Ultimele stiri

Reghecampf: ”Cel mai mult mă bucur că jucătorii care au intrat pe parcurs au adus ceva în plus!”

reghedinamo

Boldrin a marcat golul victoriei roș-albaștrilor

Video Alibec, după o nouă "bijuterie" reușită cu Dinamo: "E o bucurie de nedescris, e cel mai bun meci de când am venit"

alibec gol

VIDEO FCSB - Dinamo 2-1. Denis Alibec a marcat în premieră din acțiune într-un derby al României și consideră că primul meci jucat pentru FCSB este cel mai bun după transferul său la Steaua.

Video Contra a găsit vinovaţii pentru eşecul cu FCSB: "Au rupt ritmul şi le-au permis să nu intre în debandadă"

contra fcsb

Dinamo a suferit prima înfrângere a sezonului în faţa celor de la FCSB, scor 1-2, iar antrenorul alb-roşiilor, Cosmin Contra, crede că fanii care au intrat pe teren în repriza a doua au contribuit la rezultatul final.

”Am jucat împotriva a 13 adversari. Kovacs ne-a distrus tot timpul!” Cum a sărbătorit Becali victoria din derby

becali campionii

Gigi Becali, finanțatorul roș-albaștrilor, era bucuros la finalul derby-ului

Video Dinamo a cerut penalty, Contra atacă arbitrajul: "Parcă le e frică să dea!"

pintilii patrick

VIDEO FCSB - Dinamo 2-1. Dinamoviștii au cerut penalty în minutul 80 al derby-ului cu FCSB, după o cădere a lui Patrick Petre de lângă Mihai Pintilii, dar arbitrul Istvan Kovacs a lăsat jocul să continue.

Video Montpellier - Toulouse 0-1. Execuția "de atacant" a lui Delort a pus capăt seriei negative a oaspeților

delort

Toulouse a obținut prima sa victorie în deplasare în Ligue 1 după aproape 8 luni, 1-0 cu Montpellier.

BC Timișoara - Steaua 80-84. Oaspeții rămân pe locul 2 în Liga Națională

Steaua baschet

ÎN DIRECT la Digi Sport, Steaua a câștigat la Timișoara, scor 84-80, astfel că și-a consolidat locul 2 în clasamentul Ligii Naționale.

Crainicul meciului FCSB - Dinamo: "Vom fi întotdeauna Steaua Bucureşti!"

crainic steaua

Crainicul de la Arena Naţională a afirmat, înaintea partidei dintre FCSB şi Dinamo, din etapa a treia din play-off, că echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf va fi "întotdeauna Steaua Bucureşti"

Video Valencia - Deportivo La Coruna 3-0. Penalty ratat și gol anulat incorect pentru oaspeți

valencia deportivo

Florin Andone (23 de ani) a început perfect meciul

Video Terenul s-a umplut cu stewarzi! Alți doi fani intrați pe gazon le-au dat mari bătăi de cap forțelor de ordine

fan in teren 1

VIDEO FCSB - Dinamo. Minutul 13 al derby-ului FCSB - Dinamo a adus un moment rar întâlnit la un astfel de meci. După golul prin care Alibec a deschis scorul pentru roș-albaștri, un fan al "câinilor" a intrat pe teren și a luat mingea, sfidându-i pe oamenii de ordine, care ar fi trebuit să îl oprească.

CSU Sibiu - U Cluj 75-67. Prima victorie a sezonului în faţa liderului

sibiu cluj

CSU Sibiu a spart gheaţa şi a reuşit prima victorie în faţa clujenilor în acest sezon.

Arsenal, la un pas să rateze UCL! Remiză spectaculoasă cu Man. City

Arsenal City

Arsenal n-a bătut-o nici pe Manchester City și trupa lui Wenger este la un pas să rateze prezența în UEFA Champions League. Londonezii au încheiat la egalitate derby-ul de duminică, scor 2-2.

Exclusiv Veste bună pentru dinamoviști, înainte de derby. Brănescu a anunțat când va reveni pe gazon

branescu dinamo

Cerniauskas a redevenit portarul titular al lui Dinamo, după ce Laurențiu Brănescu

Video Andone, din nou la înălțime! A obținut un penalty, dar ce a urmat i-a lăsat fără cuvinte pe fanii Depor

florin andone deportivo

ÎN DIRECT la Digi Sport, La Coruna a avut șansa să marcheze încă din minutul 8 pe terenul Valenciei. Titularizat de Pepe Mel, Florin Andone a scos un penalty, ratat însă de marocanul Fajr.

Video FCSB - Dinamo 2-1. Prima victorie împotriva rivalilor după 10 partide. Doi eliminați, o bară, joc superb

bucurie alibec

Primul Derby al României din play-off-ul acestui sezon se dispută azi, de la ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1. Pe Arena Naţională, FCSB şi Dinamo promit să facă spectacol, în al cincilea duel direct din actualul sezon

Probleme pentru Zidane. Revenit pe teren după accidentare, Varane a rezistat doar 10 minute

varane accidentare

Real Madrid a câştigat cu 3-0 meciul de pe teren propriu cu Alaves şi şi-a consolidat primul loc în La Liga, însă Zinedine Zidane s-a ales cu o nouă problemă.

Debut pentru Pleașcă în tricoul roș-albaștrilor, chiar în Derby de România!

pleasca

Laurențiu Reghecampf are două mari probleme de lot înaintea marelui derby

Video Pescara - Milan 1-1. Eroarea lui Donnarumma i-a costat victoria pe rossoneri

donna pescara

AC Milan nu a reuşit să câştige pe terenul lanternei roşii din Serie A TIM, Pescara, în etapa a 30-a.

oli cupa

Cosmin Olăroiu (47 de ani) are lumea arabă la picioare

Video Fiorentina - Bologna 1-0. Tătărușanu, la a 4-a etapă la rând fără gol primit

Tatarusanu

ÎN DIRECT la Digi Sport, Fiorentina a reuşit a treia victorie consecutivă cu 1-0. Bologna a fost victima de data aceasta, iar Tătăruşanu a ajuns la patru etape la rând fără gol primit.

chivu

Cristi Chivu şi alţi foşti mari jucători ai lui Inter Milano au participat la maratonul care a avut loc duminică în capitala Lombardiei.

Video Rennes - Lyon 1-1. Gazdele au rezistat eroic, cu un om mai puțin din minutul 4

rennes - lyon

Olympique Lyon a ratat șansa de a se distanța de Marseille, în lupta pentru locul de Europa League! Echipa antrenată de Bruno Genesio a remizat 1-1 în deplasare cu Rennes, deşi a jucat cu un om în plus încă din minutul 4.

Video Real Madrid a intrat în istoria fotbalului din Spania după golul lui Benzema

Benzema gol

VIDEO Real Madrid - Alaves 1-0. Real se descurcă excelent pe plan ofensiv, iar Alaves, adversara de duminică, a rezistat doar 31 de minute fără gol primit.

Video Madrilenii nu l-au uitat pe Juanito. Moment emoționant înaintea partidei cu Alaves

colaj juanito

Înaintea fluierului de start a partidei de pe ”Santiago Bernabeu”

Video Benzema e mai contestat ca niciodată, dar continuă să impresioneze. Ce a reușit grație golului cu Alaves

gol benzema

VIDEO Real Madrid - Alaves. Karim Benzema a marcat, duminică, golul cu numărul 120 în tricoul lui Real Madrid, pentru deschiderea scorului în meciul cu Deportivo Alaves, din etapa a 29-a din La Liga.

Video CSM Digi Oradea - Dinamo 10-9. Bihorenii sunt la un meci de a 11-a finală la rând în campionat

digi dinamo

Încă o victorie pentru CSM Digi Oradea, în semifinala cu Dinamo din Superliga Naţională de polo.

Video Exclusiv Coregrafiile au fost pregătite, să înceapă show-ul! Gazon impecabil pe Arena Națională

colaj coregrafii

Mai sunt puține ore până la startul marelui derby, dar galeriile ambelor formații

Celtic Glasgow a cucerit al şaselea titlu de campioană a Scoţiei la rând

celtic campioana

Pentru a şasea oară la rând şi a 48-a oară în întreaga sa istorie, Celtic Glasgow este campioana Scoţiei.

Medieșenii, însuflețiți după ce au dat lovitura în prelungiri: "Când ne uităm la play-off, ne pare rău că nu suntem acolo"

voluntari - gaz metan

VIDEO Voluntari - Gaz Metan 2-2. Medieşenii nu au trecut peste faptul că au ratat play-off-ul, dar şi-au stabilit un nou obiectiv. Cu două remize şi o victorie, elevii lui Pustai sunt pe primul loc în play-out.

Video Rubin Kazan - Zenit 0-2. Lucescu câștigă după cinci luni în deplasare

m lucescu

Echipa lui Mircea Lucescu a câştigat pentru prima dată în deplasare după cinci luni. Zenit s-a impus cu 2-0 pe terenul lui Rubin

• 13:00 Stirile Digi Sport
  • 13:15 Fotbal Club
  • 14:00 Stirile Digi Sport
  • 14:15 Fotbal Club
  • 15:00 Stirile Digi Sport
  • 15:15 Digi Sport Special
  • 16:30 LIVE Stirile Digi Sport
  • 17:00 LIVE Liga Digi Sport