Grozav a marcat pentru Petrolul, în meciul cu Chindia / Foto: captură Digi sport

Video Chindia - Petrolul 1-2. Ploieștenii au întors scorul, după ce târgoviștenii au avut gol anulat. Câte o bară de fiecare parte

05.05.2023, 22:20
  • Baraj SuperLigă: Botoșani - Mioveni, vineri, 20:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, vineri, 22:00, DGS 1

După eșecul din etapa trecută, Chindia a mai suferit una, 1-2 cu Petrolul și are emoții cu salvarea de la retrogradare. Trupa lui Toni Petrea a condus, dar ploieștenii au întors scorul, într-un meci cu o reprize secundă spectaculoasă, cu două bare și un gol anulat.

Chindia - Petrolul 1-2. Ambele echipe au avut câte o bară

Petrolul a luat gol în minutul 5, prin reușita lui Popadiuc. Imediat, Chindia a avut șansa să marcheze din nou, însă Doua a scos din fața porții lovitura de cap a lui Popa. Ploieștenii au avut prima ocazie mai importantă abia în prelungirile primei reprize, dar portarul Căbuz a avut noroc.

Cele mai tari faze video şi desfăşurarea evenimentelor pot fi văzute AICI

În repriza a doua, jocul s-a schimbat total, iar Corinus a nimerit transversala și a mai avut o ocazie peste un minut. Petrolul a egalat însă în minutul 50, după o gafă de pomină a portarului Chindiei.

Chindia - Petrolul 1-2. Târgoviștenii au avut un gol anulat

După un șut al lui Budescu, care a trecut pe lângă vinclu, Chindia a avut un gol anulat cu ajutorul VAR-ului. Ploieștenii au avut și ei o bară prin Irobiso, însă la cealaltă poartă, Șerban nu a nimerit ținta.

Când meciul părea să se ducă spre o remiză, Petrolul a marcat golul de 2-1 în minurul 77, prin Grozav, aflat la a zecea reușită din acest sezon. Chindia a forțat egalarea, dar Cooper a șutat slab și nu i-a pus probleme portarului. Până la final, ambele echipe au avut câteva acțiuni ofensive, dar nu s-a mai marcat.

VIDEO cu rezumatul meciului Chindia - Petrolul 1-2:

Partida dintre Chindia Târgoviște și Petrolul Ploiești se va juca astăzi, de la ora 20:30, în DIRECT pe Digi Sport 1 și LIVE VIDEO și TEXT pe digisport.ro.

De asemenea, abonații RCS&RDS pot viziona confruntarea, pe teritoriul României, și în aplicația Digi Sport, disponibilă în App Store și Google Play.

Chindia Târgoviște - Petrolul Ploiești LIVE VIDEO, ora 20:30, pe Digi Sport 1. Meciul se va juca pe Ilie Oană

Încleștarea dintre cele două grupări va avea loc pe stadionul Ilie Oană din Ploiești, cel care le-a fost casă târgoviștenilor în actuala stagiune.

Astfel, trupa oaspete pornește cu un avantaj. În sezonul regulat, cele două formații și-au împărțit victoriile.

Ploieștenii s-au impus când erau oaspeți, 3-2, iar cei de la Chindia și-au luat revanșa și au învins cu 2-1 când au jucat drept grupare oaspete.

Chindia Târgoviște - Petrolul Ploiești LIVE VIDEO, ora 20:30, pe Digi Sport 1. Oaspeții, ca și scăpați de emoțiile retrogradării

"Lupii" au scăpat de emoțiile retrogradării datorită rezultatelor bune obținute în play-out. În acest moment, trupa lui Florin Pârvu are 31 de puncte, 9 peste adversara din această seară, care este pe primul loc care ar duce la baraj.

Clasament Liga 1

Etichete: play-out liga 1 , chindia petrolul

Avertisment după ce o dansatoare a murit sufocată în timp ce avea relații intime cu iubitul ei

Un medic legist a emis un avertisment după ce o anchetă a stabilit că o femeie a fost strangulată de iubitul ei, în timp ce întrețineau relații intime.

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu ”pătrățelele” fotbaliștilor de la Corvinul și a reacționat: ”Vrei să-ți spun ceva?”

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri

Fanii lui Tottenham s-au supărat că Radu Drăgușin a jucat atât de bine încât au cerut: "Reziliați-i contractul!"

Exclusiv Surpriză! Jucătorul de la FCSB văzut în lotul României la EURO 2024

Video Exclusiv Helmut Duckadam a aflat ce antrenor aduce Rapidul și a făcut gluma serii

Allegri, OUT! Juventus și-a ales viitorul antrenor

45.000.000€ pentru "Messi al Turciei"! Real Madrid s-a decis pe loc

"Gata, totul are o limită!" Becali scoate artileria grea: "Ştiţi ce făcea Anamaria prin cantonamente? Se văitau nevestele fotbaliştilor"

Jigniri fără precedent şi ameninţări după ce Gigi Becali a dezvăluit "ce făcea Anamaria Prodan prin cantonamente"

PEROZO femeie și fiica ei au fost date afară dintr-un supermarket, din cauza felului în care erau îmbrăcate: „Mi s-a părut ridicol!”

FILM NOWCum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes

Adrian Mititelu a început revoluția la FC U Craiova: a semnat cu 5 fotbaliști! Detalii secrete din Bănie citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

ITP la 6 luni pentru acești șoferi români, s-a schimbat legea. Care sunt mașinile vizate citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fustă foarte scurtă, top minuscul și cizme cu toc cui, atuurile vestimentare pe care mizează Alexandra Stan. Dans senzual pe Instagram