Video Meciuri spectaculoase în gala "Respect" de la Pitești

Video Snooker de 5 stele la București! "European Masters" cu O'Sullivan și Selby

rico verhoeven

10.09.2016, 10:01
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: Concordia Chiajna - Voluntari (luni, 17:30, Digi Sport 1)

Rico Verhoeven și-a păstrat centura de campion mondial la categoria grea după victoria înainte de limită din gala "Glory 33" din New Jersey - SUA, transmisa in direct de Digi Sport.

Olandezul, ajuns la a 11-a victorie consecutivă în Glory, a avut nevoie de mai puțin de două reprize în întâlnirea cu brazilianul Anderson Silva, pe care l-a trimis de 3 ori la podea în runda a doua. Prima oara cu o lovitura exterioară de picior pe coapsă, apoi după o lovitură de picior la cap, iar ultimul atac a venit tot pe coapsă, dar pe interior, și meciul s-a încheiat cu 3 secunde înainte de finalul reprizei.

Pe Rico Verhoeven îl așteaptă acum meciul din luna decembrie, cu "Băiatul rău al ringului", Badr Hari.

Turneul piramidal de la categoria 65 kg. s-a încheiat cu victoria surprinzătoare a debutantului în Glory, Matt Embree din Canada. El l-a învins în semifinală pe sud-coreeanul Chibin Lim prin KO, în repriza a doua, în urma uneui croseu de stinga.

În finală a încheiat conturile cu georgianul Giga Chikadze tot înainte de limită, în repriza secundă, după ce a reușit o lovitură cu brațul drept. După această victorie Embree devine challenger obligatoriu al campionului de la 65 kg.

Următoarea gala Glory la Digi Sport va avea loc pe 22 octombrie, dimineață, ÎN DIRECT din Denver - SUA, cu meciul de titlu de la categoria pană, dintre Gabriel Varga, din Canada, și olandezul Robin van Roosmalen.

Video Luptă şi în afara ringului! Adegbuyi: ”Mi-a trecut prin gând că o să mă bat acolo”

adegbuyi

Crime oribile în București. Un tânăr şi-a ucis prietena, pisica acesteia și un vecin

Video Final surprinzător la gala anului în Glory! Rico Verhoeven l-a învins pe Badr Hari prin KO tehnic

captura kickboxing

Video Rico Verhoeven şi-a apărat centura de campion mondial, în cadrul galei Glory 28