CSM Bucureşti - Dinamo Moscova 0-3. "Tigroaicele" nu au avut nicio șansă în fața rusoaicelor
20.12.2018, 19:16CSM București a pierdut în minimum de seturi partida cu Dinamo Moscova, scor 0-3. Aceasta a fost a doua partidă jucată de CSM București în grupa E din Liga Campionilor, în prima etapă, campioana României reușind să o învingă cu 3-1 pe Chemik Police, în Polonia.
![VOLEI FEMININ:CSM BUCURESTI-DINAMO MOSCOVA, LIGA CAMPIONILOR (20.12.2018)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYxMiUyRjIwJTJGMTAyMDg0OV8xMDIw/ODQ5X3ZvbGVpLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02/MzYmaGFzaD1lZjUyNDIzYzljNThjZjU0YzA2OGVjMzZiM2I5ZTg1Yg==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
De 11 ori câştigătoare ale competiţiei, rusoaicele au început în forţă şi şi-au adjudecat primul act cu 25-21. Gazdele din Sala Polivalentă au răspuns imediat, dar şi setul secund le-a revenit adversarelor, 29-27. Voleibalistele de la CSM puteau reveni în meci - au ratat trei şanse de a câştiga setul 3, iar Goncharova nu le-a iertat. Starul rusoaicelor a fost de neoprit şi i-a adus victoria lui Dinamo Moscova, 3-0.
Înainte de partida cu Dinamo Moscova, Adina Salaoru, Iryna Trushkina şi Maret Balkestein au făcut echipă şi când vine vorba de...preparat clătite. Voleibalistele de la CSM Bucureşti s-au distrat la Târgul de Crăciun din Bucureşti.
"Ne-am distrat! Îmi plac mult clătitele, de obicei le pregăteşte soţul meu. De data asta le-am făcut eu, a fost o experienţă plăcută", a declarat Maret Balkestein.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
(Rămâneţi la volei, Adina, după experienţa asta?) "Nu se ştie, coada e destul de mare, aşa că ne-a plăcut să fim aici şi chiar a fost amuzantă experienţa", a povestit şi Adina Salaoru, completată de olandeza Balkestein: "Ea a avut cel mai bun job, că trebuia să strângă banii".
"Partea cu clătitele a fost amuzantă, dar ne întoarcem repede la treabă", a spus Salaoru.
"Muncim în fiecare zi pentru a obţine un rezultat mare joi seară", a promis Balkestein, în timp ce Iryna Trushkina a afirmat: "Vrem să îi invităm pe oameni la meciul nostru, profit de ocazia asta. Îmi cer scuze pentru engleza mea, dar veniţi la sală să ne susţineţi!".
Etichete: csm bucuresti , csm bucuresti volei , csm bucuresti liga campionilor volei , csm bucuresti dinamo moscova
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...