sibiu baschet

CSU Sibiu, eliminată de BK Pardubice din FIBA Europe Cup

Video BCMU Piteşti - BC Mureş 72-63. Gazdele au întors rezultatul în ultimul sfert

baschet craiova

Video BC Timişoara- SCM U Craiova 103-105. Oltenii au învins, dar au fost eliminaţi din Cupa României

baschet pitesti

30.09.2017, 20:26
  • Serie A, etapa a 21-a: Juventus - Genoa (luni, 21:45, Digi Sport 2)

Condusă înaintea ultimului sfert, BCMU Piteşti a învins-o pe BC Mureş în turul primei faze din Cupa României, scor 72-63.

În meciul disputat cu o săptămână înainte de startul Ligii Naţionale, cele două echipe au fost egale după prima jumătate a partidei, apoi mureşenii şi-au asigurat un avans de 7 puncte înainte de startul ultimului sfert.

În ultimele 10 minute, Nicoară şi Troupe au întors soarta partidei în favoarea Piteştiului, care a câştigat cu 72-63. Cei doi au terminat întâlnirea cu 31 de puncte marcate împreună.

Returul de la Târgu Mureş este programat ÎN DIRECT pe Digi Sport 3, marţi, de la ora 18:00.

Tânărul promite că va fi cumpătat.

Video Adversara FCSB e echipa momentului în Italia. Lazio are al patrulea cel mai prolific atac din Europa