Perioada de absenţă a lui Varane se apropie de final. Când va intra pe teren

VARANE ZIDANE

Video Athletic Bilbao - Sporting Gijon 2-1. Aduriz a marcat din nou

bilbao

Video Barcelona - Bilbao 3-1. Tripleta MSN duce echipa catalană în sferturile Cupei

suarez messi

Video Încă un gol marca Messi. Bilbao a contestat iniţial reuşita

gol messi bilbao

Video Bilbao - Barcelona 2-1. Bascii au terminat în 9 oameni meciul din Cupa Spaniei

bilbao

Video Athletic Bilbao - Villarreal 1-0. Gazdele s-au apropiat la două puncte de locul 4

garcia

Video Bilbao - Osasuna 1-1. Bascii s-au împiedicat de penultima clasată

bilbao osasuna

Benzema are motive să se teamă pentru postul de titular la Real Madrid. Morata are cifre superioare

collage benzema morata

Uniunea Europeană somează cluburile Real Madrid şi Barcelona să ramburseze ajutoarele de stat

ronaldo-1

Manchester City continuă ofensiva pe piaţa transferurilor. Ofertă pentru Laporte

laporte bilbao

Video Bilbao s-a calificat direct în grupele Europa League. Celta şi Sevilla merg şi ele în UEL

bilbao uefa

Echipa ideală a rundei în Europa League. Mircea Lucescu are un jucător în cel mai bun XI

rakitsj

Video Accidentare gravă a lui Laporte, care ratează restul sezonului în La Liga și CE din Franța

lapo

Performanţă pentru Spania: are 6 echipe în "sferturile" celor două competiţii europene

colaj spania

Video Raul Garcia a oferit assist-ul săptămânii, în Europa, la golul calificării lui Bilbao

garcia

a:1:{i:0;s:5:"Video";} Valencia - Bilbao 0-3. A noua înfrângere în La Liga pentru "lilieci"

bilbao

a:1:{i:0;s:5:"Video";} Bilbao – Sociedad 0-1. Oaspeţii, neînvinşi din 2012 în derby-ul Ţării Bascilor

sociedad-1

VIDEO Getafe - Bilbao 0-1. Victorie ”salvată” de ratarea lui Alvaro Vazquez

inaki williams

VIDEO Aduriz a marcat golul lunii în La Liga. Execuţie de efect a golgheterului lui Bilbao

aduriz

VIDEO Munir, golgheter în Cupă. Record de pase la golul de la Bilbao

munir-1

Verdictul medicilor după testele la care a fost supus Messi

messi-4

VIDEO Messi și-a prezentat Balonul de Aur pe Camp Nou! Decarul blaugrana, omagiat de fani

messi 5

VIDEO Barcelona - Athletic 6-0. Victorie fără emoţii a catalanilor. Hat-trick Suarez

MSN bilbao

S-au tras la sorţi sferturile Cupei Spaniei. Duel între cluburile cu cele mai multe trofee

messi-2

VIDEO Athletic Bilbao-Espanyol 2-1. Raul Garcia a adus victoria bascilor cu o super reușită!

raul garcia

VIDEO Real Sociedad - Athletic Bilbao 0-0. Ex-jucătorul Realului, Illarramendi, aproape de un supergol

bilbao athletic

VIDEO Bilbao reclamă primul gol înscris de Real Madrid. Poziţia lui Benzema nu a fost regulamentară

benzema

VIDEO 50.000 de basci au sărbătorit alături de Athletic Bilbao cucerirea Supercupei

nebunie bilbao

Valverde: "Barcelona ne-a făcut să tremurăm, dar am profitat de ocaziile noastre"

valverde

Ovidiu Haţegan va arbitra partida MSK Zilina - Athletic Bilbao, din play-off-ul UEL

hategan

VIDEO Athletic Bilbao - FC Barcelona 4-0. Victorie categorică pentru basci, în turul Supercupei Spaniei

bilbao

VIDEO Barcelona şi Bilbao au fost amendate, după ce fanii au fluierat imnul Spaniei

imn spania

VIDEO Se caută vinovații! Finala Cupei Regelui, umbrită de huiduielile la adresa monarhului și imnului Spaniei

copa rey

Xavi, recordmanul trofeelor în fotbalul spaniol: a câștigat 24 de titluri cu Barcelona!

xavirecord

Iniesta a prefațat finala Cupei Regelui: "Nu suntem favoriți. Se poate întâmpla orice"

iniesta

Athletic Bilbao va premia un englez pentru devotamentul dovedit vreme de 16 ani

matt le tissier southampton

Barça şi Bilbao s-au înţeles: vor finala Cupei pe Bernabeu. Va fi de acord Real?

bernabeu

VIDEO Barcelona, Villarreal, Athletic Bilbao și Espanyol, în semifinalele Cupei Spaniei

espanyol calificare

3 jucători ai Realului și doar unul de la Barça, în echipa lunii noiembrie în La Liga

iturraspe-2

VIDEO Valencia - Athletic Bilbao 0-0. "Liliecii" pierd primele puncte acasă

valencia bilbao

Ernesto Valverde, de la Bilbao, cel mai bun antrenor din Spania în sezonul trecut

ibai.gomez 1

VIDEO Atheltic Bilbao - Real Madrid 0-3. Meci rezolvat în două minute, de Ronaldo