Partida dintre Sepsi și Farul / Foto: Captură Digi Sport

Video Sepsi - Farul Constanța 0-1. Trupa lui Hagi câștigă cu un gol controversat la Sfântu Gheorghe

19.02.2024, 19:29
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

Farul Constanța s-a impus cu scorul de 1-0 în fața celor de la Sepsi grație unui gol controversat, în etapa cu numărul 26 din SuperLiga României.

În urma acestui rezultat, Farul a ajuns pe locul patru în clasament, cu 40 de puncte acumulate, în timp ce Sepsi rămâne pe locul nouă, cu 33 de puncte.

Cele mai tari faze video şi desfăşurarea evenimentelor pot fi văzute AICI

Sepsi - Farul Constanța 0-1. Constănțenii au dat lovitura pe final

Partida a început cu o ocazie mare irosită de Sepsi, în minutul 3, când Ștefănescu a scăpat spre poarta constănțenilor, dar a șutat în blocajul lui Buzbuchi. Portarul Farului a avut o intervenție bună și câteva minute mai târziu la centrarea lui Ștefănescu.

Farul a dat replica în minutul 9, la o pătrundere superbă a lui Louis Munteanu în careul advers, însă Ninaj a reușit să rezolve faza.

Safranko i-a pus mari probleme lui Buzbuchi în minutul 13, iar Ștefănescu l-a pus la treabă pe portarul constănțenilor cu un șut de la distanță.

Larie a fost aproape de gol în minutul 35, la o centrare din corner a lui Budescu.

În minutul 51, Safranko l-a învins pe Buzbuchi din apropierea porții, dar golul său a fost anulat, pentru că atacantul s-a aflat în poziție de ofsaid în momentul șutului lui Ștefănescu.

Constănțenii au dat lovitura pe final, când Grameni a șutat din apropierea porții. Covăsnenii au încercat să respingă de pe linia porții, însă Sebastian Colțescu a validat golul după analiza VAR.

VIDEO Rezumatul partidei Sepsi Sfântu Gheorghe - Farul Constanța 0-1

Înainte de această partidă, Farul se află pe locul cinci în clasament, cu 37 de puncte acumulate în 26 de puncte. De cealaltă parte, Sepsi Sfântu Gheorghe se află pe poziția a 9-a, cu 33 de puncte.

Ambele echipei vin după înfrângeri. În timp ce Sepsi a pierdut partida cu FCSB, scor 0-1, din deplasare, trupa lui Gică Hagi a fost învinsă, pe teren propriu, de Dinamo, scor 2-0.

În cazul unei victorii, formația lui Bernd Storck ar putea urca până pe locul șase, ultima poziție care duce în play-off. În același timp, elevii lui Gică Hagi au șansa să o devanseze pe Universitatea Craiova și să se apropie la cinci puncte de CFR Cluj, ocupanta ultimului loc de podium.

Clasament SuperLiga

Clasamentul SuperLigii / Foto: Digi Sport

Etichete: gica hagi , farul constanta , sepsi sfantu gheorghe , bernd storck , superliga etapa 26

Bărbatul omorât în bătaie de doi tineri de 16 și 20 de ani lângă Parcul Crângași a încercat să apere două fete

Bărbatul de 46 de ani care a fost omorât de doi tineri, de 16 și 20 de ani, lângă Parcul Crângași din București, a încercat să apere două fete, fiicele iubitei lui, care îl însoțeau.

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City

Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri

Exclusiv Mircea Lucescu a spus lucrurilor pe nume, după ce Dan Șucu ar fi ales noul antrenor al Rapidului

Presa din Grecia, tranșantă după ce PAOK-ul lui Lucescu a ajuns să aibă titlul la mâna ei: "La gunoi!"

Cristiano Ronaldo a cerut, arabii trec la treabă: transfer de peste 100.000.000€ la Al-Nassr!

Posibilii adversari ai Corvinului în preliminariile Europa League, după câștigarea Cupei României

Video În lacrimi, Ianis Hagi a povestit dramele prin care a trecut încă din copilărie

OUT! Gică Hagi a anunțat că-l dă afară pe cel mai bine plătit jucător de la Farul. Lovitură și pentru FCSB

PEROZKim Kardashian, cu părul blond și îmbrăcată într-o rochie mulată, un look în stilul Pamela Anderson, anii '90: „Babewatch”

FILM NOWCum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes

Prima reacție milionarului Dorin Mateiu, bărbatul de 57 de ani care s-ar iubi cu Simona Halep! Ce zice de relație citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

Adevărul despre aflarea locației unui contact din WhatsApp, fără să știe citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fosta iubită a lui Dorian Popa, super distracție în Dubai. Bruneta de 41 de ani și-a luat la ea numai ținute scurte, decupate și mulate