Ionuț Amzăr și Alexandru Musi, în duel la meciul Dinamo - Petrolul / Foto: Sport Pictures

Exclusiv Ce au spus specialiștii Digi Sport depre faza care a iscat un scandal uriaș la Dinamo - Petrolul

02.04.2024, 00:01
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

Confruntarea dintre Dinamo și Petrolul, scor 1-1, în etapa a doua a play-out-ului SuperLigii, a iscat un scandal uriaș.

Cei de la Petrolul au egalat în minutul 90+13, după un penalty dictat de arbitrul Horațiu Feșnic la un duel între Ionuț Amzăr și Alexandru Musi, după analizarea fazei la VAR timp de nouă minute

Dănciulescu, Dumitrescu și Prunea au reacționat, după penalty-ul acordat în prelungiri la Dinamo - Petrolul

Ionel Dănciulescu, Ilie Dumitrescu și Florin Prunea, foști fotbaliști și specialiști Digi Sport, au opinat despre faza care a iscat un scandal uriaș în finalul meciului dintre Dinamo și Petrolul.

E prea puțin pentru un penalty. Cade după ce îi dă drumul. Pentru mine e prea puțin”, a spus Ionel Dănciulescu, la Fotbal Club.

E un penalty foarte ușor dat. Musi a intrat bine, a preluat-o, dar Amzăr este cu două brațe (n.r. pe Musi)”, a precizat Ilie Dumitrescu.

Eu sunt curios dacă a fost ofsaid”, a reacționat și Florin Prunea.

La finalul meciului, Ionuț Amzăr a contestat vehement decizia arbitrului Horațiu Feșnic de a acorda lovitură de la 11 metri la duelul său în careu cu Alexandru Musi.

Reacția lui Ionuț Amzăr, de la finalul meciului cu Petrolul

Nu a fost penalty niciodată. Am făcut un meci bun, de la un capăt la altul, mai puțin finalul.

În această seară vreau să vorbesc de arbitraj, care a fost penibil. A stat 10 minute. Să ne lase pe noi, să nu mai vină la meci, să ne arbitrăm singuri, că e mai bine.

A venit mingea din centrare, controla Musi mingea, aveam mâinile puse pe el, el a vrut să tragă la poartă, dar eu am tras mâinile de pe el. De asta zic, să ne lase să ne arbitrăm singuri.

A fost un meci mai greu că nu am avut fanii cu noi. Mai sunt meciuri. Suntem aproape în clasament unii de alții. Luăm meci cu meci. Așteptăm să treacă suspendarea”, a spus Ionuț Amzăr, la finalul meciului cu Petrolul.

Clasament play-out SuperLiga

Clasamentul play-out-ului SuperLigii / Foto: Digi Sport

VIDEO Rezumat Dinamo - Petrolul 1-1

Etichete: ionel danciulescu , dinamo petrolul , florin prunea , ilie dumitrescu , clasament play-out superliga , rezmat dinamo petrolul

Bărbatul omorât în bătaie de doi tineri de 16 și 20 de ani lângă Parcul Crângași a încercat să apere două fete

Bărbatul de 46 de ani care a fost omorât de doi tineri, de 16 și 20 de ani, lângă Parcul Crângași din București, a încercat să apere două fete, fiicele iubitei lui, care îl însoțeau.

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City

Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri

Mesajul lui Radu Drăgușin, după prestația excelentă din Tottenham - Manchester City 0-2

Transferul lui Kylian Mbappe la Real Madrid poate intra direct în istorie! La ce capitol excelează starul francez

Oficial Când are loc meciul de baraj dintre Oțelul și ”U” Cluj: anunțul LPF

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu ”pătrățelele” fotbaliștilor de la Corvinul și a reacționat: ”Vrei să-ți spun ceva?”

Exclusiv Florin Prunea a numit artizanul! Cine este cel mai important om de la Corvinul: ”Jos pălăria! Extraordinar”

Exclusiv Ilie Dumitrescu a reacționat, după ce a văzut prima repriză a finalei Cupei României

PEROZKim Kardashian, cu părul blond și îmbrăcată într-o rochie mulată, un look în stilul Pamela Anderson, anii '90: „Babewatch”

FILM NOWCum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes

Prima reacție milionarului Dorin Mateiu, bărbatul de 57 de ani care s-ar iubi cu Simona Halep! Ce zice de relație citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

ITP la 6 luni pentru acești șoferi români, s-a schimbat legea. Care sunt mașinile vizate citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Lidia Buble, într-un top extrem de decoltat. Val de reacții în mediul online: „Cea mai frumoasă femeie”