Partida dintre CFR Cluj și Universitatea Craiova / Foto: Sport Pictures

Video CFR Cluj – Universitatea Craiova 2-0. Oltenii, urmăriți de ghinion! Găman, autogol ”de senzație”

11.09.2022, 23:28
  • SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

CFR Cluj a câștigat partida contra Universității Craiova din etapa a zecea din Liga 1 cu scorul de 2-0, după o eroare uriașă din defensiva lui Mirel Rădoi.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj urcă pe locul cinci în clasament, cu un total de 15 puncte, la egalitate cu UTA Arad și la două lungimi în spatele celor de la Petrolul. De cealaltă parte, Universitatea Craiova coboară pe locul opt, cu 14 puncte, la egalitate cu rivala din oraș, U Craiova 1948.

Cele mai tari faze video şi desfăşurarea evenimentelor pot fi văzute AICI

Oltenii au fost urmăriți de ghinion în prima parte a partidei cu campioana CFR Cluj. În minutul patru, ardelenii puteau marca prin Manea, însă șutul său a trecut pe lângă poartă. Apoi, Burcă a încercat să înscrie cu o foarfecă spectaculoasă, însă a trimis pe lângă poartă.

Prima reușită a celor de la CFR Cluj a venit în minutul 17, când Muhar a șutat imparabil de la distanță în poarta lui Lazar.

După câteva minute, Valerică Găman a comis o eroare inimaginabilă și a trimis în propria poartă în încercarea de a-i pasa lui Lazar.

Dan Nistor a încercat să reducă din diferență în minutul 36, cu o execuție din lovitură liberă, însă Scuffet a reușit să pareze.

Mirel Rădoi a făcut mai multe schimbări la pauză, iar în jocul oltenilor a apărut o îmbunătățire. Totuși, ardelenii au mai avut două șanse importante de gol prin Malele și Yeboah.

Andrei Ivan a încercat să înscrie cu un șut din afara careului, însă portarul de la CFR Cluj a avut o paradă spectaculoasă și le-a refuzat golul oltenilor.

Scuffet a intervenit salvator și la șutul lui Mitrea, expediat tot din afara careului. Ivan a încercat să marcheze din lovitură liberă în minutul 68, dar Scuffet a avut din nou o intervenție bună.

VIDEO Rezumatul partidei CFR Cluj - Universitatea Craiova 2-0

Ardelenii vin după egalul din grupele Conference League, 1-1, cu Ballkani, și speră că vor reuși să urce în clasament după confrutnarea cu oltenii.

Trupa lui Mirel Rădoi a reușit o victorie fantastică, 4-3, în etapa trecută, contra celor de la Farul Constanța. Craiova a fost condusă cu 3-1 și a revenit în partea a doua, reușind să-și adjudece toate cele trei puncte.

Ultima partidă dintre CFR Cluj și Universitatea Craiova s-a terminat cu victoria gazdelor, 2-1, în urma căreia echipa din Gruia și-a adjudecat titlul la finalul sezonului trecut.

Clasament Liga 1

Clasament Liga 1 / Foto: Digi Sport

Etichete: etapa 10 , superliga româniei

Cine a ucis-o pe Karen în 1966? Misterul a fost elucidat abia acum, iar descoperirea a provocat stupoare

La aproape 60 după comiterea unei crime brutale, poliția l-a găsit și arestat pe autor datorită tehnicilor criminalistice de ultimă generație.

Foto După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

E gata să plece la 5.000 km distanță, după ce amanta a născut al doilea copil, iar soția al patrulea. Pe cine ia cu el

Exclusiv ”Daniel Niculae, OUT de la Rapid - Șumudică, antrenor”. Mutări spectaculoase în Giulești. Cine va fi președinte

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: ”Ei nu i-a plăcut niciodată”. S-a spus că soția l-a părăsit după accidentul teribil

NE-BU-NI-E! O echipă din liga secundă a marcat în minutul 90+9, a câștigat Cupa și va juca în Europa League

Daniel Popa a explicat gestul ciudat după golul marcat cu Dinamo

Foto Clasamentul din play-out, după ”U” Cluj - Dinamo: ”Câinii roșii” au urcat pe loc de baraj. Programul meciurilor rămase

Ahmed Bani a tras primele concluzii, după ”U” Cluj - Dinamo 3-3: ”Sunt foarte dezamăgit”

Real Madrid a câștigat titlul în La Liga! ”Galacticii”, campioni după ce Barcelona a pierdut pe terenul Gironei

Video FC Botoșani - FCU Craiova 1948 4-1. Gazdele au făcut spectacol și au urcat pe locul 14! Oltenii, în genunchi

"Gata, totul are o limită!" Becali scoate artileria grea: "Ştiţi ce făcea Anamaria prin cantonamente? Se văitau nevestele fotbaliştilor"

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOWMike Myers, greu de recunoscut la 60 de ani. Interpretul lui Austin Powers a renunțat să-și mai vopsească părul

Patronul din Superligă care se umple de bani de pe urma transferului uriaș pe care-l va face Gigi Becali! „Iau milioane” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vinde pantofi scumpi în Franța citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Adele, elegantă, pe tocuri, la un meci din NBA, alături de partenerul ei de viață. „Cât de frumoasă ești!”