Bălan a înscris la FC Botoșani - U Cluj / Foto: Captură Digi Sport

Video FC Botoșani - Universitatea Cluj 1-1. Moldovenii, fără victorie de șase etape

03.10.2022, 19:52
  • Liga 2: CS Mioveni - Csikszereda, joi, 17:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea - Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

Partida dintre FC Botoșani și Universitatea Cluj s-a încheiat cu o remiză, scor 1-1, în etapa a 12-a din Liga 1.

Moldovenii au ajuns astfel la a șasea etapă consecutivă fără victorie și ocupă locul 12 în clasament cu 13 puncte. De cealaltă parte, U Cluj ocupă locul 14, cu 11 puncte, la egalitate cu FCSB.

Cele mai tari faze video şi desfăşurarea evenimentelor pot fi văzute AICI

FC Botoșani - Universitatea Cluj 1-1. Moldovenii, fără victorie de șase etape

Prima repriză a duelului a fost săracă în faze la poartă. Roman putea înscrie în minutul 16, însă acesta a ezitat să șuteze la poarta ardelenilor. Primul șut pe spațiul porții al partidei a venit abia în minutul 32, când Santos a expediat un șut de la distanță care a ajuns în brațele lui Iliev.

Santos a mai avut un șut periculos pe final de repriză, dar balonul a fost deviat și a ieșit în afara terenului.

Moldovenii au deschis scorul în minutul 56 prin Mihai Roman. Acesta s-a înălțat foarte bine la centrarea lui Patache și l-a învins pe Iliev cu capul.

Ardelenii au restabilit egalitatea în minutul 75 prin Bălan. Acesta a ajuns la centrarea lui Briceag și a trimis cu capul în poarta apărată de Eduard Pap. Thiam putea înscrie în minutul 79, însă șutul său a fost respins de Pap.

Pe final de meci, ”șepcile roșii” au irosit o ocazie imensă de gol. Bălan i-a pasat lui Fulop în fața porții, însă acesta a avut o execuție lamentabilă.

VIDEO Rezumatul partidei FC Botoșani - Universitatea Cluj 1-1

Meciul dintre cele două formații are o însemnătate mai mare pentru gazde, mai ales că în ultimele 5 runde cei de la FC Botoșani nu au cunoscut gustul victoriei.

Scaunul lui Mihai Teja începe să se clatine, lucru confirmat și de patronul clubului, Valeriu Iftime.

"Eu am discutat cu Mihai Teja și m-a asigurat că e conștient de ce trebuie să facă pentru a redresa situația. Într-adevăr, atmosfera este tensionată, pentru că venim după 4 eșecuri, una chiar usturătoare. Eu nu dau afară antrenori, nu sunt genul.

Ei vin la mine și decid singuri dacă pleacă sau nu. Normal că dacă rezultatele proaste continuă o să fie nevoie de un șoc la echipă. Sperăm să nu fie cazul totuși și să ne revenim", a spus Valeriu Iftime, într-un interviu exclusiv pentru Digi Sport.

Ultimul meci dintre cele două formații s-a jucat în 2015 și a fost încheiat cu o remiză albă, 0-0.

Clasament Liga 1

Clasament Liga 1 / Foto: Digi Sport

Etichete: eugen neagoe , mihai teja , valeriu iftime , liga 1 etapa 12

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat venit din Cehia la o terasă în România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și de petrecerea cu spumă. Nu a lipsit nici mâncarea tradițională, gazdele au pregătit un adevărat festin pentru turiștii veniți din toate colțurile țării și chiar de peste hotare.

Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid

Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A

Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat

Victor Pițurcă, verdict crunt despre noua vedetă a Universității Craiova: ”Nu se ocupă doar de fotbal”

Lovitura primită de PSG și naționala Franței: Lucas Hernandez, OUT pentru restul sezonului și EURO 2024

Fotbalistul transferat cu 600.000€ de Gigi Becali la FCSB a făcut anunțul despre viitorul său: ”Asta îmi doresc”

Dan Petrescu, criticat dur după ce a revenit la CFR: ”Nu mi-a plăcut niciodată”

”Promisiunea” făcută de Valeriu Iftime dacă Botoșani se va salva de la retrogradare

Exclusiv ”M-a sunat domnul Șumudică”. Patronul din SuperLiga a dezvăluit totul: ”Eram în pământ”

PEROZ"Toată lumea săruta un bărbat de 80 de ani". Văduva lui Hugh Hefner, despre partea întunecată a traiului cu milionarul

FILM NOWPierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”

Cât costă atacantul sud-african pe care îl vrea Gigi Becali la FCSB! A dat două goluri și a fost desemnat omul meciului citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10 citeşte ştirea pe ziare.com

Fotbalistului considerat mai talentat decât Hagi și care nu s-a înțeles niciodată cu Dobrin. 32 de ani de la tragica moarte a lui Bogdan Bănuță citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place