376 rezultate pentru eticheta

cupa spaniei

VIDEO Deportivo - Mirandes 0-3. Singura echipă din ligile înferioare din sferturile Cupei Spaniei

mirandes

VIDEO Sevilla - Betis 4-0. Calificare la pas în sferturile Cupei Spaniei

sevilla-1

VIDEO Cadiz - Celta Vigo 0-3. Oaspeții sunt aproape de sferturile Cupei Spaniei

Cadiz Celta

Luis Enrique, după al doilea duel cu Gâlcă: "Scorul reflectă superioritatea noastră"

luis enrique-1

VIDEO Rayo - Atletico 1-1. Echipa lui Simeone a trecut pe lângă victorie

Rayo Atletico

Luis Enrique - Gâlcă este şi duelul antrenorilor într-o formă fizică de invidiat. Ce scriu spaniolii

galca enrique

Costel Gâlcă se luptă cu Barcelona de 3 ori în 11 zile. Derby catalan în optimile Cupei Regelui

barcelona-3

VIDEO Real Sociedad – Las Palmas 1-1. Oaspeţii s-au calificat în optimile Cupei

las palmas-1

Benitez n-ar fi la prima eliminare ”la masa verde”. Data trecută, ”Cheryshev” a fost un român

benitez

VIDEO Las Palmas - Real Sociedad 2-1. Calificarea în optimile Cupei se joacă la San Sebastian

las palmas

VIDEO Cadiz - Real Madrid 1-3. Victorie fără emoţii pentru echipa lui Benitez. Dublă Isco

isco

VIDEO Barcelona - Villanovense 6-1. Hat-trick Sandro Ramirez, calificare în optimile Cupei

barca

Jucătorii lui Villanovense vor primi un premiu special, dacă marchează pe Camp Nou

villanovense premiu

Villanovense, adversara Barcei din Cupă, a vândut reclamă pe tricouri, ca să facă deplasarea cu avionul

villanovense

Luis Enrique a început să-și menajeze vedetele. Ce jucători n-au prins lotul pentru meciul din Cupă

pique suarez neymar

VIDEO Bucurie imensă pentru echipa care va înfrunta Barcelona, în Cupa Spaniei. Programul complet

adversara barcelona

VIDEO Cele 3 trofee cucerite în acest sezon au fost deja expuse în muzeul Barçei

barca tripla

VIDEO Fanii Barcelonei au sărbătorit pe străzi victoria din Cupa Spaniei. Nu au lipsit incidentele

fani barcelona

Suporterii Barcelonei își vând biletele la finala Cupei Spaniei rivalilor din Bilbao

suporteri-athletic

S-a stabilit ora finalei Cupei Spaniei și câte bilete primesc suporterii Barcelonei și ai lui Athletic Bilabo

finala cupa spaniei

Barcelona și Athletic au cerut oficial Federației ca finala Cupei Spaniei să se joace pe stadionul lui Real Madrid

finala cupei

Finala Cupei Spaniei, Athletic – Barca, s-ar putea juca la Bilbao sau Barcelona!

barcelona-bilbao

După refuzul Realului, Barcelona și Bilbao și-au ales stadioanele pe care vor să dispute finala Cupei

la cartuja arena

SONDAJ Unde ar trebui să se joace finala Cupei Spaniei? Bartomeu vrea pe Bernabeu, Neymar pe Camp Nou

neymar villarreal

Barcelona se gândeşte deja la finala Cupei Spaniei. Va cere ca meciul să aibă loc pe arena marii rivale, Real Madrid!

bernabeu

VIDEO Villarreal-Barcelona 1-3. Catalanii, pentru a 37-a oară în finala Cupei Spaniei. ”Dublă” Neymar

neymar suarez

Record pentru Barcelona! A devenit echipa cu cele mai multe victorii din istorie în Cupa Spaniei

messi suarez

S-au stabilit semifinalele Cupei Regelui Spaniei! Cum arată "careul de aşi" şi programul meciurilor

villarreal barca

VIDEO Barcelona, Villarreal, Athletic Bilbao și Espanyol, în semifinalele Cupei Spaniei

espanyol calificare

Simeone știe cum s-o elimine pe Barca din Cupă: ”Să tratăm fiecare minut ca și cum ar fi ultimul”

atleti

VIDEO Barça s-a calificat mereu după 1-0 în tur în Cupă. Returul cu Atletico, ÎN DIRECT la Digi Sport

fc barcelona atletico

VIDEO Villarreal - Getafe 1-0. Gazdele au făcut un pas important spre semifinalele Cupei Spaniei

villarreal

VIDEO Real Madrid nu a mai întors un 0-2 din 1993. Atunci a făcut-o împotriva unei echipe din liga a doua

zamorano

VIDEO Real - Atletico 2-2. Oaspeţii vor întâlni Barça în sferturile Cupei Regelui

bucurie atletico

VIDEO Barcelona - Elche 5-0. Catalanii, ca şi calificaţi în sferturile de finală ale Cupei

neymar-1

VIDEO Valencia - Espanyol 2-1. Negredo își aduce echipa mai aproape de sferturi

negredo

VIDEO Cupa Spaniei: Atletico - Real 2-0. Gazdele, favorite la calificare. Debut cu noroc pentru Torres

bucurie madrid

VIDEO Torres revine pe teren în tricoul lui Atletico, LIVE la Digi Sport! Simeone l-a anunțat deja titular cu Real

torres titular atletico

VIDEO L'Hospitalet - Atletico 0-3. Campioana s-a impus pe final de meci, fără să forțeze

atletico-1

VIDEO Cornella, echipă din liga a treia, putea deschide scorul pe "Bernabeu", dar a ratat un penalty la 0-0

captura penalty ratat

VIDEO Real Madrid și-a egalat recordul de victorii consecutive în Cupa Regelui

real madrid bucurie

VIDEO Messi a dat două goluri în ultimele 4 meciuri ale Barçei, dar în ultimul El Clasico a reuşit un hat-trick

messi real-1

Ronaldo - nu, Messi - da! Primul ”El Clasico” fără CR7 pe teren. Echipele probabile

ronaldo messi

Ancelotti e de partea lui Martino, înainte de finala Cupei: "Barça e mai greu de antrenat decât orice echipă"

gerardo martino carlo ancelotti

Manquillo va purta timp de o lună un guler cervical. VIDEO Cu faza accidentării

manquillo accidentare atletico real madrid

Simeone crede în minuni: "Nimic nu este imposibil"

diego simeone

Ancelotti se teme de returul cu Atletico, deşi are 3 goluri avans: "Trupa lui Simeone e foarte puternică"

ancelotti simeone

VIDEO Ce gafă! Autogol de "cascadorii râsului", în Barcelona - Sociedad 2-0

autogol antologic Real Sociedad

VIDEO Modric a salvat golul care putea răsturna calculele calificării, în Real - Atletico

Modric respinde de pe linia portii

Accidentat duminică, Villa ratează turul semifinalelor Cupei, cu Real

accidentare david-villa

Racing Santander a fost suspendată un an din Cupă, dar președintele Federației poate anula sancțiunea