ubt baschet 1

Video U-BT Cluj Napoca - BCMU FC Argeș Pitești 85-58. Spectacol în primul meci din noul sezon al Ligii Naționale

Video CSM CSU Oradea - CSU Sibiu 72-73. Final dramatic de partidă. Învingătoarea s-a decis în ultima secundă

baschet steaua dinamo

Video Steaua CSM - Dinamo 97-65. Sărbătoritul zilei a fost cel mai bun marcator din derby

baschet sibiu oradea

07.10.2017, 21:25
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Victorie pentru CSU Sibiu pe terenul lui CSM CSU Oradea. ÎN DIRECT la Digi Sport, echipa pregătită de Dan Fleşeriu a gestionat excelent finalul de meci şi s-a impus la diferenţă de un punct.

CSU Sibiu a debutat cu dreptul în noul sezon al Ligii Naţionale - a câştigat pe terenul lui CSM CSU Oradea. Echipa pregătită de Cristian Achim a condus după primul sfert cu 22-19, iar diferenţa de trei puncte s-a păstrat şi la pauza mare, atunci când scorul era 37-34.

Deşi avantajul gazdelor a crescut în sfertul al treilea, CSM CSU Oradea a avut un final de coşmar. Echipa pregătită de Cristian Achim conducea cu 72-66 cu două minute înainte de final, dar oaspeţii au recuperat şi s-au apropiat la un punct.

Cu 24 de secunde rămase, Andrei Mandache a ratat două aruncări lilbere. Eroul finalului de meci a fost Monyea Pratt. Când mai erau doar trei secunde, americanul a obţinut două aruncări libere, pe care a reuşit să le şi transforme.

CSM CSU Oradea a ratat aruncarea din ultima secundă, iar CSU Sibiu s-a impus cu 73-72. Un alt american, Kevin Capers, a fost cel mai bun jucător al oaspeţilor, cu 24 de puncte, trei recuperări, două pase decisive şi trei intercepţii.

baschet timisoara craiova

Casele bântuite din București care ar putea atrage turiștii străini

Video U-BT Cluj - CSM CSU Oradea 83-82. Final nebun în derby-ul Ligii Naționale

baschet cluj

Video BC Timişoara - Steaua 86-83. Bănățenii au urcat pe prima poziție în Liga Națională