Alibec, i-a prilejuit lui Alexandru Ioniţă trimful în cadrul etapei a 19-a la Fotbalistul lunii.

Kadetten - Dinamo 27-25. Nouă eșecuri în zece meciuri în Liga Campionilor

Kadetten Dinamo

Nouă eșecuri și o singură victorie. Acesta este bilanțul final al campioanei României, Dinamo, în actuala ediție a Ligii Campionilor. Roș-albii au încheiat evoluțiile din grupa C cu un eșec, 25-27 în Elveția, cu Kadetten.

Șumudică, victorie cu mari emoții în Cupa Turciei, în fața unei codașe de liga a doua

Kayseri Cupa

Kayserispor, echipa lui Marius Șumudică, tremură serios pentru calificarea în optimile Turciei!

Video Nedelcu, la un pas să dea gol de la mijlocul terenului, fără să vrea! Ar fi fost golul anului în Cupă

sut nedelcu

VIDEO ACS Poli Timișoara - FCSB. Dragoș Nedelcu a fost aproape de un gol de generic, la o fază în care nu a intenționat să marcheze. A trimis de la mijlocul terenului spre poarta timișoreană și goalkeeper-ul Straton a scos cu greutate în corner.

Video Udinese - Perugia 8-3. Maxi Lopez, eroul celui mai spectaculos meci al sezonului în Cupa Italiei

udinese perugia

Udinese a făcut spectacol în meciul cu Perugia din Cupa Italiei. Friulanii s-au impus cu un neverosimil 8-3 pe teren propriu şi o vor întîlni pe Napoli în optimile de finală.

Video Hațegan i-a refuzat un penalty lui FCSB, apoi a acordat unul la care timișorenii au protestat îndelung

pen FCSB capt

VIDEO ACS Poli Timișoara - FCSB. Ultimul meci al optimilor de finală din Cupa României a adus încă de la început unul dintre cele mai controversate momente ale acestei faze a competiției. Arbitrul Ovidiu Hațegan le-a refuzat bucureștenilor o lovitură de la 11 metri.

Edi Iordănescu lămurește situația lui Ioniță și știe de ce Astra a suferit în Cupă: "Ne-am consumat foarte mult!"

Astra Chindia echipe

VIDEO Chindia - Astra 0-2. Astra a tremurat puțin pentru calificarea în sferturile Cupei României și a reușit să treacă de Chindia abia după prelungiri, prin golurile marcate de Balaure și Chipirliu.

Din 2018, în Liga 1 se poate juca pe un stadion nou. "Prima etapă a lucrărilor e aproape să înceapă"

stadion hermannstadt sibiu

AFC Hermannstadt tocmai a eliminat-o pe Juventus București din Cupa României, în lupta pentru un loc în sferturile de finală și se pregătește de promovarea în Liga 1. Liderul din eșalonul secund începe cu infrastructura și are în plan ridicarea unui nou stadion.

Hagi a dezvăluit cum au ajuns Băluță și Mitriță la Craiova. Detalii din culisele discuțiilor cu patronul Rotaru

hagi-3

Gică Hagi a dezvăluit cum a ajuns Alexandru Băluță la CS U Craiova. Viitorul l-a vândut pentru 200.000 de euro.

"Este vreun arbitru prezent? E o întrebare serioasă". Moment inedit la un meci din Cupa Belgiei

arbitru belgia

Meciul dintre KV Mechelen şi Genk, din Cupa Belgiei, a oferit un moment inedit. Un spectator a devenit arbitru asistent, după ce doi arbitri s-au accidentat.

Ultima șansă la FCSB! Pleașcă, Golofca și De Amorim, titulari cu ACS Poli Timișoara

pleasca de amorim jorge

Nicolae Dică s-a hotărât să trimită rezervele în meciul din optimile Cupei României.

Juventus a pierdut doi oameni importanţi înaintea marelui meci cu Napoli, dar Higuain e în lot

absente derby

Probleme mari pentru antrenorul lui Juventus, Massimiliano Allegri, înaintea marelui meci cu Napoli, care se va disputa mâine seară, de la ora 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2.

Barça ratează varianta de rezervă pentru Verratti. Jucătorul şi-a prelungit contractul cu actualul club

verratti ander

FC Barcelona trebuie să renunţe, cel puţin pentru moment, la unul dintre obiectivele pentru întărirea liniei de mijloc.

Foto Pe urmele Realului! Ce mașini au primit vedetele Barcelonei înainte de El Clasico

colaj mas Barca

La o săptămână după ce vedetele Realului au primit noile mașini din partea celor de Audi, a venit acum rândul și ca starurile Barcelonei să își ia în primire bolizii din partea aceluiași sponsor.

Gata cu experimentele! Anunțul făcut de conducerea FCSB: "Echipa va arăta mult mai bine"

dica mm 2

”Suntem în criză”, recunosc cei din conducerea FCSB, după ce echipa pregătită de Nicolae Dică a pierdut trei jocuri consecutive.

Situație neplăcută pentru un fost jucător al Stelei: "M-am săturat! Încearcă să șteargă ce am făcut la club"

angelov steaua

Apărătorul care a jucat și la Steaua, în ultimul mandat al lui Pițurcă în Ghencea, acuză conducerea sofioților că i-a interzis să mai joace la echipa fostelor glorii, în încercarea de a-i șterge din meritele pe care le are la echipă.

Următorul produs de export al Viitorului! Hagi: ”E cel mai bun stângaci din România”

hagi juc

Gică Hagi a scos pe tarabă următorul produs de export al Viitorului. ”Regele” a lăsat de înțeles că al vrea să-l vândă pe Cristi Ganea

Video Următorul Rogerio Ceni? Portarul lui Torino a fost aproape să marcheze un gol antologic în Cupa Italiei