1146 rezultate pentru eticheta

euro 2016

Video Ţara Galilor - Belgia 3-1. Calificare istorică în semifinalele Campionatului European

gol tara galilor

Video Emoţionant! Imaginile prin care islandezii s-au motivat înaintea meciului cu Anglia

islanda anglia

Un titular al naționalei Franței elogiază Islanda, adversara din ”sferturi”: ”Sunt Leicesterul acestui Euro”

sagna

Video Comentatorul islandez are rival. Un portughez îl concurează pe Gudmundur Benediktsson

kuba rui patricio

Lewandowski: "Am avut mai puţin noroc decât în meciul cu Elveţia. Am fi putut mai mult"

lewa

Real Madrid, la ”pescuit” la Euro: unul dintre Pogba și Hazard, ”galacticul” verii pe Bernabeu

pogba hazard

CR7, după calificarea în semifinale: ”Ne-am atins obiectivul”. Statistica ciudată a Portugaliei la EURO

runaldu

Final trist pentru cea mai de succes națională din istorie: ruptură între Del Bosque și Casillas

iker del bosque

Predare de ștafetă? Renato Sanches i-a ”răpit” lui CR7 un record istoric la Euro, la exact 12 ani distanță

renato sanches

Polonia, eliminată chiar dacă nu a fost condusă nicio secundă la Euro. Doar 3 echipe au mai pățit asta

polonialewa

Galezii sunt gata să scrie istorie la Euro. Promisiunea lui Bale

bale coleman

Video Dragoş Grigore vrea selecţioner român: "Aşa mi s-ar părea normal"

dragos grigore-1

Exclusiv Mutu: ”Să fim sinceri, nu avem atacanți foarte mari. Mi-a plăcut Andone, e un fel de Gilardino”

florin andonemutu

Video Golul lui Shaqiri din meciul cu Polonia, votat cel mai frumos din faza optimilor de la Euro

shaqiri-1

Un internațional belgian admite: ”Gareth Bale e mai bun decât Eden Hazard”

lujkak

Video Gest superb făcut de Griezmann! Mingea cu care a marcat ”dubla” cu Irlanda, cadou pentru fiul polițiștilor uciși

griezm

Video Exclusiv Mutu: ”Mă uit la Islanda și-mi dau seama cât de penibili am fost noi la Euro”

mutu 10

Video Exclusiv Adi Mutu: "Aş fi acceptat să fiu rezervă la Euro, dacă aş fi găsit motivaţia"

mutu

Provocarea lui Ronaldo. Cu un gol, CR7 poate deveni golgheterul all-time al Europenelor!

cr7

Video O posibilă explicaţie pentru eliminarea de la Euro: "Prea multă presiune după meciul cu Franţa"

isaila euro

O dată 3 și de trei ori 2

portugalia croatia-1

UEFA a anunţat că nu vor fi ţinute minute de reculegere pentru victimele de la Istanbul, la Euro

atentat

Germania - Italia, meciul în care se întâlnesc echipele care au alergat cel mai mult la Euro 2016

giak spania

Probleme pentru Conte, înainte de meciul cu Germania. De Rossi şi Candreva sunt incerţi

de rossi accidentare

Tamaş nu agreează ideea unui selecţioner străin: "Avem antrenori care au arătat că sunt valoroşi"

tamas selectioner

Italia şi Belgia domină echipa ideală a optimilor, alcătuită de presa internațională

italia belgia

A intrat și Shakira în jocul glumelor: "E prima dată în istoria Euro când marchează un cuplu!"

shakira shaqiri

Un conte de Italia și insula misterioasă

GettyImages-542149172

Conte: "Sunt foarte fericit pentru jucătorii mei, au meritat victoria. Vom da totul cu Germania"

conte-1

Video De 3 ori mai spectaculos! Comentatorul islandez a făcut din nou furori, la calificarea în sferturi

Benediktsson islanda

Gary Lineker: "Ne-a bătut o ţară cu mai mulţi vulcani decât jucători profesionişti"

lineker

Italia - Germania, capul de afiş din sferturile Euro. Programul complet şi istoricul întâlnirilor directe

euro 2-16

Italia are statistica de partea ei: Germania nu a învins-o niciodată într-un meci oficial

italia-2

Video Anglia - Islanda 1-2. Eurexit! Nordicii au produs una dintre cele mai mari surprize din istorie

iceland2

Deschamps: "Echipa noastră are tot ce-i trebuie pentru a fi iubită. Nu lasă pe nimeni insensibil"

didier-1

La naţionala Franţei, ca la Atletico Madrid. "Câştigăm la limită şi suferim până la final"

griezmann franta

Varianta Olăroiu a picat. "Discutăm şi cu antrenori de la Euro. Vreau minimum 10 ani de experienţă"

captura conferinta burleanu

Low nu e mulţumit după victoria la scor cu Slovacia: "Mai avem de progresat pentru a fi campioni"

low germania

Islandezii critică UEFA pentru numărul redus de bilete oferit fanilor nordici la meciul cu Anglia

islandezi si fani

Wilmots, extaziat după evoluţia lui Hazard contra Ungariei

eden belgia

Hazard a făcut spectacol cu Ungaria: "Totul a fost aproape perfect"

eden

Se știu două ”sferturi” de la Euro: Polonia-Portugalia și Țara Galilor-Belgia! Istoricul duelurilor directe

draw-1

Video Ungaria - Belgia 0-4. Cea mai categorică victorie de la Euro! Urmează Țara Galilor, pentru semifinale

belgia

Del Bosque se bazează pe 5 jucători care au fost și la precedentele două Campionate Europene

spanioli de euro

Mario Gomez, egalul lui Klinsmann! Niciun alt german n-a marcat mai multe goluri la Europene!

mario gomz

Contraperformanţă pentru Mesut Ozil. E primul german care ratează un penalty la Euro

penalty ozil

Wenger l-a confundat pe doctorul naționalei Croației cu antrenorul unei mari echipe europene!

wrnger croat

Portugalia, singura echipă calificată în sferturi la toate ultimele 6 ediții ale Euro

portugalia

Video Griezmann, eroul Franţei: cea mai rapidă dublă din ultimii 8 ani, la un Campionat European

payet griezmann

Video Francezii au făcut spectacol înaintea meciului cu Irlanda: au cântat Marseilleza în metrou

irlanda-1

Video La Euro s-a instalat pacea mult așteptată. Cum se distrează fanii naționalelor rămase în competiție