Klaassen a fost lovit în cap cu un obiect din tribune, la meciul Feyenoord - Ajax / Foto: Profimedia

Video Ultrașii lui Ajax au dat foc stadionului lui Feyenoord, jucătorii s-au bătut între ei, iar Klaasen s-a ales cu capul spart

05.04.2023, 23:40
  • Media: Fotbal Club, vineri, 19:00, DGS 1

• Baraj SuperLiga: Mioveni - Botoșani, vineri, 20:00, DGS 1

Un sector al stadionului lui Feyenoord a luat foc, la derby-ul cu Ajax, din returul semifinalelor Cupei Olandei.

Ultrașii lui Ajax au dat foc stadionului lui Feyenoord, jucătorii s-au bătut între ei, iar Klaassen s-a ales cu capul spart

UPDATE: Incidentele au continuat în tribune, iar meciul a fost întrerupt în minutul 61, la scorul de 2-1. "Lăncierii" deschiseseră scorul prin Tadic, Feyenoord a egalat prin Gimenez în minutul 45+2, iar Klaassen a marcat golul de 2-1.

La scurt timp, au început bătăile între jucători. Marcatorul ultimului gol, Klaassen, a fost lovit în cap cu un obiect aruncat din tribună. Jucătorul s-a ales cu capul spart și i s-a pus un bandaj mare.

A fost momentul în care antrenorul lui Ajax, John Heitinga, a intrat pe teren și și-a trimis jucătorii la vestiare. Pauza a fost de 45 de minute. La reluare, nu s-a mai marcat, Ajax s-a impus cu 2-1 și s-a calificat în finala Cupei, unde o va întâlni pe PSV.

Ultrașii lui Ajax s-au răzbunat și au dat foc peluzei arenei lui Feyenoord

Peluza în care erau masați suporterii oaspeților a fost aprinsă de ultrași, iar un nor uriaș de fum s-a înălțat pe De Kuip.

Arbitrul Allard Lindhout a fluierat după doar 21 de secunde de la start, iar partida a fost întreruptă minute bune, pentru că jucătorii nu mai vedeau nimic din cauza fumului.

"Acestea nu sunt artificii", a fost remarca celor de la Fcupdate.nl.

Anul trecut, a luat foc arena lui Ajax, la meciul cu Feyenoord

În tur, Ajax și Feyenoord au remizat, 0-0.

Interesant este că, în urmă cu un an, a luat foc arena celor de la Ajax. La acea vreme, s-au impus "Lăncierii" 3-2, într-o partidă din Eredivisie.

Feyenoord și Ajax au o rivalitate istorică. Cine va câștiga acest meci, se va califica în marea finală, acolo unde o va întâlni pe PSV Eindhoven.

În ultimul meci direct, jucat în campionat, pe 19 martie, Feyenoord s-a impus cu 3-2 pe terenul lui Ajax. A fost prima victorie a lui Feyenoord în ultimele 8 jocuri directe, timp în care "Lăncierii" s-au impus de 6 ori.

Etichete: ajax , feyenoord , cupa olandei , incendiu feyenoord - ajax , feyenoord - ajax

O profesoară va sta la închisoare 13 ani după ce s-a aflat ce i-a făcut unui elev, timp de un an

O profesoară de liceu din Arkansas, care a apărut la o emisiune celebră în SUA după ce elevii i-au făcut o dedicație specială, va merge la închisoare pentru că a abuzat sexual de zeci de ori un copil.

OUT! După ce a primit 6.000.000 € degeaba, a fost dat afară. Avea lumea la picioare, dar a ajuns să se drogheze

UEFA i-a transmis un mesaj lui Istvan Kovacs, după finala Europa League! Fanii au reacționat imediat

Veste pentru Horațiu Moldovan: ”noul Oblak” pleacă în Premier League pentru 40.000.000€

Gestul făcut de Xabi Alonso după umilința din finala Europa League. S-a dus direct la Istvan Kovacs

Foto Ce lovitură! A refuzat naționala României și a fost convocat de altă țară la EURO 2024

Gigi Becali mai vrea un jucător de la Gheorghe Hagi. Cine este ”numărul șase” la care visează patronul FCSB-ului

A început ”curățenia”: șapte jucători, OUT de la Oțelul dintr-un ”foc”

Oficial Dani Coman este noul președinte al lui FC Argeș

Semnează cu FCSB și are un salariu uriaș! Intră direct în top, peste Târnovanu și Șut

Olandezii anunță: Cristi Chivu i-a dat răspunsul lui Ajax!

Presa din Italia a făcut anunțul: 3 oferte pe masa lui Cristi Chivu!

PEROZLogodnica lui Jason Statham, val de reacții pe Instagram după ce a postat imagini nud din camera de hotel de la Cannes

FILM NOWAna de Armas, zâmbet dulce pe plajă. Actrița și-a etalat silueta într-o bustieră și fustă mini, în imagini de peste 1,6 milioane de like-uri. „Cât de frumoasă ești!”

Ce lovitură a dat Gigi Becali cu noul transfer de la FCSB: ”El și Rrahmani sunt între primii trei atacanți din România” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Lewandowski și-a decis viitorul. Anunț de ultimă oră al vedetei FC Barcelona care a marcat 41 de goluri în doi ani citeşte ştirea pe ziare.com

Amenzi de până la 15.000 de lei pentru șoferii care uită acest document. Se schimb legea în România citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Antonia și-a pus fanii pe jar cu noile fotografii. Artista, în dresuri transparente și cu decolteul la vedere: „Alex e norocos”