baschet oradea

Video CSM Oradea - BC Mureş 85-79, în primul meci al finalei Ligii Naționale

Video CSM Oradea - BC Mureş 71-77. Oaspeţii au egalat situaţia, în finala Ligii Naţionale

captura baschet steaua

Video U Cluj - Steaua 61-63. Roş-albaştrii au luat bronzul în Liga Naţională de baschet

mures

23.05.2016, 23:02
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Victorie uriaşă pentru BC Mureş, în al doilea meci al finalei Ligii Nationale. Vicecampioana ultimei ediţii s-a impus în deplasarea cu CSM Oradea şi a restabilit egalitatea la general.

Oaspeţii din Arena Antonio Alexe au început în forţă. Au câştigat primele două sferturi şi au avut un avantaj de 12 puncte la pauza mare. Baschetbaliştii antrenaţi de Cristian Achim au reintrat repede în cărţi.

Sfertul trei le-a revenit cu 23-16, dar gazdele nu au putut ţine ritmul până la final. Chiar dacă s-au apropiat la două puncte, Alhaji Mohammed le-a stricat planurile.

Americanul care a contribuit la ultimele trei titluri ale lui CSU Ploieşti a ajuns la 20 de puncte şi a fost cel mai bun marcator al partidei de la Oradea. BC Mureş s-a impus cu 77-71 şi va disputa pe teren propriu următoarele două meciuri ale finalei.

Se poate apropia la un pas de trofeu sâmbătă, de la ora 20:00, în direct la Digi Sport 2.

Sursă foto: bcmures.com

Actrița Dorina Chiriac a publicat pe pagina sa de Facebook o scrisoare deschisă în care le cere...

Video CSM CSU Oradea - Dinamo 104-65. Echipa pregătită de Cristian Achim a ajuns la opt victorii în 13 etape

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video Steaua - CSU Sibiu 78-68. Au început ezitant, dar s-au impus la diferenţă de zece puncte

CSM Oradea - SCM Timişoara 81-87. Eşec surprinzător al bihorenilor pe teren propriu