Video Levante - Barcelona 3-1. Catalanii, în genunchi: au primit trei goluri în șapte minute

02.11.2019, 18:55
  • SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Barcelona a suferit al treilea eșec al sezonului în campionat, 1-3, în deplasarea cu Levante. Messi a deschis scorul, dar echipa sa a încasat trei goluri în mai puțin de opt minute.

Messi a înscris primul gol în minutul 38, după un penalty obținut de Nelson Semedo. Argentinianul putea închide meciul până la pauză, dar a fost blocat cu greu.

În repriza secundă, Levante a făcut legea și a înscris de trei ori în poarta Barcelonei. Campana, Mayoral și Radoja l-au învins rând pe rând pe ter Stegen.

Și Messi a mai înscris o dată, dar reușita i-a fost anulată pe baza abitrajului video, pentru un offside la Griezmann.

S-a terminat 3-1 pentru Levante, a treia înfrângere a Barcelonei în primele 11 etape. Catalanii își pot lua revanșa în Liga Campionilor. Primesc vizita echipei lui Stanciu, Slavia Praga, marți, de la ora 19:55, pe Digi Sport 1.

Final de meci: Levante a învins cu 3-1 Barcelona, aflată la al treilea eșec stagional.

Min.75: GOL ANULAT Barcelona! Lionel Messi a marcat pentru a doua oară, însă golul argentinianului a fost anulat.

Min.68: GOOOL Levante! Barcelona e în corzi. Nemanja Radoja a reluat perfect din voleu, iar Levante a marcat de trei ori în interval de șapte minute.

Min.63: GOOOL Levante! Borja Mayoral a dus-o în avantaj pe Levante cu un șut excelent din 18 metri.

Min.61: GOOOL Levante! Jose Campana a egalat pentru trupa din Valencia.

Min.46: A început repriza a doua a partidei de pe Ciutat de Valencia.

Pauză: Barcelona conduce cu 1-0 pe terenul lui Levante.

Min.38: GOOOL Barcelona! Lionel Messi a transformat sigur penalty-ul, iar echipa lui Ernesto Valverde conduce cu 1-0.

Min.37: Penalty obținut de Nelson Semedo pentru trupa de pe Camp Nou.

Min.31: Ocazie Barcelona! Antoine Griezmann a ratat șansa de a deschide scorul. Francezul a fost blocat de portarul gazdelor, Aitor.

UPDATE 17:00 A început partida dintre Levante și Barcelona.

Echipele de start:

Levante: Aitor - Miramón, Vezo, Postigo, Clerc - Radoja, Campaña, Melero - Bardhi, Morales, Mayoral

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Semedo - De Jong, Vidal, Arthur - Messi, Griezmann, Suárez

Levante - Barcelona | Catalanii, cinci victorii consecutive în La Liga

Formația din Valencia ocupă doar poziția a 11-a din La Liga înaintea de jocul cu elevii lui Ernesto Valverde, cu doar 14 puncte, cu opt mai puține decât campioana Spaniei, care ocupă primul loc. În ultimele cinci partide, Levante a înregistrat doar două victorii, ambele în deplasare.

Barcelona a avut un început de sezon mai slab, dar merge pe terenul lui Levante după cinci victorii consecutive.

Ultima întâlnire dintre cele două formații a avut loc pe Camp Nou, tot în La Liga, sezonul treuct. Atunci, echipa catalană s-a impus la limită, scor 1-0, gol marcat de Leo Messi. Meciul a fost cel care a adus al 26-lea titlu de campioană a Spaniei celor de la Barcelona.

Etichete: barcelona , spania , levante , levante barcelona

După ce a câștigat 1 milion $ la loterie, o femeie s-a gândit să mai joace un bilet și a avut o surpriză neașteptată

O femeie care a câștigat 1 milion de dolari la loterie s-a decis după câteva săptămâni să își mai încerce încă o dată norocul și a mai jucat un bilet. A avut parte de o surpriză de proporții.

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

A cerut-o în căsătorie, apoi, în decurs de doar o săptămână, a fost surprins cu alte trei femei: ”Viața e frumoasă”

Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”

Foto Are 38 de ani și a iscat multe discuții după ce s-a aflat ce dietă ține. ”N-ar trebui să te lauzi cu asta”

Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină

Exclusiv Daniel Pancu a spus lucrurilor pe nume, după ce a văzut situația în care a ajuns Rapid: ”Sunt foarte trist”

Exclusiv Au salarii de FCSB, dar se zbat în play-out. Situație tensionată la U Cluj

”Este CFR Cluj mai puternică după venirea lui Dan Petrescu?” Bogdan Lobonț a dat răspunsul pe loc

Jucătorul l-a convins! Guardiola l-a monitorizat în Dortmund - PSG 1-0 și acum vrea să îl aducă la Manchester City

Primesc o avere de la sponsori! Care sunt cluburile care câștigă cei mai mulți bani

Barcelona vrea să renunțe la fotbalistul de 40.000.000€, iar Manchester United a intrat pe fir

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOW"A fost un dezastru. Lui Dwayne nu-i păsa deloc". The Rock ar fi întârziat deseori și 7-8 ore la filmările de la "Red One"

Adrian Șut, poate fi primul transfer de milioane pe care Gigi Becali îl face! Clubul de tradiție din Spania vrea să-l cumpere citeşte ştirea pe Prosport.ro

Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vinde pantofi scumpi în Franța citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place