3841 rezultate pentru eticheta

digi sport

În ultimele șapte meciuri ale Realului a marcat doar tripleta BBC: 17 din 18 goluri, plus un autogol

bbc-goluri

VIDEO&SONDAJ Dinamo a cerut penalty la Iași, la intrarea în careu a lui Dorin Rotariu, oprit de Ciucur

captura penalty dinamo

Messi e neobosit! Cu Almeria, poate bifa a 50-a partidă consecutivă în La Liga. N-a lipsit de 17 luni în campionat

messi 50

Cosmin Olăroiu, victorie, Cosmin Contra, remiză, în meciurile din grupele Ligii Campionilor Asiei

olaroiu

VIDEO Sorin Cârțu e fair play, după cea mai categorică victorie a sezonului: “Nu știu cum era meciul 11 la 11”

cartu

VIDEO După HCM la handbal, Dinamo, la volei, a decis să protesteze contra arbitrajului

capturA volei

VIDEO Luis Enrique i-a cerut lui Busquets să ia galben, pentru a nu risca să piardă meciul de la Sevilla

luis galben busquets

VIDEO Accidentarea lui Iker Muniain e foarte gravă. Va lipsi de pe teren 7 luni

muniain accidentat

VIDEO Alba Blaj - Dinamo 2-3. Bucureștencele sunt surpriza finalei Cupei României

volei dinamo fete

VIDEO Real și-a luat de la Porto fundaș dreapta marcator. Danilo, căpitan în cea mai clară victorie din 2015

danilo 1

VIDEO Petroliștii, dezamăgiți după ultimele rezultate de acasă: "Altădată, când veneai la Ploiești, te gândeai câte iei"

ioan filip petrolul

Irina Begu, în turul doi la turneul de la Charleston. Dulgheru, eliminată

dulgheru

VIDEO Rednic: "Mă bucuram că am doi atacanți, dar n-am reușit să marcăm. Teixeira putea evita cartonașul"

mircea rednic petrolul - pandurii

VIDEO Teixeira a luat un galben stupid și e suspendat cu Steaua. Nici Geraldo nu are drept de joc

filipe

VIDEO Petrolul are și ghinion! Două ocazii uriașe ratate în meciul contra Pandurilor, în doar 7 minute

petrolul ghinion

Campionii Ghanei au plecat de la stadion într-un vehicul blindat, după un meci din Cupa Campionilor

blindat2

Americanii, uimiți de performanțele Simonei Halep: “WTA are doar două jucătoare de elită!”

simona elita

Atletico, goluri mai puține față de rivale! Mario Mandzukic n-a mai tras la poartă din acțiune de 49 de zile

mandzukic

VIDEO Mitrea l-a devansat pe Keșeru în clasamentul golgheterilor din Liga 1. Atacantul, reacție unică

keseru mitrea

VIDEO Florin Costea a debutat la Arsenal Tula într-un meci întrerupt din cauza bătăii dintre suporteri

costea

VIDEO Gestul neașteptat făcut de Orellana a lăsat-o pe Celta în zece oameni, împotriva Barcelonei

captura rosu orellana

VIDEO Valencia – Villarreal 0-0. Portarul Asenjo a salvat remiza pentru oaspeți

valencia villarreal

VIDEO&SONDAJ Gaz Metan a cerut penalty în minutul 85 al meciului cu Steaua

captura pen steaua

VIDEO Faza etapei în Liga 1 a fost oferită de spectatorii de la Concordia – FC Brașov

CAPTURA FAZA suporteri arbitru

Doar două echipe din Liga 1 mai au antrenorii de la startul sezonului. 28 de modificări în 24 de etape

grozavu

VIDEO Minaur Baia Mare a cucerit Cupa României la handbal masculin după 16 ani

minaur cupa

Florin Gardoș a explicat absența din lotul lui Southampton, sâmbătă, în meciul cu Everton

gardos accidentat 2

EXCLUSIV “Secunzii mei au fost anunțați că suntem demiși!” Șumudică, dat afară de la Chiajna

marius sumudica demis chiajna

Chiricheș, titular la Tottenham pentru prima dată în 2015!

chiriches-1

VIDEO Celta - Barcelona 0-1. Fundașul Mathieu a adus târziu victoria! Două goluri nevalidate pe "Balaidos"

leo messi celta vigo

VIDEO Ceahlăul - Viitorul 1-2. Meci nebun la Piatra Neamț!

captura ceahlau

VIDEO Concordia - FC Braşov 1-1. Egal spectaculos în primul meci al zilei în Liga 1

chiajna - brasov 1-1

Arsenal i-a dat 3 goluri lui Liverpool în doar 8 minute! "Cormoranii", și mai departe de Champions League

arsenal liverpool

Ancelotti e optimist după reușitele lui Bale de la națională: “Și-a recăpătat încrederea”

bale

Pușcaș, pentru prima oară titular la Inter într-un meci din Serie A! A jucat 45 de minute

puscas titular

VIDEO Lobonț, aplauze în picioare pentru Morgan de Sanctis, după o paradă de vis

Lobont aplauze

HCM Constanța refuză să mai joace meciul pentru locul 3, acuzând arbitrajul din semifinala cu Minaur

minaur constanta

VIDEO "U" Cluj – Rapid 1-0. Gazdele au obţinut primul succes, în 2015! Evoluţie slabă a giuleştenilor

captura bucurie ucluj

Ilie Dumitrescu face lobby în Anglia pentru români: “Dacă Chelsea are încredere în el, joacă la acel nivel!”

manea ilie

VIDEO Steliștii se bucură că vor juca doar pe Arena Națională, din sezonul viitor: “Mi se pare mai frumos”

iancu arena

VIDEO Cristian Alvarez a salvat victoria cu o paradă de excepție, în prelungiri, contra echipei lui Piovaccari

alvarez

Ronaldo marchează mereu când revine de la națională. SONDAJ Va reuşi să înscrie şi în meciul cu Granada?

gol cristiano ronaldo

VIDEO Simona Halep şi Horia Tecău, susţinuţi în SUA: "La Indian Wells şi la Miami parcă jucăm acasă"

halep tecau

VIDEO HCM – Dinamo Sinara 25-23. Campioana se impune cu trei goluri marcate în ultimul minut

bucurie hand

Ancelotti a găsit și părți bune după eşecul din El Clasico: “Impresiile sunt pozitive pentru următoarele meciuri”

ancelotti clasico

VIDEO TOP 10 cele mai frumoase goluri din La Liga, în martie. Reuşita lui CR7, din El Clasico, pe primul loc

goluri la liga

Novak Djokovic – Andy Murray, în finala de la Miami. Meciul va fi în direct pe Digi Sport 3, duminică (20:00)

djokovic finala

VIDEO ASA, în coasta Stelei. "Peste 4 sau 5 etape vom vedea dacă ne luptăm la titlu"

captura ciobi

Lionel Messi s-a antrenat normal, vineri, și e apt pentru disputa cu Celta, din La Liga

messi vineri

VIDEO Rivalele HCM-ului vin obosite la Baia Mare și fac un singur antrenament înainte de meciul de sâmbătă

dinamo handbal

România a urcat 14 poziții în topul coeficienților, față de momentul tragerii la sorți a preliminariilor Euro 2016