Jucătorii de la FCSB / Foto: Sport Pictures

Video Oțelul - FCSB 0-2. Roș-albaștrii, a treia victorie la rând! Gălățenii au avut două bare

29.07.2023, 23:32
  • SuperLiga: CFR - Farul, sâmbătă, 21:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - Sepsi, sâmbătă, 21:00, DGS 2

FCSB a câștigat partida cu Oțelul Galați, scor 2-0, în etapa a treia din SuperLiga România.

FCSB este lider în clasamentul din SuperLigă după primele trei etape, cu 9 puncte acumulate, în timp ce Oțelul ocupă locul 12, cu două puncte.

Cele mai tari faze video şi desfăşurarea evenimentelor pot fi văzute AICI

Oțelul - FCSB 0-2. A treia victorie la rând pentru roș-albaștri

Prima șansă de gol a roș-albaștrilor a venit în minutul 13, când Băluță a șutat din unghi în blocajul lui Stoian. Popescu a avut și el o șansă de gol în minutul 17, însă portarul gălățenilor a reușit să rețină.

Chiricheș a fost aproape să înscrie în propria poartă în minutul 28, însă Târnovanu l-a ”salvat” pe noul fundaș al roș-albaștrilor.

FCSB a deschis scorul în minutul 40 prin Octavian Popescu, care a înscris cu o execuție splendidă.

Coman a irosit o ocazie importantă în minutul 56, când a scăpat singur cu portarul, însă Rus a reușit să îl prindă din urmă și să îndepărteze pericolul. Tot Coman a irosit un penalty obținut de Cordea în minutul 58.

Gălățenii puteau restabili egalitatea în minutul 76, când Cârjan a nimerit bara transversală cu un șut din afara careului, iar Ursu a nimerit și el bara porții lui Târnovanu în minutul 90.

La următoarea fază, Compagno a dublat avantajul oaspeților, după ce a rămas față în față cu Stoian.

VIDEO Rezumatul partidei Oțelul - FCSB 0-2

Trupa lui Dorinel Munteanu a obținut două rezultate de egalitate în primele două jocuri de la revenirea în SuperLigă, cu UTA Arad și Universitatea Craiova, în timp ce oaspeții au maximum de puncte, în urma succeselor cu U Craiova 1948 și Dinamo.

Cele două formații s-au întâlnit de 54 de ori la nivelul primei ligi. Gălățenii au înregistrat 9 victorii, FCSB, 39, iar 6 dueluri s-au încheiat la egalitate. Cea mai recentă confruntare directă a avut loc în noiembrie 2022, în Cupa României, scor 0-0.

Dorinel Munteanu are 15 jocuri din postura de antrenor împotriva FCSB-ului: 5 succese, o remiză și 9 eșecuri.

Oțelul - FCSB | LIVE VIDEO, 21:30, DGS 1. FCSB, fără Risto Radunovic la meciul cu Oțelul

Risto Radunovic (31 de ani), fundașul stânga al celor de la FCSB, nu va putea evolua în meciul cu Oțelul din deplasare, anunță AS.ro.

Internaționalul muntenegrean are probleme medicale și nu va putea fi pe teren la meciul contra moldovenilor din etapa a doua a SuperLigii.

De asemenea, dacă nu va putea fi recuperat, Risto Radunovic riscă să rateze și meciul retur cu CSKA 1948 Sofia, din turul doi preliminar al Conference League, precizează sursa citată.

Odată cu accidentarea lui Risto Radunovic, în echipa de start a FCSB-ului ar putea apărea Ionuț Panțîru (27 de ani), fotbalist care nu a mai jucat de doi ani în Liga 1, din cauza accidentărilor.

Cum ar putea arăta FCSB la meciul cu Oțelul: Târnovanu - Pantea, Dawa, Chiricheș, Panțîru - Olaru, Șut, Djokovic - Băluță, Compagno, Coman

Oțelul - FCSB | LIVE VIDEO, 21:30, DGS 1. Meciul Oțelul - FCSB, sold-out

Clubul antrenat de Dorinel Munteanu (55 de ani) a anunțat prin intermediul unui scurt comunicat postat pe rețelele sociale că la meciul cu FCSB-ul nu mai este disponibil niciun bilet.

Ticketing Sold-out la SC Oțelul Galați - FCSB. Toate tichetele de acces pentru meciul de mâine au fost epuizate, astfel casele de bilete vor fi închise în ziua jocului.

Vă mulțumim și suntem nerăbdători să vă avem alături pe stadion și să simțim energia voastră extraordinară pentru Oțelul!”, a transmis Oțelul, pe Facebook.

• 13.500 de locuri este capacitatea stadinului celor de la Oțelul.

Etichete: otelul , etapa 3 liga 1 , fcsb , otelul fcsb

Cum a ajuns „Regele Cripto” al Canadei, care trăia în vile de lux și conducea mașini scumpe, să fie răpit, bătut și arestat

Aiden Pleterski a fost răpit din centrul orașului Toronto în mijlocul nopții în decembrie 2022. Răpitorii l-au eliberat pe cel poreclit „Regele Cripto” după trei zile, dar cu o condiție: trebuia să facă rost de bani cât mai repede. Nu era ultima dată – și nici prima – când tânărul canadian, care se dădea drept un geniu al afacerilor cu criptomonede și promitea „investiții inteligente”, avea să intre în încurcătură, relatează BBC.

Tottenham a primit oferta pentru Radu Drăgușin și a dat răspunsul pe loc

Decizia luată de Parma, după ce Dennis Man a cerut un salariu de 2.000.000 € pe an

Acord! Luka Modric urmează să semneze ultimul contract din carieră! Salariu cu 50% mai mic

Foto Adrian Mutu s-a întâlnit cu ”my friend” Cristiano Ronaldo! Cadoul primit de la portughez

45.000.000€ pentru "Messi al Turciei"! Real Madrid s-a decis pe loc

"A fost frânt!" Le-a cerut coechipierilor să nu-i paseze în meciul cu Manchester City și englezii au aflat totul

”Venim 10.000!” Fanii lui Dinamo ”au luat foc” înainte de barajul cu Csikszereda!

Au bătut palma! Transfer-record: pleacă în Europa la 18 ani, pentru 65.000.000€

S-a terminat! Echipa care a sărbătorit promovarea cu fanii pe teren a rămas în liga a doua

Reacția celor de la ”U” Cluj, după ce Gigi Becali a anunțat că-l vrea pe Alex Chipciu la FCSB

Ajunge la FCSB în vară, dar riscă să nu joace: ”Îi lipsesc multe”

PEROZCe poreclă a primit Meghan Markle după vizita în Nigeria: „A fost greu să nu faci această comparație”

FILM NOWOlivia Wilde, fizic impresionant în colanți și bustieră, la ieșirea de la sala de fitness. Actrița, o împătimită a antrenamentelor intense

Încă o confirmare în lotul României pentru EURO, stoperul cu tată român și mamă din Franța! Clubul a fost informat deja citeşte ştirea pe Prosport.ro

Răzvan Lucescu, dorit pe banca unei echipe mari! Duminică joacă "finala" pentru titlu în Grecia citeşte ştirea pe ziare.com

Accident aviatic în România. Avion prăbușit la Buzău, care ar fi fost cauza citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Antonia, într-o salopetă descheiată până la abdomen, "asortată" cu o atitudine de femme fatale. "Pur și simplu perfectă"