Arbitrul Andrei Chivulete, în timpul meciului Sepsi - U Craiova 1948 / Foto: Sport Pictures

Dezvăluiri din raportul oficial după ce Sepsi - U Craiova 1948 a fost suspendat. Cum s-a luat decizia finală

04.02.2023, 12:35
  • SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul - Oțelul, duminică, 15:30, DGS 1

Partida din etapa 23, Sepsi - U Craiova 1948, a fost întreruptă în minutul 26, la scorul 0-0, din cauza scandărilor din tribune.

La o săptămână au apărut și detalii din raportul oficial, din care reies clar pașii care au fost urmați și pe baza cărora s-a luat decizia finală.

Dezvăluirea a fost făcută de către Viorel Grigoroiu în cadrul emisiunii Digi Sport Matinal, al cărui realizator este.

”Sunt în posesia raportului observatorului meciului Sepsi - U Craiova. Nu sunt chestiuni wow, nu-l voi parcurge pe tot, dar sunt negru pe alb. Trecem direct la pasul doi, adică până se se intre la cabine.

’În urma acestor evenimente, am respectat pasul doi din ROAF și am suspendat meciul 10 minute, intrând cu echipele la vestiare. Pe parcursul celor 10 minute, la solicitarea arbitrului (n.r. - Andrei Chivulete) s-au făcut anunțuri la stația de amplificare pentru încetarea acestor scandări.

După cele 10 minute, jocul a fost reluat iar în minutul 25:40, la 26 de secunde de la realuare, suporterii echipei oaspete au scandat în continuare în grup, fapt pentru care am fluierat sfârșitul jocului, oprindu-l definitiuv.”, a dezvăluit Grigoroiu, la Digi Sport.

VIDEO cu Viorel Grigoroiu și dezvăluirea legată de raportul de joc de după Sepsi - U Craiova

A premeditat FRF suspendarea meciului Sepsi - U Craiova 1948? ”Cred că a fost o chestie voită!” Care ar fi fost motivul

Fostul internațional Ionuț Lupescu (54 de ani) vine cu un scenariu inedit, în legătură cu decizia arbitrului Andrei Chivulete de a pune capăt partidei dintre Sepsi și  U Craiova 1948, din cauza scandărilor rasiste și xenofobe.

Nu am văzut meciul. Am citit și eu despre problemele care au fost la Sfântu Gheorghe. Eu, personal, cred că a fost exces de zel. Este acoperit de regulament, dar Collina, când eram la IFB, încerca să schimbe cât mai mult regulamentul, pentru ca arbitrul să fie acoperit

Așa că, lumea, probabil că se întreabă de ce este regulamentul acesta. Cred că am văzut multe meciuri, cu echipe mai tari, cu suporteri mai duri, cu meciuri care au continuat. Stau și mă gândesc doar la Istvan Kovacs, de câte ori a fost înjurat. Dacă oprea el meciurile, nu mai ajungea la Mondiale.

Eu cred că a fost și o chestie voită. Federația a fost, în ultimele săptămâni, cu acele scandaluri cu licențele în prim-plan, și probabil a vrut să schimbe imaginea”, a declarat Ionuț Lupescu, într-o intervenție în direct găzduită de emisiunea Fotbal Club, de la Digi Sport.

Etichete: andrei chivulete , sepsi - u craiova 1948 , sepsi craiova suspendat

Cine a ucis-o pe Karen în 1966? Misterul a fost elucidat abia acum, iar descoperirea a provocat stupoare

La aproape 60 după comiterea unei crime brutale, poliția l-a găsit și arestat pe autor datorită tehnicilor criminalistice de ultimă generație.

Foto După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

E gata să plece la 5.000 km distanță, după ce amanta a născut al doilea copil, iar soția al patrulea. Pe cine ia cu el

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: ”Ei nu i-a plăcut niciodată”. S-a spus că soția l-a părăsit după accidentul teribil

Exclusiv ”Daniel Niculae, OUT de la Rapid - Șumudică, antrenor”. Mutări spectaculoase în Giulești. Cine va fi președinte

NE-BU-NI-E! O echipă din liga secundă a marcat în minutul 90+9, a câștigat Cupa și va juca în Europa League

Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am distrus!”. Răsturnare de situație! ”Petrescu m-a vrut și înaintea lui Balaj”

Foto Ce s-a întâmplat în capitala Spaniei, după ce Real Madrid a câștigat titlul în La Liga. Cum au procedat ”Galacticii”

Ioan Ovidiu Sabău a spus lucrurilor pe nume, după ”U” Cluj - Dinamo

Săptămâna și scandalul la Dinamo! Ce le-au strigat suporterii jucătorilor lui Kopic, după remiza cu ”U” Cluj

Video Andrei Chivulete a primit cea mai urâtă caracterizare pentru un arbitru FIFA. ”Să vezi ce spun colegii lui de el”

Video Cel mai dur atac după Sepsi - Farul 1-1. ”În teren nu vede. Mi-a spus că nu dă fault. Dezavantajați”

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOWMike Myers, greu de recunoscut la 60 de ani. Interpretul lui Austin Powers a renunțat să-și mai vopsească părul

Patronul din Superligă care se umple de bani de pe urma transferului uriaș pe care-l va face Gigi Becali! „Iau milioane” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vinde pantofi scumpi în Franța citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Adele, elegantă, pe tocuri, la un meci din NBA, alături de partenerul ei de viață. „Cât de frumoasă ești!”