baschet

Video SCMU Craiova - BC Mureş 95-98, în primul meci din "sferturile" Ligii Naţionale

Video U-BT Cluj - CSU Sibiu 85-77. Dykes a fost cel mai bun marcator al meciului

coregrafie baschet euroliga

Video Atmosferă senzațională la Steaua Roșie - CSKA Moscova 71 - 78, în Euroligă

UBT

18.04.2016, 22:56
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

În faţa propriilor suporteri, U Cluj a fost de netrecut în primul meci al duelului cu CSU Sibiu, din sferturile Ligii Naţionale.

Oaspeţii au părut depăşiţi de miză în startul partidei şi au reuşit primele puncte după mai bine de trei minute, atunci când gazdele conduceau cu 11-0. Cu un avans de 15 puncte la finalul primului sfert şi de 23 de puncte la pauza mare, clujenii s-au relaxat, iar sibienii au revenit treptat.

Doar trei puncte mai despărţeau cele două echipe cu mai puţin de şase minute rămase. Jucătorii pregătiţi de Marcel Ţenter au dominat însă finalul şi s-au impus cu 85-77.

Americanul Kyndall Dykes a fost cel mai bun marcator, cu 17 puncte, pe lângă care şi-a mai trecut în cont trei recuperări şi patru pase decisive.

Cele două echipe se vor reîntâlni miercuri, tot la Cluj, în direct la Digi Sport 4, de la 19:45.

Sursă foto: u-bt.ro

La nici două luni de la deschidere, Garda Financiară trimisă de concurenţă era cât pe ce să închidă...

Video CSM CSU Oradea - Dinamo 104-65. Echipa pregătită de Cristian Achim a ajuns la opt victorii în 13 etape

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video Steaua - CSU Sibiu 78-68. Au început ezitant, dar s-au impus la diferenţă de zece puncte

Video CSU Sibiu - U BT Cluj 84-83. Primul eşec stagional al clujenilor