Bernd Storck / Foto: Sport Pictures

Ce a spus Bernd Storck după ce a eliminat-o indirect pe Petrolul din Cupa României

07.12.2023, 20:03
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

Într-un meci fără miză pentru Sepsi Sfântu Gheorghe, covăsnenii au remizat cu Petrolul Ploiești, scor 2-2, în ultimul meci din grupele Cupei României.

Petrolul a ratat calificarea în sferturile Cupei României pentru că a remizat pe teren propriu cu Sepsi, în Grupa 1, în timp ce Hermannstadt s-a impus cu 1-0 pe terenul celor de la Chindia.

Sepsi a avut o echipă schimbată față de meciul din campionat cu Dinamo, întrucât noul antrenor Bernd Storck a vrut să vadă la lucru mai mulți fotbaliști din lot.

Bernd Storck este convins că are un lot valoros

Sepsi s-a văzut condusă încă din minutul 24 după golul înscris de Alexandru Musi, însă nu și-a pierdut cumpătul și a continuat să arate un joc bun. Astfel, Sepsi a egalat chiar înainte de pauză printr-un gol semnat de Denis Ciobotariu în minutul 45, ca mai apoi să preia conducerea în minutul 48 prin reușita lui Ion Gheorghe.

Ulterior, Petrolul a egalat datorită lui Huja, dar ploieștenii nu au mai avut ocazii de marca, lucru remarcat de antrenorul Bernd Storck, care s-a declarat extrem de mulțumit de atitudinea elevilor săi.

”A fost foarte important să văd toți jucătorii, am avut o echipă aproape complet nouă față de meciul trecut și sunt foarte mulțumit de cum am jucat. Am avut un meci bun, am văzut jucătorii tineri și mi-am făcut o imagine de ansamblu despre toată echipa. Sunt foarte mulțumit.

Le-am spus jucătorilor că toți o să aibă ocazia să demonstreze, atât la antrenamente, cât și în meci. A fost un test foarte bun împotriva unui adversar bun. Vreau să mă gândesc la viitor și să facem treabă bună în meciurile următoare.

Avem o echipă bună, cu caracter și pregătită din punct de vedere mental. Îmi scot pălăria în fața lor. Am lăsat câțiva jucători acasă pentru a se pregăti de campionat, luăm pas cu pas și vedem ce va fi”, a declarat Bernd Storck la flash-interviu.

VIDEO cu rezumatul meciului Petrolul - Sepsi 2-2:

Etichete: petrolul ploiesti , sepsi sfantu gheorghe , bernd storck , grupe cupa romaniei

Avertisment după ce o dansatoare a murit sufocată în timp ce avea relații intime cu iubitul ei

Un medic legist a emis un avertisment după ce o anchetă a stabilit că o femeie a fost strangulată de iubitul ei, în timp ce întrețineau relații intime.

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City

Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"

Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri

Ofertă de 1.3 milioane de euro pentru Louis Munteanu! Ce urmează pentru atacant

Exclusiv Ilie Dumitrescu a spus lucrurilor pe nume, în direct la TV: ”Stai puțin, că m-ai provocat”

Radu Drăgușin l-a convins pe Ange Postecoglou: decizia luată de antrenorul lui Tottenham

După doar un an în Arabia Saudită, starul a fost pus la vânzare! Echipa care vrea să-l salveze

Cui i-a transmis Bernd Storck ”un mare compliment”, după Sepsi - Rapid 3-2

Sergiu Hanca a răspuns acuzațiilor de blat din Petrolul - FC Botoșani: ”Niște mizerii. Asta arată valoarea oamenilor”

PEROZO femeie și fiica ei au fost date afară dintr-un supermarket, din cauza felului în care erau îmbrăcate: „Mi s-a părut ridicol!”

FILM NOWCum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes

Adrian Mititelu a început revoluția la FC U Craiova: a semnat cu 5 fotbaliști! Detalii secrete din Bănie citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

ITP la 6 luni pentru acești șoferi români, s-a schimbat legea. Care sunt mașinile vizate citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fustă foarte scurtă, top minuscul și cizme cu toc cui, atuurile vestimentare pe care mizează Alexandra Stan. Dans senzual pe Instagram