Ultimele stiri

Zidane e la picioarele lui Ronaldo după hat-trick-ul cu Bayern: ”Nu există categorie pentru el”

zidane ronaldo real

”Ronaldo este în afara oricărei categorii şi puţini jucători îl vor putea egala”, a afirmat antrenorul echipei Real Madrid, Zinedine Zidane, referitor la atacantul portughez.

Ousmane N'Doye s-a făcut antrenor :) A preluat o echipă din România

ndoye

Ajuns ca jucător în Liga a III-a, la CNS Cetate Deva, Ousmane N'Doye a făcut deja primul pas spre antrenorat. Senegalezul de 39 de ani este noul antrenor principal al grupării hunedorene

Video&Foto Reacția lui Dani Alves la revenirea pe Camp Nou

dani alves gazon

La mai puțin de un an după plecarea de la Barcelona, Dani Alves a revenit pe Camp Nou, în calitate de adversar, pentru returul sferturilor de finală din UEFA Champions League.

Atletico, a treia semifinală de UCL în ultimele patru sezoane: "Putem rivaliza cu marile echipe"

atleti semifinala

Atletico Madrid a terminat la egalitate returul cu Leicester City, scor 1-1, şi s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor pentru a treia oară în ultimele patru sezoane.

FRF a acordat licența de participare în Europa tuturor cluburilor care au solicitat-o

licenta europa

Comisia pentru acordarea licenţei cluburilor din cadrul FRF - instanţa de fond - a acordat licenţa de participare în cupele europene, în sezonul 2017/2018, tuturor celor şase cluburi din Liga I care au solicitat-o, anunță news.ro.

Stadion nou de 672 milioane euro, iar oficialii și Mircea Lucescu sunt nemulțumiți: ”Îi lipseşte aerul, iarba e bolnavă”

zenit

Mircea Lucescu şi oficialii clubului de fotbal Zenit sunt nemulţumiţi de starea gazonului noului stadion din Sankt Petersburg, care urmează să găzduiască meciuri din cadrul Cupei Confederaţiilor.

Joe Hart revine în Premier League! Transferul de 20 de milioane anunțat în ziua în care împlinește 30 de ani

joe hart

În condițiile în care Pep Guardiola nu are de gând să-l reprimească la Manchester City, portarul naționalei Angliei are mari șanse să ajungă la Liverpool.

Şi eliminaţi, şi fără portar! Manuel Neuer şi-a rupt piciorul şi ratează restul sezonului

neuer accidentare

Portarul lui Bayern Munchen, Manuel Neuer, va rata sezonul sezonului, din cauza unei fracturi la piciorul stâng, pe care a suferit-o în prelungirile meciului pierdut cu Real Madrid

Prima decizie, după incidentele de la Lyon. Un fan al lui Besiktas a fost condamnat la închisoare

besiktas lyon

Un suporter al echipei Besiktas Istanbul a fost condamnat la două luni de închisoare în Franţa, după incidentele de la meciul cu Olympique Lyon, de săptămâna trecută

Noul administrator al Milanului vrea transferuri de marcă până în iulie! Morata e ținta principală a chinezilor

montella fassone real

La mai puțin de o săptămână după ce Silvio Berlusconi a cedat oficial clubul chinezilor, noii oficiali ai lui AC Milan au început să se miște pentru a rezolva deja primele transferuri pentru următorul sezon.

Ilie Dumitrescu s-a întâlnit pe stradă cu Alibec şi a văzut cât e de "pufos". "Asta i-am zis! El zâmbea"

ilie denis

Greutatea lui Denis Alibec a fost un subiect de discuţie încă de la începutul carierei atacantului de 26 de ani.

Zidane a ”driblat” răspunsul legat de Kassai: ”Când au fost contra noastră nu am vorbit, nu o voi face nici azi”

ronaldo

Zinedine Zidane a declarat că meciul cu Bayern Munchen, din returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, a fost cel mai dificil pentru el de cand e la Real

Kassai a scăpat cu ajutorul poliției de furia jucătorilor lui Bayern

bayern vidal lewa

După ce Bayern Munchen a fost eliminată din Liga Campionilor în urma unui meci cu probleme de arbitraj, pe Santiago Bernabeu, contra lui Real Madrid, centralul partidei, maghiarul Viktor Kassai, a avut parte de o vizită neașteptată, după joc, la vestiar.

collage presa real bayern

Real Madrid a câştigat controversat returul de pe teren propriu cu Bayern Munchen, 4-2 după prelungiri, şi s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor cu scorul general de 6-3.

troll real 2

Arbitrul maghiar şi colegii săi au luat mai multe decizii greşite, majoritatea în favoarea spaniolilor, motiv pentru care internauții l-au taxat în mediul online.

Exclusiv Reghe, despre jucătorii săi: "Le-am văzut ochii la încălzire şi mi-am dat seama de multe chestii"

juc steaua cfr

FCSB a remizat la Cluj, cu CFR, scor 0-0, și a ratat șansa de a se distanța la 5 puncte

Pique a rămas mut! Replicile geniale primite după postarea pusă pe Twitter la finalul meciului Real - Bayern

pique real madrid

Calificarea lui Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor, după un retur controversat pe Santiago Bernabeu, contra lui Bayern Munchen l-a lăsat pe unul dintre cei mai aprigi contestatari ai ”albilor”, Gerard Pique.

Calmul Ancelotti nu a mai rezistat: "Am fost aproape de meciul perfect, dar nu am luat în calcul arbitrul"

ancelotti

Bayern Munchen a fost eliminată dramatic şi cu multe controverse din Liga Campionilor, după ce a pierdut în prelungiri returul din sferturile de finală cu Real Madrid, scor 2-4.

Video Meci de tenis întrerupt din cauza unei "partide" gălăgioase de sex: "Nu poate fi atât de bun!"

Frances Tiafoe

Un meci de tenis de la turneul challenger de la Sarasota, Florida, a fost întrerupt de mai multe ori, din cauza unei "partide" gălăgioase de sex

Triplă Ronaldo, Real în semifinalele Champions League pentru a şaptea oară la rând

ronaldo bayern

Cristiano Ronaldo a fost eroul Realului în duelul cu Bayern din sferturile UEFA Champions League. După dubla de la Munchen, startul portughez a reuşit un hatrrick în

Leicester - Atletico 1-1. A treia calificare, în ultimii 4 ani, în semifinalele UCL, pentru trupa lui Simeone

saul

Atletico Madrid a obținut o calificare destul de lejeră în semifinalele UEFA Champions League

Video Schimb de replici între Becali și Șumi! ”Aici e Steaua, echipă de campioni” vs. ”Oamenii sunt foarte sus și noi jos”

collage gigi mm sumi

Denis Alibec naște discuții aprinse între Astra și FCSB. Gestul făcut de atacant în meciul cu CFR, încheiat cu scorul de 0-0, când a părăsit terenul, în momentul schimbării, extrem de nervos

Video Demonstrație de forță în Euroliga de baschet. CSKA Moskova și Fenerbahce, victorii după răsturnări spectaculoase

baschet euroliga

În sferturile de finală ale Euroligii de baschet

Ronaldo, la cota 100 în Ligă! Golul 99 a fost marcat din ofsaid! Bayern, dezavantajată de arbitri

collage ronaldo

Bayern are toate motivele să se considere nedreptăţiţă după returul sferturilor de finală, cu Real Madrid. După ce Vidal a fost eliminat foarte uşor, în finalul meciului, Ronaldo a înscris pentru 2-1 dintr-o poziţie evidentă de offside.Al 100-lea gol pentru R

Vidal, "demon" pentru Bayern! A ratat un penalty în tur, eliminat la retur

vidal12

Arturo Vidal (29 de ani) este demon pentru Bayern în dubla cu Real Madrid

Video Novak Djokovic, în optimi la Monte Carlo după un adevărat thriller

nole 1

Novak Djokovic s-a calificat greu în optimi la Monte Carlo. În direct la Digi Sport, Tsonga

Exclusiv Contra, cel mai bun antrenor din play-off! Capitolul la care este mai bun decât Reghe

contra antrenori

Dinamo se află, după 6 etape, pe locul 3, cu 32 de puncte, la cinci în spatele rivalilor de la FCSB

Video Metz - PSG 2-3. Campionii au avut 0-2, au fost egalați pe final, dar s-au impus, dramatic, în prelungiri!

matuidi

Paris Saint Germain, campioana din Ligue 1 s-a impus, în deplasare, pe terenul celor de la Metz

Căpitanul fantastic, la meciul 100 pentru Real! Ramos şi-a dat autogol, dar s-a revanşat

ramos

Fundaşul echipei Real Madrid, Sergio Ramos, a ajuns, marţi, la 100 de meciuri jucate în Liga Campionilor, el fiind titular în partida dintre Real Madrid şi Bayern Munchen, din manşa retur a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.