ljubljana craiova

Volley Ljubljana - SCM "U" Craiova 3-2. Eşec dramatic în Liga Campionilor

Video CSM Bucureşti, deţinătoarea Cupei Challenge, eliminată din competiţie

captura volei blaj

Video Alba Blaj - Dinamo Krasnodar 1-3. Campioana rămâne fără victorie în Champions League

volei csm

11.01.2017, 19:54
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

CSM Bucureşti, deţinătoarea Cupei Challenge la volei feminin, a fost eliminată din competiţie de echipa elenă Olympiakos Pireu, care s-a impus cu scorul de 3-0 (25-23, 25-20, 25-20), în returul şaisprezecimilor de finală, disputat în Sala Elite & Performance din Capitală.

Olympiakos, care se impusese cu 3-0 în meciul tur, a obţinut victoria fără drept de apel, după o oră şi 17 minute de joc. Cele două echipe s-au întâlnit şi în ediţia trecută a competiţiei, în optimi, formaţia elenă producând singura înfrângere CSM-ului (3-0), CSMB s-a impus în retur cu 3-1 şi apoi a câştigat ''setul de aur''.

Meciul de miercuri a însemnat şi debutul, nefericit, al antrenorului turc Ferhat Akbaş (30 ani) pe banca echipei CSM Bucureşti. La meciul tur, CSMB fusese condusă de italianul Nicola Negro.

Nadejda Malasai, cu 14 puncte, a fost cea mai bună jucătoare a oaspetelor. De la Olympiakos s-a mai remarcat Saskia Hippe, cu 11 puncte.

De la CSM Bucureşti s-au evidenţiat Nikola Radosova (13 puncte), Nicole Koolhaas (8) şi Ariana-Cristiana Pîrv (8).