Meciul FC Voluntari - CFR Cluj / Foto: Captură Digi Sport

Video FC Voluntari - CFR Cluj 1-4. Ardelenii s-au distrat în meciul din deplasare

02.09.2023, 21:05
  • SuperLiga: CFR - Farul, sâmbătă, 21:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - Sepsi, sâmbătă, 21:00, DGS 2

Duelul dintre FC Voluntari și CFR Cluj, din etapa cu numărul 8 din SuperLiga, s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 4-1.

Cu succesul obținut în deplasare, cei de la CFR Cluj au trecut provizoriu pe primul loc.

Cele mai tari faze video şi desfăşurarea evenimentelor pot fi văzute AICI

FC Voluntari - CFR Cluj 1-4, în etapa a 8-a din SuperLigă

După două ocazii semnate de Bîrligea, Dumiter a deschis scorul pentru FC Voluntari în minutul 27.

Până la pauză, ardelenii au întors scorul. Otele a punctat în minutul 42, iar Muhar a făcut 2-1 în minutul 45+1.

Partea a doua a început din nou cu cei de la CFR Cluj în atac, iar Muhar a reușit dubla în minutul 58.

Juricic a închis tabela de marcaj în minutul 90+2, cu o lovitură de cap, din centrarea lui Manea.

În urma rezultatului din această rundă, cei de la CFR Cluj au acumulat 16 puncte în clasament, în timp ce FC Voluntari are 10 puncte și se află pe locul șase în clasament.

VIDEO Rezumat FC Voluntari - CFR Cluj 1-4

Știrea inițială

FC Voluntari se află pe locul 6 în SuperLiga, cu 10 puncte obținute în șapte etape. Ilfovenii sunt fără victorie de trei etape.

De cealaltă parte, CFR Cluj traversează o perioadă excelentă, în care a marcat șapte goluri în două meciuri: 4-3 cu Universitatea Cluj și 3-1 cu FC Botoșani.

FC Voluntari va avea o misiune dificilă împotriva celor de la CFR Cluj. Ardelenii au câștigat ultimele șase confruntări directe.

Motivul pentru care Andrea Mandorlini este îngrijorat, deși CFR Cluj a câștigat

După 4-3 cu ”U” Cluj, CFR s-a impus cu scorul de 3-1 în fața celor de la FC Botoșani, în etapa cu numărul 7 din SuperLiga României.

Andrea Mandorlini (63 ani) s-a arătat îngrijorat, chiar dacă echipa sa a câștigat meciul cu FC Botoșani. Antrenorul italian este de părere că echipa sa nu are ritm, iar recuperarea jucătorilor e tot mai grea.

”Sunt bucuros, dar îmi pare rău că am primit gol. Facem multe lucruri bune în meci și, per total, suntem fericiți. Vreau să fac complimente lui Ciprian Deac. Are o viziune bună în joc și s-a văzut în această seară.

Suntem pe drumul cel bun. Nu a fost simplu să ne recuperăm după victoria din derby. Până joi eram nerecuperați. Azi am făcut un meci bun, dar s-a văzut că nu avem ritm.

Cred că e un campionat lung care ne așteaptă în față. Avem nevoie să lucrăm mult. Vom avea două finale - una în sezonul regulat, iar alta în play-off. Lupta la titlu e lungă!”, a declarat Andrea Mandorlini, la finalul meciului.

• Ora 21:30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – UTA Arad

Etichete: cfr cluj , andrea mandorlini , superliga , fc voluntari , etapa 8 superliga

Cum a ajuns „Regele Cripto” al Canadei, care trăia în vile de lux și conducea mașini scumpe, să fie răpit, bătut și arestat

Aiden Pleterski a fost răpit din centrul orașului Toronto în mijlocul nopții în decembrie 2022. Răpitorii l-au eliberat pe cel poreclit „Regele Cripto” după trei zile, dar cu o condiție: trebuia să facă rost de bani cât mai repede. Nu era ultima dată – și nici prima – când tânărul canadian, care se dădea drept un geniu al afacerilor cu criptomonede și promitea „investiții inteligente”, avea să intre în încurcătură, relatează BBC.

Tottenham a primit oferta pentru Radu Drăgușin și a dat răspunsul pe loc

Decizia luată de Parma, după ce Dennis Man a cerut un salariu de 2.000.000 € pe an

Foto Adrian Mutu s-a întâlnit cu ”my friend” Cristiano Ronaldo! Cadoul primit de la portughez

Acord! Luka Modric urmează să semneze ultimul contract din carieră! Salariu cu 50% mai mic

Exclusiv 36 de milioane €! Marius Lăcătuș e convins: ce urmează în ”războiul” FCSB - CSA Steaua, după verdictul în cazul palmaresului

Cum l-a numit presa britanică pe Adrian Mutu, după ce "Briliantul" s-a pozat cu Cristiano Ronaldo

Exclusiv Prima reacție, după ce MM Stoica a anunțat oficial că FCSB revine în Ghencea

Manchester United ”sparge banca” pentru un jucător din Premier League

Exclusiv Când va numi Adrian Mititelu noul antrenor de la FCU Craiova. 7 jucători și doi antrenori, OUT!

Antrenorul din România care nu s-a mai abținut: ”Mi-au stricat cariera la care am muncit 10 ani. Și-au bătut joc de mine”

Exclusiv Răzvan Zăvăleanu a intervenit în ”cazul Edgar Ie”: ”N-am cum să fiu convins”

PEROZCe poreclă a primit Meghan Markle după vizita în Nigeria: „A fost greu să nu faci această comparație”

FILM NOWTom Cruise a primit cea mai mare lovitură de la fiica sa, Suri. Ce decizie a luat tânăra în vârstă de 18 ani

Anturajul lui Mateiu vuiește, după ce Simona Halep și-a luat apartament în Dubai chiar lângă el: „A contribuit și el!” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Răzvan Lucescu, dorit pe banca unei echipe mari! Duminică joacă "finala" pentru titlu în Grecia citeşte ştirea pe ziare.com

Accident aviatic în România. Avion prăbușit la Buzău, care ar fi fost cauza citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Într-o ținută îndrăzneață și acoperită de nisip, Lidia Buble a pozat în cele mai senzuale ipostaze: „Ai curaj să postezi asta”